Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mūzika

Opener treša diena – Kailija, lūdzu, piedod! © DIENA

Festivāla Opener trešās dienas pēcpusdienā beidzot sāk atgriezties vasaras pazīmes. Varbūt tās ir izsaucis kaut kur tuvumā jau esošais The Smashing Pumpkins līderis Billijs Korgans? Kaut kādas pārcilvēciskas spējas viņam gan jau piemīt, ja pat Ozija Osborna sieva savulaik nosauca šo par briesmīgāku monstru un despotu nekā viņas vīrs pēc tam, kad bija mēģinājusi pastrādāt par Korgana menedžeri.

Pirmsnāves kabarē © DIENA

Tik drosmīgu Riharda Štrausa Salomes interpretāciju var atļauties tikai tāds režisors kā Kšištofs Varlikovskis un tikai tāds teātris kā Bavārijas Valsts opera Minhenē

Opener otrā diena – rokmūzikas meistarklase © DIENA

Cilvēki lēni slīd prom no lielās skatuves, jo tikko ir beiguši spēlēt The 1975, kurus mazliet pavērojot pa gabalu, ir skaidrs, ka šie jāatstāj Positivus festivālam, jo pašlaik jānoskaņojas ne vien Opener otrās dienas, bet arī manam visa festivāla galvenajam notikumam – The Strokes koncertam.

Rudaks no Open'er: Pirmā diena. Nežēlīgi sadauzīt drīkst tikai bungas © DIENA

Open'er festivālā Polijas pilsētā Gdiņā, kas notiek šonedēļ, izdzirdot latviešu valodu, tūliņ doties klāt un sveicināties nav vairs nekāds labais tonis. Jo tie var izrādīties pavisam sveši cilvēki, kuriem latviešu valodas izdzirdēšana šeit vairs nav īpašs un negaidīts notikums. Jau iebraucot stāvvietā, visapkārt bija redzamas automašīnas ar Latvijas numuriem, tātad mūsu interese par dzīvās mūzikas koncertiem arvien pieaug, un pašmāju festivāli vēl nepiedāvā tādu pazīstamu ārvalstu mūziķu klāstu, kādu var atļauties festivāls zemē, kas ir krietni lielāka un apdzīvotāka par Latviju.

Šī gada Positivus pērles © DIENA(4)

Šogad Positivus festivāls ir parūpējies par īpašu mūziķu izlasi no visas pasaules. Tā kā festivāls atkal notiks divas dienas, mūzikas mīļotājiem būs iespēja steigt no vienas skatuves uz otru, lai redzētu visu, kas ieplānots. Ja festivālā patīk organiski plūst no vienas vietas uz citu, tad šie ir tikai daži no mūziķiem, kurus būtu vērts redzēt.

Uz Positivus ar īpašo festivāla ekspresi

Katru gadu, gatavojoties festivālam Positivus, iesakām laicīgi plānot savu nokļūšanu tajā. Automašīna, motocikls vai kemperis - ir visdažādākie veidi, kā nokļūt Salacgrīvā. Arī šogad, papildinot ierastos transporta veidus, kursēs tradicionālais un visu iecienītais Positivus Ekspresis.

Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos pirmo reizi notiks pasākums Virzskaņa(2)

Sestdien, 6.jūlijā, plkst. 12 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos pirmo reizi notiks muzikāls pasākums Virzskaņa, kurā uzstāsies pašmāju un ārvalstu mūziķi – The Sound Poets, Goran Gora, Alise Joste, Ezeri, Kārlis Kazāks un rokgrupa, Frankie Animal (Igaunija), Storme (Lielbritānija), informēja pasākuma rīkotāji.

Skaistas tikšanās harmonijā © DIENA

Divdesmit piektajā Starptautiskajā Senās mūzikas festivālā, ko 10. jūlijā Mazajā ģildē atklās vairāku Eiropas senās mūzikas konkursu laureāts, vijolnieks un kontrtenors Dmitrijs Siņkovskis, čelliste Ilze Grudule un klavesīniste Ieva Saliete, koncertos Rīgā un Rundālē līdz 13. jūlijam varēs baudīt Georga Frīdriha Hendeļa mūziku, Rietumeiropas baroka un angļu renesanses mūzikas pērles.