Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Instrumenti laiž klajā albumu Cilvēks

Trešdienas rītā dienas gaismu ierauga grupas Instrumenti piektais studijas albums Cilvēks, kā arī albuma trešais singls Te Saule aust, kas tapis roku rokā ar grupu Prāta Vētra, informē grupas pārstāve Līva Pētersone-Kļaviņa.

Brāmsa romantiskā poēzija © DIENA

Savas trīspadsmitās sezonas noslēgumkoncertos 17. maijā Lielajā ģildē un 18. maijā Latgales vēstniecībā Gors Sinfonietta Rīga tiksies ar ievērojamo Šveicē dzīvojošo argentīniešu pianistu Nelsonu Gerneru, ielūkojoties Johannesa Brāmsa mūzikas romantismā aiz orķestrim ierastā un komfortablā klasicisma robežām.

Skaņu tehnoloģiju neparastā savienība © DIENA

Apvienība ZeMe veidojusies vairāku gadu garumā. Koklētāja Laima Jansone ar elektroniskās mūzikas pārstāvi, dīdžeju Monstu (Uldi Cīruli) pirms četriem gadiem saspēlējās koncertprogrammā Zeme, kas tapa kā projekts braucienam uz Japānu. Seno un tradicionālo kokles skanīgumu papildināja elektroniskās mūzikas ritmi. Klausītājiem patika, un pašiem mūziķiem arī, tāpēc sadarbība turpinājās. "Apspriedām dažādus citus nosaukumus, bet palikām pie saknēm – ZeMe," tā muzikālās apvienības nosaukumu izskaidro Laima Jansone.

Meklējumu takas jaunās mūzikas mežā © DIENA

Vairāk nekā trīsdesmit koncertvietās Igaunijā laikmetīgās mūzikas festivālā World Music Days /Pasaules mūzikas dienas no 1. līdz 10. maijam varēja klausīties visdažādāko pasaules zemju komponistu mūziku – 170 skaņdarbu dažādos žanros

Cīņa par Eirovīzijas stikla mikrofonu Telavivā © DIENA

Šodien, 14. maijā, Telavivā sākas cīņa par 64. Starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētāja titulu un ikonisko stikla mikrofonu. Pirmajā pusfinālā uz Telavivas Expo arēnas kāps septiņpadsmit valstu pārstāvji, kuru vidū būs arī Igaunijas dalībnieks zviedru mākslinieks Viktors Krons ar kompozīciju Storm.

Rīgas Doma kora skola svin 25 gadus

25. maijā Ķīpsalas hallē Rīgas Doma kora skola ar krāšņu, multimediālu koncertu atzīmēs ceturtdaļgadsimta jubileju, uz svinībām un koncertu aicinot ne vien Rīgas Doma kora skolai pietuvinātos, bet ikvienu interesentu. Vērienīgā programmā vienuviet pulcēsies Latvijas spilgtākie atskaņotājmākslinieki un izcilie Rīgas Doma kora skolas kolektīvi, kuri apliecina Latvijas un Rīgas vārdu pasaulē. Muzikālajos priekšnesumos, dažādu žanru sintēzē, satiksies skolas audzēkņi, absolventi un viņu domubiedri – nozīmīgi Latvijas akadēmiskās, džeza un populārās mūzikas mākslinieki. Viņu vidū būs dzirdami tādi Rīgas Doma kora skolas absolventi kā dziedātājs Jānis Šipkēvics, Daumants Kalniņš, Andris Sējāns, grupas Framest, Latvian Voices, diriģenti Kaspars Ādamsons, Jānis Liepiņš, Jānis Ozols un citi. Koncerta radošo grupu veido profesionālās kultūras dzīves personības - diriģents Mārtiņš Klišāns, režisors Juris Jonelis un scenogrāfs Didzis Jaunzems.

Bēthovenists Buhbinders Rīgā spēlēs Brāmsu

Klavierspēles leģendas Rūdolfa Buhbindera repertuārs sniedzas no Baha līdz laikmetīgajai mūzikai. Nu jau gandrīz sešdesmit gadus ilgajā austriešu pianista karjerā (pirmajā uzstāšanās reizē ar orķestri viņam bija vien divpadsmit gadi) tas radis atspoguļojumu vairāk nekā simts ieskaņojumos. Prestižā ierakstu kompānija Deutsche Grammophon tieši Buhbinderu izvēlējusies par savu Bēthovena jubilejas gada seju. Lai arī Buhbinders aktīvi koncertē visā pasaulē, Rīgā leģendārais mūziķis šovasar viesosies pirmo reizi.

Pirmo reizi Rīgā vijolnieks, altists un diriģents Julians Rahlins

"Kāds cits jaunu skaņdarbu, iespējams, iemācīsies divās nedēļās. Es labāk to daru gada garumā. Tāpēc jau neesmu slikts mūziķis. Nav runa par ātrumu, bet par to, ko gribat ar mūziku pateikt. Ir runa par dzīves piepildīšanu ar mūziku, piepildīšanu visa mūža garumā. Jo mūžs ir par īsu, lai atklātu visus dižo komponistu noslēpumus," – uzskata vijolnieks Julians Rahlins, kuru mēdz saukt par vienu no pašiem aizrautīgākajiem un iedvesmojošākajiem mūsdienu mūziķiem. Gadā viņš sniedz vairāk nekā 120 koncertus visā pasaulē.

Saksofonista Arta Sīmaņa un viņa audzēkņu sniegumā izskanēs vairāku latviešu komponistu jaundarbi(2)

21. maija vakarā plkst. 19.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē kamerorķestris Sinfonia Concertante diriģenta Jāņa Stafecka vadībā ciklā Meistari un mācekļi aicina uz koncertu Artis sakso’fon Sīmanis, kurā saksofonspēles profesors uzstāsies kopā ar saviem jaunākajiem kolēģiem - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Saksofona spēles klases studentiem un absolventiem. Programmā - pasaules un Latvijas mūzika saksofonam un stīgu orķestrim, informē koncerta pārstāvji.

Festivāls ar pirmreizības un izcilības zīmi

Šī gada vasarā Latvijā pirmo reizi notiks jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls Rīga Jūrmala. Festivāla atklāšanas sezona aptvers četras nedēļas nogales, sākot no 19. jūlija līdz 1. septembrim, koncertiem norisinoties Latvijas Nacionālajā operā, Dzintaru koncertzāles Lielajā un Mazajā zālē, kā arī Lielajā ģildē.

Līvi laiž klajā jaunu skaņdarbu un videoklipu

Jau šo piektdien, 17. maijā klajā nāks grupas Līvi jaunākais studijas albums Pluss Mīnuss ar astoņām jaunām un divām papildu mazliet agrāk ierakstītām Ainara Virgas dziesmām. Viena no jaunajām dziesmām ir skaņdarbs ar Ainara Virgas vārdiem Rumpi Pumpi vīrs. Dziesmas videoversijas autors ir Ritvars Bluka. portālu Diena.lv informēja grupas pārstāvji.

Romantiskais Brāmss Sinfonietta Rīga sezonas noslēgumā

Kamerorķestris Sinfonietta Rīga noslēdz savu trīspadsmito koncertsezonu uz vienas skatuves ar izcilo argentīniešu pianistu Nelsonu Gerneru. Divos koncertos, 17. maijā Lielajā ģildē un 18. maijā Latgales vēstniecībā GORS kamerorķestris diriģenta Normunda Šnē vadībā atskaņos vācu romantisma laikmeta dižgara Johannesa Brāmsa muzikālos sacerējumus – Otro simfoniju Remažorā un Otro klavierkoncertu Sibemolmažorā, informē kamerorķestra Sinfonietta Rīga pārstāvji.

Georgijs Osokins jauno albumu prezentēs Cēsīs

Sestdien, 18. maijā, koncertzālē Cēsis ar ierakstu zīmola Piano Classics jaunā albuma Rahmaņinovs. Šopēna variācijas. Dziesmu transkripcijas prezentācijas koncertu viesosies pianists Georgijs Osokins. Programmas pirmajā daļā skanēs Domeniko Skarlati un Sergeja Rahmaņinova klavierdarbi, savukārt otrajā Georgijs pārsteigs ar Arvo Pērta un Fredrika Šopēna interpretācijām.

Sonntags Legion jauns singls un albuma atvēršanas svētki

Šī gada 17. maijā, Kultūras pilī Ziemeļblāzma norisināsies rokkamerorķestra Sonntags Legion jaunākā albuma Gute Nacht In The Middle Of The Sea atvēršanas svētki kopā ar apvienību Eschatos, kuru svinību iemesls ir ieraksta Mære iznākšana vinila formātā. Gaidot koncertu, Sonntags Legion piedāvā jaunāko kompozīciju In the Dark Outside My House, kas tiek iekļauta šīs nedēļas Radio NABA Latvijas mūzikas topa jaunumu sarakstā, informē Radio NABA pārstāvji.

Jūps Bēvings un Baha svītas čellam Jūras vārtu jubilejā

Jau trešdien, 15. maijā, ar īpašu koncertu Ventspils teātra nams Jūras vārti atzīmēs desmitgadi kopš vērienīgās ēkas rekonstrukcijas. Koncertā muzicēs nīderlandiešu pianists Jūps Bēvings (Joep Beving) un čellists un komponists Pīters Gregsons (Peter Gregson) no Lielbritānijas, kopā ar Jubilejas čellu kvintetu izpildot Baha svītu čellam interpretācijas, informē Jūras vārtu pārstāvji.