Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +6 °C
Viegls lietus
Pirmdiena, 22. aprīlis
Armanda, Armands

Literatūra

Profesija - rakstnieks. Decembra sākumā notiks starptautiskais literatūras festivāls Prozas lasījumi

Decembra sākumā Rīgas kultūrvietās, bibliotēkās, kafejnīcās un bāros norisināsies starptautiskā literatūras festivāla Prozas lasījumi 2023 pasākumi, kurus bez maksas aicina apmeklēt ikvienu interesentu. Šogad festivāla virstēma ir "Profesija - rakstnieks", aktualizējot rakstnieku nozīmi un lomu, pievēršoties gan rakstnieka radošajiem procesiem, gan iepazīstot nodarbes praktiskās šķautnes. Tēmu iezīmē Osvalds Zebris esejā Cilvēks upē.

Veidenbauma literāro prēmiju saņems Arno Jundze

Liepas kultūras namā 25. novembrī notiks E. Veidenbauma literārās prēmijas pasniegšanas pasākums, kura laikā tiks godināts 2023. gada prēmijas laureāts Arno Jundze par romānu Es nemiršu nekad, informēja muzeja vadītāja Andra Ķīse.

Kultūrtelpā Tintnīca norisināsies Nacionālā romānu rakstīšanas mēneša pasākums

Svētdien, 26. novembrī, plkst. 17.00 Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) kultūrtelpā Tintnīca, Pulka ielā 8, notiks ceturtais cikla Tintnīca sapņotājiem pasākums – atvērtā koprakstīšana jeb radošais vakars Rakstīt romānu rutīnā raiti, kurā interesenti varēs ne tikai uzzināt vairāk par akciju NaNoWriMo un dažādu topošajā RMM ekspozīcijā Prokrastinācija & radīšana iekļautu autoru rakstīšanas paradumiem, bet arī piedalīties radošos rakstīšanas izaicinājumos.

Prasīja patiesību no sevis. Anda Burtniece (1931–2023) © DIENA

Noteikti arī mīlēta. Bet, domājot par teātra zinātnieci Andu Burtnieci, pirmais raksturojums prātā nāk – dziļi cienīts cilvēks. Par saviem dzelžainajiem ideāliem, par Latvijas mīlestību, par kuru viņa nekautrējās runāt arī skaļi, jo bērnībā pārāk sāpīgi bija izplēsta no savas zemes, par gādīgo, uzmanīgo attieksmi pret jauniem cilvēkiem.

Anete Melece. Šveice–Sigulda–Koreja © DIENA

Latviešu ilustratoru talants kā eksportprece vairs nevienu neizbrīna. Viņu rokraksts ir pilnībā oriģināls, bez pielāgošanās konjunktūras vējiem, turklāt – dzīvi silts un asprātīgs.

MMājā norisināsies Nacionālais dzejas slama čempionāts

Ceturtdien, 26.oktobrī, 19.00 MMājā (Elizabetes iela 2, Rīga) notiks Nacionālais dzejas slama čempionāts, kura uzvarētājs kļūs par pirmo Latvijas pārstāvi Eiropas dzejas slama čempionātos vēsturē, informēja mākslas centra Totaldobže vadītājs Kaspars Lielgalvis.

Dienvidkorejā prezentēs Anetes Meleces ilustrētās grāmatas

No 25. līdz 28. oktobrim Seulā tiks aizvadītas Latvijas dienas Korejā, kurās paralēli biznesa veicināšanas pasākumiem notiks arī trīs Anetes Meleces ilustrēto grāmatu prezentācija. Kopumā pie Dienvidkorejas lasītājiem nonākušas jau astoņas grāmatas ar Anetes Meleces ilustrācijām.

Jāņa Akuratera muzejs aicina uz Akuratera darbu lasījumiem un koncertu

Jāņa Akuratera muzejs Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a, 28. oktobrī aicina pēcpusdienu muzejā, kas plkst. 14.00 iesāksies ar Jāņa Akuratera stāsta Vijolnieks un velns lasījumiem, savukārt 15.00 Kamīnzālē skanēs komponista Imanta Zemzara un viņa audzēknes Elfas Lejnieces koncerts Rudens veltes.

Latvija piedalās Frankfurtes grāmatu tirgū

Laikā no 18. līdz 22. oktobrim Latvija ar nacionālo stendu piedalīsies Frankfurtes grāmatu tirgū (Frankfurter Buchmesse), uz kuru šogad dodas ne tikai izdevēji, bet arī rakstnieki Laura Vinogradova, Andris Kalnozols, Jānis Joņevs, Signe Viška un Madara Gruntmane. Latvijas dalību tirgū nodrošina literatūras eksporta platforma Latvian Literature un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Rīgā viesosies godalgotais somu rakstnieks Olli Jalonens

Oktobra otrajā nedēļā Rīgā ieradīsies godalgotais somu rakstnieks Olli Jalonens (Olli Jalonen). Rakstnieks tiksies ar žurnālistiem un 12. oktobrī kopā ar tulkotāju Maimu Grīnbergu piedalīsies romāna Debesu lode atvēršanas pasākumā, ko organizē grāmatas izdevēji Latvijā – Valodu māja kopā ar Somijas vēstniecību un kura laikā notiks autora un tulkotājas saruna ar lasīšanas vēstnieci Aiju Bremšmiti.