Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Literatūra

Aspazijas mājā notiks interaktīva izstāde bērniem Saulains stūrītis

8. septembrī Aspazijas mājas izstāžu zālē tiks atklāta interaktīvā izstāde bērniem Saulains stūrītis. Aspazijas dzejas krājums Saulains stūrītis, kuram šogad aprit 110 gadi, kļuvis par iedvesmas avotu māksliniecēm Gundegai Muzikantei un Ilzei Dambei. Pazīstamās bērnu grāmatu ilustratores Aspazijas nemirstīgajai dzejai radījušas jaunu - vizuāli telpisku dimensiju, informēja muzeja pārstāvji.

Dzejas dienās jauno mūziķu un aktieru izpildījumā skanēs Ziedoņa dzeja

Mazajā Ģildē 13. septembrī plkst. 18 norisināsies Dzejas dienu koncerts NE|ATSTĀJ MANI, kurā uzstāsies jaunie mūziķi – komponists un pianists Elvis Artūrs Lintiņš, kontrabasists Staņislavs Judins un bundzinieks Pēteris Žīle. Elvja Artūra Lintiņa radītas oriģinālkompozīcijas piešķirs jaunu skanējumu Imanta Ziedoņa dzejai un epifānijām, ko izpildīs aktieri Gustavs Melbārdis un Toms Kursītis.

Vībil, dībil! Žvingu, žvangu! Izstādē aicina paspēlēties ar valodu bērnu skaitāmpantos(2)

"Skaitāmpanti nav paredzēti lasīšanai. Bērnībā, kad tos lietojam, tos nelasām, bet kāds noskaita priekšā, un skaitām tālāk. Tāpēc arī izstāde lielā mērā ir tieši darbināma. Gribam pantus iedarbināt, un gribam arī apmeklētājus ievest tādās rotaļīgās attiecībās ar valodu," saka kuratore Zane Zajančkauska par izstādi Etā mīnā zīben zāben! Bērnu skaitļi Oto Bonga krājumā, kura līdz 30. septembrim gaida apmeklētājus kultūras pilī Ziemeļblāzma Rīgā.

Paziņoti Dzejas dienu balvas nominanti

Latvijā jau 55. reizi norisināsies Dzejas dienas, kas no 4. līdz 13. septembrim pulcēs gan pašmāju dzejniekus un atdzejotājus, gan autorus no kaimiņvalstīm. Šī gada festivāla sauklis – Dzeja dziedē. Savukārt festivāla noslēgumā tiks pasniegta Dzejas dienu balva, kam šogad nominēti četri oriģināldzejas, kā arī divi atdzejas krājumi.

Liepājas Mākslas forumā skanēs dzejas diskotēka Bohēmiskās dzīres

Apvienojot dzeju, mūziku un ļaušanos dejai, piektdien, 25. septembrī, pulksten 21 Liepājas Mākslas foruma atklāšanas vakaru papildinās līdz šim pilsētā nebijis notikums - kultūru atspoguļojošā interneta žurnāla Satori piedāvātā dzejas diskotēka Bohēmiskās dzīres, informēja Liepājas Mākslas foruma rīkotāji.

Raiņa un Aspazijas mājā atklās dzejnieka Žebera izstādi Rezerves dzeja

5. septembrī plkst. 19 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, notiks dzejnieka Žebera izstādes Rezerves dzeja atklāšana. Tajā autors turpinās dzejoļu krājumos Šņabji/ Blaknes iesāktos meklējumus grafiskās dzejas žanrā, informēja Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Grudule.

Raiņa un Aspazijas mājā Dzejas dienās runās un jokos par Raini

Raiņa un Aspazijas māja (Rīgā, Baznīcas ielā 30) Raiņa un Dzejas dienu dzimšanas dienai šogad velta divus savstarpēji saistītus pasākumus, kuros aicina ne tikai runāt, bet arī jokot par Raini un Raiņa lugu Uguns un nakts, informēja muzeja pārstāvji.

Latvijā viesosies literatūras izdevēji un žurnālisti no Baltijas valstīm

Laikā no 12. līdz 14. augustam Rīgā norisināsies jau 13. platformas Latvian Literature rīkotā vizīte ārvalstu izdevējiem un žurnālistiem. Pandēmijas radīto draudu dēļ platformas pārstāvji nolēmuši šoreiz vizīti rīkot tikai Baltijas valstu nozares profesionāļiem, informēja Latvian Literature pārstāve Anete Konste.

101. dzimšanas dienā Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina īpašā velomaršrutā

Sestdien, 29. augustā, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) atzīmēs savu 101. dzimšanas dienu. Svētku svinēšana apstākļos, kad pulcēšanās iespējas bibliotēkā ir ierobežotas, būs neikdienišķa, taču tā rosinājusi izmantot radošus risinājumus svaigā gaisā. Jau kopš šī brīža LNB aicina ikvienu doties Rīgas ielās izstaigāt un izbraukt ar velosipēdu vai skrejriteni kādu no piedāvātajiem Gaismas pils kontūras ceļiem vai radīt savu jebkurā citā vietā Latvijā vai pasaulē. Savukārt 29. augustā tiks rīkotas veloekskursijas īpaši izstrādātā maršrutā, apmeklējot 12 LNB senos namus un klausoties gida stāstījumu par to pagātni, šodienu un lomu Rīgas un Latvijas vēsturē.

Negaidīti atvērās vaļā logs. Pasniegtas Jāņa Baltvilka balvas © DIENA(2)

Šī gada Jāņa Baltvilka vārdā nosaukto balvu rakstniecībā ir ieguvusi Rasa Bugavičute-Pēce par garstāstu Puika, kurš redzēja tumsā (izdevējs Latvijas Mediji). "Vaļsirdīgi ieskatoties neredzīgu cilvēku ikdienā, atklāts ar to saistīta "citāda" zēna sāpīgs pieaugšanas stāsts. Reljefais rakstura atsegums epizodi pa epizodei, trāpīgi parādot zēna pieredzēto ikdienas dzīvē ģimenē, skolā un radu lokā, pārliecina ar patiesumu un raisa empātiju," raksturo žūrijas dalībniece literatūrzinātniece Ilze Stikāne.