Laika ziņas
Šodien
Migla

Mūzika

Kas ir koris mūsdienās? © DIENA

Diriģenta Kaspara Putniņa izcilais radošais ieguldījums, strādājot ar Igaunijas Filharmonijas kamerkori, novērtēts ar Igaunijas Kultūrkapitāla gada prēmiju mūzikā. Tā viņam tika pasniegta par atdevīgu darbu Igaunijas mūzikas kultūrā. Svinīgā apbalvošanas ceremonija notika tieši Starptautiskajā mūzikas dienā, 1. oktobrī, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas jaunajā koncertzālē. Igaunijas Kultūrkapitāla mūzikas nozares gada prēmija par izcilu sniegumu iedibināta 2002. gadā un kopš tā laika ir ikgadēja. Šogad tika piešķirtas 10 prēmijas (katra – 5000 eiro) un speciāli veidots mākslas darbs – zeltaini zilgani mirdzoša bumba, kas laureātu rokās atmirdzēja kā miniatūra zemeslode.

Jau 34. reizi notiks mūzikas un mākslas festivāls Bildes

Turpinot un saglabājot gadu gaitā iedibinātās tradīcijas, kā arī gatavojoties nākamā gada jubilejas svinībām, ar septiņiem daudzveidīgiem koncertiem izskanēs mūzikas un mākslas festivāls Bildes 2019. Koncerti būs klausāmi mūzikas namā Daile, mūzikas klubā Kaļķu vārti un VEF Kultūras pilī no 21. oktobra līdz 16. novembrim. Taču vēl pirms tam 17. oktobrī t/c Spice Home tiks atklāta festivāla mūziķu un mākslinieku veidotā izstāde Pastkastītes, ziņoja festivāla pārstāvji.

Kokakola kara upuriem © DIENA

Šādi skandāli sen nav satricinājuši muzikālā teātra pasauli. Leģendārais provokators Franks Kastorfs Berlīnes Vācu operā iestudējis Džuzepes Verdi Likteņa varu.

Sēdizrādi turpinot – rokas augšā! © DIENA

Informēt par grupas Labvēlīgais tips koncerttūri gribas asprātīgi, spēlējot līdzi viņu pašu stilam. Bet labāk par viņiem diez vai sanāks... Septembra sākumā Tēvu dienai par godu grupa laida klajā izteikti tematisku singlu Fāters aiziet muterēs, kas bija jāuztver arī kā priekšvēstnesis grupas koncerttūrei, kas 5. oktobrī startēs Rēzeknē Latgales vēstniecībā Gors.

Arturs Skutelis izsludina jubilejas koncertu

Atzīmējot muzikālās darbības un debijas albuma Manī mīt desmitgadi, hip-hopa mākslinieks Arturs Skutelis izsludina īpašu jubilejas lielkoncertu, kas notiks 2020. gada 6. martā koncertzālē Palladium. No šodienas koncerta biļetes ir pieejamas visās Biļešu Servisa kasēs.

Pašu auklētie vienā mūzikas kamolā © DIENA

Ar koncertu un jaunā albuma Pašu auklētie prezentāciju Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 3. oktobrī plkst. 19.00 orķestris Rīga atklās 2019./2020. gada koncertsezonu. Pie pults būs orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Valdis Butāns, piedalīsies solistes Sonora Vaice un Ilona Bagele, aktrise Zane Jančevska un stāstniece, mūzikas žurnāliste Liene Jakovļeva.

Janvārī Cēsīs gaidāms grupas Penguin Cafe koncerts

2020. gada 11. janvārī sava jaunā albuma Handfuls of Night pasaules koncerttūrē koncertzālē Cēsis atgriežas grupa Penguin Café. Apvienībai raksturīgajā laikmetīgā minimālisma, klasiskās un kamermūzikas skaņu estētikā albuma skaņdarbi aktualizē vides jautājumus un pievērš uzmanību apdraudētajām Antarktikas jūrām, ziņoja koncertzāles Cēsis mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova.

Grupa Inokentijs Mārpls laiž klajā savu kompozīciju no izlases Skalbe. Dzirnavās

Smagā pankroka muzikālā apvienība Inokentijs Mārpls piedāvā klausītājiem savu interpretāciju par pasaku meistara Kārļa Skalbes pasaku Kaķīša dzirnavas, iepazīstinot ar trešo dziesmu no muzikālas izlases Skalbe. Dzirnavās, ko šī gada rudens nogalē klajā laidīs Naba Music/Melo Records, informēja izdevēja pārstāvji.

Ērmaņu muižā izskanēs sezonas noslēguma koncerts

Sestdien, 5. oktobrī, plkst. 19 Ērmaņu muižā norisināsies sezonas noslēguma koncerts, kurā uzstāsies igauņu multiinstrumentālists Silvers Seps, informēja biedrības Ērmaņu muiža projektu vadītāja Inga Prauliņa.

Kamerorķestris Accademia Baltica sāks koncertturneju Bēthovens un Baltija

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija aicina uz Latvijas valsts simtgades programmas notikumu – kamerorķestra Accademia Baltica koncertturnejas Bēthovens un Baltija pirmo koncertu, kas norisināsies 12. oktobrī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē, informēja JVLMA Sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Bičule.

Grupa Astro’n’out laiž klajā jaunu albumu un dodas Latvijas koncerttūrē

Šodien, 2. oktobrī, klajā nāk grupas Astro’n’out jaunākais studijas albums Multivitamīnu multipaka. Starp 11 dziesmām tajā iekļauti arī atpazīstamie singli Dejot trakāk, Multivitamīnu multipaka un Agrāk, kas jau iekarojuši radio topus, kā arī grupas jaunākais skaņdarbs – Uzmācīga melodija (Mani), informēja grupas pārstāve Līga Andžāne.

Diriģents Kaspars Putniņš saņem Igaunijas mūzikas balvu

1. oktobrī, Starptautiskajā mūzikas dienā, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas jaunajā koncertzālē tika pasniegtas tradicionālās Igaunijas Kultūrkapitāla Mūzikas nozares gada prēmijas par izcilu sniegumu 2018./2019. gada sezonā.

Orķestris Rīga izdod latviešu mūzikas ierakstu albumu

Ieskandinot jauno koncertsezonu, orķestris Rīga izdevis jaunu mūzikas ierakstu albumu Pašu auklētie, kas šī gada maijā un jūnijā diriģenta Valda Butāna vadībā ierakstīts Latvijas Radio studijā. Šis ir pirmais orķestra albums, kas veltīts latviešu mūzikas ierakstiem, informēja orķestra Rīga mārketinga speciāliste Baiba Tilhena.

Koncertzālē Lielais dzintars skanēs Kārļa Lāča Latvju simfonija un Rahmaņinova Trešais klavierkoncerts(1)

Piektdien, 4. oktobrī, pulksten 19 Liepājas koncertzālē Lielais dzintars Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā koncertēs ar pianistu Vestardu Šimku, kopā atskaņojot pasaulslaveno Rahmaņinova Trešo klavierkoncertu. Šajā vakarā Liepāja piedzīvos arī Kārļa Lāča Latvju simfonijas pasaules pirmatskaņojumu, informēja Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Mājīgi un viesmīlīgi pašā Vecrīgas sirdī © DIENA

"Nebijis pavērsiens – jauna formāta koncerti, kuros būs iespēja ne vien klausīties un izjust mūziku, bet arī tikties ar māksliniekiem un, baudot glāzi vīna, dalīties savos mūzikas iespaidos. Šeit valdīs mūzikas salona gaisotne, kurā visi jutīsies gaidīti savējie," pianiste un mūzikas producente, Hermaņa Brauna fonda (HBF) direktore Inna Davidova aicina uz jaunās koncertzāles Artissimo atklāšanu.

Rudens kamermūzikas festivālā koncertēs Tomass Gūlds, Daumants Liepiņš un kvartets Quatuor Modigliani

Rudens kamermūzikas festivāla koncertos, kas notiks no 9. līdz 20. oktobrim Rīgā, Talsos, Daugavpilī, Madonā un Jūrmalā, klausītājus gaida tikšanās ar pasaulslaveniem kamermūzikas ansambļiem – Quatuor Modigliani un Ensemble Raro, ar spožiem solistiem - franču čellistu Žanu Gijēnu Keirasu un britu vijolnieku Tomasu Gūldu, kā arī ar jauno talantīgo latviešu pianistu Daumantu Liepiņu un kamerorķestri Sinfonietta Rīga. Festivāla patrons – komponists Pēteris Vasks.