Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Piektdiena, 12. augusts
Klāra, Vizma

Literatūra

Žurnāla Domuzīme Dzejas balva piešķirta Liepai Rūcei

Žurnāla Domuzīme Dzejas balva par labāko latviešu oriģināldzejas krājumu, kas laists klajā no 2020. gada septembra līdz šā gada augustam, piešķirta Liepai Rūcei par krājumu Atspulga balss, informēja žurnāla Domuzīme literatūras nodaļas redaktors un Dzejas balvas žūrijas priekšsēdētājs Jānis Vādons.

Klajā nākusi Knuta Skujenieka atdzejoto Eiropas tautasdziesmu izlase

Izdevniecībā Neputns klajā nākusi Eiropas tautasdziesmu izlase Es mīlu tikai tad, kad dziedu, kas izdota dzejnieka un atdzejotāja Knuta Skujenieka 85 gadu jubilejā un kurā apkopota vīņa darba esence. "Tautasdziesmai nav noilguma. Skumjas, smiekli, bēdas katrā tautā ir gan savējās, bet vienlaik kopīgas," raksta Skujenieks. Izlases sastādītāji ir Knuts Skujenieks un Māris Salējs, dizainu veidojusi Zane Ernštreite.

Notiks Jurim Kronbergam veltīts sarunu cikls

Platforma Latvian Literature un Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja uzsāk sarunu ciklu Mēs ar Juri …, kas veltīts dzejniekam Jurim Kronbergam, kam šogad būtu apritējuši 75 gadi. Cikla pirmā saruna Mēs ar Juri bārā norisināsies sestdien, 4. septembrī, plkst. 18.30 bārā Aleponija.

Paziņoti Jāņa Baltvilka balvas 2021 starptautiskie laureāti un nominācijas

Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) lēmusi, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskās laureātes 2021. gadā ir rakstniece Delfīne de Vigāna un tulkotāja Inta Šmite. Nosaukti arī balvas nominanti rakstniecībā, ilustrācijā un debijā, informēja Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas projekta vadītāja Silvija Tretjakova.

Kultūras ministrs saņem grāmatas Latvijas kultūras vēsture eksemplāru

Pirmsjāņu laikā, 22.jūnijā, apgāda Jumava pārstāvji tikās ar Kultūras ministru Nauri Puntuli, lai viņa rokās simboliski nodotu grāmatas Latvijas kultūras vēsture eksemplāru. Šis izdevums ir nozīmīgs notikums 21. gadsimta kultūras dzīvē Latvijā un paliekoša vērtība nākamajām paaudzēm.

Klajā nācis monumentāls izdevums Latvijas kultūras vēsture

Apgāda Jumava paspārnē klajā nācis monumentāls izdevums Latvijas kultūras vēsture — visaptverošs, zinātniski akadēmisks vēstījums par kultūras mantojumu un kultūras procesiem Latvijā no gadsimtiem senas pagātnes līdz mūsdienām.

Vizma Belševica un vārda brīvība © DIENA

Par godu dzejnieces un rakstnieces Vizmas Belševicas 90 gadu jubilejai 27. maijā no plkst. 10 līdz 22.30 tiešsaistē norisināsies LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta rīkotā zinātniskā un radošā konference Vizma Belševica un vārda brīvība.

Ceļu pie lasītājiem uzsākusi fotogrāfiju un stāstu grāmata Ziemeļmeitas kods © DIENA

"Es izjūtu savu Ziemeļmeitu caur savām priekštecēm, caur dzimtas sievietēm. Tā ir tāda smalka atbildības forma. Visvairāk izjūtu caur spītu, tādu, kas ļauj nebaidīties, celties, sargāt. Izjūtu saiknē ar dabu. Izrādās, tas ir vienojoši daudzām. Mums ir savas spēka vietas, patvēruma vietas, dziedināšanas vietas. Tie ir sevis meklējumi, sevis aplūkošana no malas, ieskatīšanās ciešāk. Nodefinēšana," sarunā ar laikrakstu Diena par tikko iznākušo grāmatu Ziemeļmeitas kods stāsta tās idejas autore fotogrāfe Una Taal, kurai viens no būtiskākajiem stimuliem šīs grāmatas tapšanai ir bijusi viņas vecmāmiņas māsas Margas Cāzares uzdāvinātā broša no sudraba pieclatnieka.

Muzeju naktī memoriālajos muzejos – dzejas lasījumi, intervijas, stāstījumi

Muzeju naktī, 15. maijā, no plkst. 19 Memoriālo muzeju apvienības Facebook lapā tiešsaistē notiks pasākums Robežas! Robežas... Robežas? Trīsarpus stundu garumā interesenti aicināti klausīties dzejas lasījumus, intervijas, stāstījumus un pat piedalīties izglītojošā nodarbībā, lai uzzinātu par robežām Jāņa Akuratera, Aspazijas, Krišjāņa Barona, Rūdolfa Blaumaņa, Raiņa, Jaņa Rozentāla, Andreja Upīša un Ojāra Vācieša dzīvē un daiļradē, informēja Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Grudule.

Muzeju naktī Aspazijas mājas dārzā norisināsies pastaiga Spēles bez robežām

Muzeju naktī, kas norisināsies 15.maijā, no plkst. 18 Aspazijas mājas dārzā apmeklētājus aicina uz stilizētu pastaigu, uz kuru jāierodas 20. gs. sākumam raksturīgā tērpā. Žūrija starp pastaigas dalībniekiem izraudzīsies divus uzvarētājus - šī pavasara Aspazijas mājas dārza karalieni un galveno kavalieri.