Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Literatūra

Iznākusi Mārtiņa Kaprāna grāmata par Lielbritānijas latviešiem

Trešdien, 17. maijā, notiks Latvijas Universitātes (LU) Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētnieka Mārtiņa Kaprāna monogrāfijas Latvieši tur. Latvijas emigrantu mobilitāte un iesakņošanās Lielbritānijā 21. gadsimteņa sākumā atvēršana. Grāmatu izdevis LU Akadēmiskais apgāds.

Dzeja kā Jelgavas un cilvēka daļa. Sākas Starptautiskais dzejas festivāls © DIENA

Ar gandarījumu un saviļņojumu secinām, ka ir izdevies Starptautisko dzejas festivālu Page Break izveidot par ikgadēju notikumu, kas sniedz ne vien iespēju Latvijas dzejas interesentiem iepazīties ar aktualitātēm mūsdienu dzejā, bet arī nes Latvijas vārdu starptautiskā dzejas arēnā, jo festivāls ārvalstu dzejnieku vidū top arvien pamanītāks – saka festivāla direktore Madara Gruntmane-Dujana.

Klajā nākusi grāmata Amizantais? Katram savs Imants Ziedonis

Klajā nākusi Ziedoņa muzeja un Ērika Hānberga sastādītā grāmata Amizantais? Katram savs Imants Ziedonis, kurā apkopoti neordināri laikabiedru stāsti par Imantu Ziedoni un viņa daudzšķautņaino personību, informēja fonda Viegli pārstāvji.

Mūžībā devusies tulkotāja Elga Sakse

Trešdien, 3. maijā, mūžībā devusies tulkotāja, Latvijas Literatūras gada balvas šīgada Mūža balvas ieguvēja Elga Sakse, informēja LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta direktore Eva Eglāja-Kristsone.

Siguldā norisināsies Latvijā pirmais bērnu un jauniešu literatūras festivāls

"Brīvruna jeb frīstails ļauj paraudzīties uz literatūru un valodu citā gaismā," tā secināts pirmajā repa improvizācijas teātra Brīvrunu projekts meistarklasē Mālpils vidusskolēniem un viņu literatūras skolotājām. Meistarklases notiks visās Siguldas novada vidusskolās, un tā ir pirmā aktivitāte ceļā uz Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivālu, kas notiks no šā gada 6. līdz 8. oktobrim.

Ziedoņa muzejā Rīgā skatāma izstāde Es atkal neatvados

Ziedoņa muzejs Rīgā, Sporta 2 kvartālā izveidotajā muzeja galerijā atklāj izstādi Es atkal neatvados. Izstāde veltīta Imanta Ziedoņa spēcīgajai un daudzšķautņainajai personībai, kura atstājusi nospiedumu uz dzejnieka līdzgaitniekiem un sabiedrību līdz pat mūsdienām.

Sāk kursēt pēc Imanta Ziedoņa dzejas motīviem rotāts vilciens

No 20. aprīļa pa Latviju sāk kursēt ar taureņu uzbrukumu vagonos un ziedošiem ķiršiem to logos izrotāts AS Pasažieru vilciens elektrovilciena sastāvs, kas, atzīmējot latviešu dzejnieka Imanta Ziedoņa 90. jubilejas gadu, tapis projektā Ieraugi, Sajūti, Noķer Ziedoni, informēja Tukuma novada pašvaldībā.

Notiks Latvijas Literatūras gada balvas dzejas un prozas lasījumi

Kutūrtelpā M/Darbnīca 18. un 20. aprīlī visiem interesentiem būs iespēja dzirdēt Latvijas Literatūras gada balvai nominēto dzejas un prozas darbus autoru lasījumā, informēja LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta direktore Eva Eglāja-Kristsone.

Paziņos Latvijas Literatūras gada balvas nominantus

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 4. aprīlī plkst. 11.30 notiks preses konference, kurā tiks paziņoti Latvijas Literatūras gada balvas nominanti, speciālbalvas un mūža balvas ieguvējs, informēja LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta direktore Eva Eglāja-Kristsone.