Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +1 °C
Skaidrs
Svētdiena, 21. aprīlis
Marģers, Anastasija

Literatūra

Eiropas Savienības balvai literatūrā nominēta rakstniece Daina Tabūna ar romānu Raganas

2024. gada 29. februārī tika nosaukti Eiropas Savienības balvas literatūrā nominanti no 13 dalībvalstīm. Šai balvai ik gadu nominē jaunus un daudzsološus prozas rakstniekus no Eiropas, lai veicinātu autoru literāro darbu pazīstamību Eiropā un rosinātu turpināt literāro darbību. Latvija balvai nominējusi rakstnieci Dainu Tabūnu par 2023. gada nogalē klajā nākušo romānu Raganas, ko izdevusi biedrība Ascendum.

Nacionālajā bibliotēkā notiks Margaritas Stārastes 110 gadu jubilejai veltīta izstāde

Piektdien, 9. februārī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 7. stāva ātrijā plkst. 13.00 notiks izstādes Margaritas Stārastes lielā diena: lelles un dekorācijas no filmu studijas Animācijas brigāde filmām Zīļuks, Kraukšķītis, Sārtulis, Zaķu lielā diena atklāšana. Izstāde ir veltījums mākslinieces 110 gadu jubilejai, un tā būs skatāma līdz 30. aprīlim.

Rīts ar literatūrzinātnieku 3. sezonu uzsāk ar lekciju par Preiļu konceptuālistiem

Valhalla Lounge Siguldā, Pils ielā 8a, 3. februārī plkst. 12.00 notiks cikla Rīts ar literatūrzinātnieku pirmā trešās sezonas tikšanās. Literatūrzinātnieks Ivars Šteinbergs uzstāsies ar priekšlasījumu Atraktīvs nosaukums lekcijai par Preiļu konceptuālismu, tā vēsturi un saistību ar konceptuālo literatūru, kas veltīts vienam no jaunākajiem literārajiem strāvojumiem.

Raimonds Celms un Matīss Žilinskis uzstāsies Vilim Plūdonim veltītā koncertprogrammā Tālie krasti

2024. gads paies viena no izcilākajiem Latvijas dzejniekiem Viļa Plūdoņa zīmē, jo viņam 9. martā ir 150. jubileja. Iedvesmojoties no Viļa Plūdoņa romantiski tēlainās dzejas, apvienojies radošs duets – harizmātiskais Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms un jauns, daudzsološs pianists, mūziķis jau 4. paaudzē Matīss Žilinskis un tapusi jauna koncertprogramma Tālie krasti.

Jāņa Akuratera muzejā skanēs soneti

Jāņa Akuratera muzejs 20. janvārī plkst. 15.00 aicina uz lasījumiem Kamīnzālē Jel mainies Tu! Pasākumā apmeklētāji kopā ar muzeja speciālistiem varēs lasīt un dalīties iespaidos par Laimas Akurateres dzeju un Viljama Šekspīra un viņa laikabiedru sonetiem. Ar stāstījumu par Šekspīru Latvijā piedalīsies Guna Zeltiņa.