Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Literatūra

Latvijas un Lielbritānijas dzejnieki atdzejos viens otra daiļdarbus

No šodienas līdz 17. septembrim Rīgā norisināsies jau trešā starptautiskā atdzejas darbnīca, kurā deviņi dzejnieki no Latvijas un Lielbritānijas sešu dienu garumā atdzejos viens otra darbus, informēja darbnīcu rīkotāji, platformasLatvian Lietarture pārstāvji.

Dzejnieku milzīgs bars © DIENA

Dzejnieki gan paši mēdz pavīpsnāt, ka par viņiem runājot un interesējoties vienreiz gadā. Pat ja kāds Dzejas dienās ierauga kampaņveidīgumu, nevis tradīciju, tā pilnīgi noteikti ir viena no saturīgākajām "kampaņām".

Latvijas Rakstnieku savienība aicina autorus nesadarboties ar autoratlīdzību nemaksātājiem

Latvijas Rakstnieku savienība aicina Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus, valsts un pašvaldības iestādes) piedāvājumus izdot darbus Latvijā un ārvalstīs, un nepieļaut situāciju, kad autors par sava darba publicēšanu nesaņem nekādu autoratlīdzību, informēja savienības priekšsēdētājs Arno Jundze.

Egona Līva piemiņas balvai Krasta ļaudis izvirzītas 12 grāmatas(1)

Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes Kultūras pārvalde izsludinātajam konkursam uz Egona Līva piemiņas balvu Krasta ļaudis nominācijā Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs latviešu valodā izvirzīti 12 literārie darbi, informēja balvas pārstāve Daira Bērtule.

Vīvi Luika. Ēnu teātris

Apgāds Mansards izdevis igauņu rakstnieces Vīvi Luikas godalgoto romānu Ēnu teātris, informēja apgāda pārstāvis Arvis Ostrovskis:

Runguļa ņurcīšana ceļasomā © DIENA

24. jūlijā 13. reizi tiks pasniegta Starptautiskā Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā. "Mani satrauc bērnu un viņu ģimeņu lasīšanas ieradumi Latvijā," tradicionālajā Baltvilka balvas esejā atzīst Maira Dobele*

Latviešu un britu dzejnieki uzstāsties ar lasījumu Dzeja un @dzeja

Piektdien, 7. jūlijā, plkst. 18 grāmatu un kultūrpreču mājā Nice Place TELPA (Krišjāņa Barona iela 21a) norisināsies lasījums Dzeja un @dzeja, kur Latvijas un Lielbritānijas dzejnieki lasīs viens otra darbus angļu, krievu, velsiešu un lībiešu valodās, informēja pasākuma organizatori platforma Latvian Literature.

Ar domām par Londonas grāmatu tirgu © DIENA

Latvijas Rakstnieku savienība izsludinājusi rezultātus šī gada otrajam konkursam par atbalstu Latvijas literatūras izdošanai un popularizēšanai ārvalstīs. Ar Kultūras ministrijas un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu šogad piešķirts līdzfinansējums jau 29 latviešu autoru daiļdarbu tulkojumu publicēšanai, laikrakstu Diena informēja Latvijas literatūras eksporta platforma Latvian Literature.

Svešiniece ciemā © DIENA

Viļakas novada Žīguru pagasta bibliotekāre Anastasija Plačinda ieraksta lugai vēja skaņu, palīdz internetbankā samaksāt rēķinus, uzklausa stāstus "kā bērniem pa Rīgu" un, aci nepamirkšķinot, izsniedz gan Apškrūmu, gan Rīgas Laiku

Rakstniece Nora Ikstena ar lasījumiem uzstāsies Lielbritānijā

No 1. līdz 3. jūnijam sešas Baltijas literātes dosies uz Lielbritāniju, lai uzstātos ar savu darbu lasījumiem un piedalītos diskusijās Londonā un Oksfordā. Latviju šajā vizītē pārstāvēs rakstniece Nora Ikstena un tulkotāja Kaija Straumanis, informēja platformas Latvian Literature pārstāvji.