Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Svētdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

Literatūra

Ziedoņa muzejā Rīgā skatāma izstāde Es atkal neatvados

Ziedoņa muzejs Rīgā, Sporta 2 kvartālā izveidotajā muzeja galerijā atklāj izstādi Es atkal neatvados. Izstāde veltīta Imanta Ziedoņa spēcīgajai un daudzšķautņainajai personībai, kura atstājusi nospiedumu uz dzejnieka līdzgaitniekiem un sabiedrību līdz pat mūsdienām.

Sāk kursēt pēc Imanta Ziedoņa dzejas motīviem rotāts vilciens

No 20. aprīļa pa Latviju sāk kursēt ar taureņu uzbrukumu vagonos un ziedošiem ķiršiem to logos izrotāts AS Pasažieru vilciens elektrovilciena sastāvs, kas, atzīmējot latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa 90. jubilejas gadu, tapis projektā Ieraugi, Sajūti, Noķer Ziedoni, informēja Tukuma novada pašvaldībā.

Notiks Latvijas Literatūras gada balvas dzejas un prozas lasījumi

Kutūrtelpā M/Darbnīca 18. un 20. aprīlī visiem interesentiem būs iespēja dzirdēt Latvijas Literatūras gada balvai nominēto dzejas un prozas darbus autoru lasījumā, informēja LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta direktore Eva Eglāja-Kristsone.

Paziņos Latvijas Literatūras gada balvas nominantus

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 4. aprīlī plkst. 11.30 notiks preses konference, kurā tiks paziņoti Latvijas Literatūras gada balvas nominanti, speciālbalvas un mūža balvas ieguvējs, informēja LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta direktore Eva Eglāja-Kristsone.

Noslēgušies divdesmitie Lielie lasīšanas svētki

Sestdien, 18. martā, Latvijas Nacionālā bibliotēkā (LNB) notika LNB lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022 svinīgais noslēguma pasākums Lielie lasīšanas svētki, kurā tika suminātas 20 tūkstošu lasītāju visaugstāk vērtētās grāmatas un to autori.

Nacionālajā bibliotēkā norisināsies Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022 noslēguma pasākums Lielie lasīšanas svētki

Sestdien, 18. martā, plkst. 12.00–15.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks LNB lasīšanas veicināšanas programmas Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022 svinīgais noslēguma pasākums – Lielie lasīšanas svētki, ko apmeklēs grāmatu vērtētāji no visas Latvijas, informēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova.

Grāmatu valstība Ķīpsalā © DIENA

Ķīpsalā no 3. līdz 5. martam lasītājus gaidīs Latvijas Grāmatu izstāde 2023, kas piedāvās tikties ar rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas notikumos, iepazīties ar jaunumiem, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās par īpaši izdevīgām cenām.

Paziņoti Latvijas Literatūras gada balvai pirmajā kārtā izvirzītie darbi

Gatavojoties vienam no centrālajiem notikumiem Latvijas literatūrā – Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA), kas šogad notiks ar saukli LALIGABA cirkulē, ekspertu komisija paziņojusi autoru un darbu garo sarakstu, šogad pirmo reizi ieviešot jaunu nomināciju Spilgtākais darbs literatūrzinātnē.