Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +1 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 4. marts
Alise, Auce, Enija

Literatūra

Paziņoti Latvijas Literatūras gada balvai pirmajā kārtā izvirzītie darbi

Gatavojoties vienam no centrālajiem notikumiem Latvijas literatūrā – Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA), kas šogad notiks ar saukli LALIGABA cirkulē, ekspertu komisija paziņojusi autoru un darbu garo sarakstu, šogad pirmo reizi ieviešot jaunu nomināciju Spilgtākais darbs literatūrzinātnē.

Marta sākumā Ķīpsalā norisināsies tradicionālā Latvijas grāmatu izstāde

Ķīpsalā no 3. līdz 5. martam lasītājus pulcēs iemīļotie grāmatu svētki – Latvijas grāmatu izstāde 2023, kas piedāvās tikties ar rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas notikumos, iepazīties ar jaunumiem, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās par īpaši izdevīgām cenām.

Imanta Ziedoņa suns Funs jaunā tēlā atgriežas pie bērniem

Imanta Ziedoņa jubilejas gadā pie bērniem no jauna ciemos nāk Imanta Ziedoņa pasaku tēls suns Funs. Ziedoņa muzejs zinātkāro suņa Fuņa tēlu radījis, lai turpmāk tas sarunātos ar pirmsskolas vecuma bērniem muzejā Murjāņos un citur Latvijā.

Jāņa Akuratera muzejā notiks Andra Akmentiņa dzejas koncerts

Piektdien, 27. janvārī, plkst. 18.00 Jāņa Akuratera muzejs (Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a) aicina būt draugu vidū Andra Akmentiņa dzejas koncertā, kur gaidāmi gan lasījumi no jaunā dzejas krājuma, gan kamerdziesmu cikla pirmatskaņojums, gan rakstnieka draugu sveicieni.

Fonds Viegli atklāj Imanta Ziedoņa deviņdesmitgadi

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” ar izglītības iniciatīvas Ziedoņa klase kultūrizglītības spēli skolēniem atklāj Imanta Ziedoņa deviņdesmitgades notikumu ciklu, informēja fonda pārstāve Kristiāna Pauliņa.

Šoreiz jūtu, ka būs citādi. Ekrānos atgriežas Literatūre ar astoņām jaunām sērijām © DIENA

Kur paliek tie rakstnieki, kuri vairs neraksta? Vietā, no kuras var ienākt prātā tiem, kuri raksta! – ar Gustava Terzena un Martas Seleckas dialoga pinpongu tiek pieteikta literārā tūrisma dokumentālā raidījumu cikla Literatūre jaunā sezona, kas tiks atklāta 7. janvārī un būs skatāma katru otro sestdienu plkst. 17.30 Latvijas Televīzijas 1. kanāla ēterā un portālā REplay.lv, kur var noskatīties arī aizvadīto sezonu ierakstus.

Izdota monogrāfija Pavērsiens. Rūdolfs Blaumanis latviešu un Eiropas literatūrā

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta apgādā iznākusi Benedikta Kalnača monogrāfija Pavērsiens. Rūdolfs Blaumanis latviešu un Eiropas literatūrā. Pētījums, kas publicēts īsi pirms rakstnieka 160. dzimšanas dienas, tapis vairāk nekā desmit gadu laikā, pievēršoties gan Blaumaņa literārajiem darbiem, gan viņa laikmeta rakstniecības un mākslas analīzei.