Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Mūzika

Festivāls Rīga Jūrmala: Ar koncertu Mājas pirmo reizi Latvijā uzstāsies baritons Benjamins Apls

"Viņa balsij piemīt pulēta ozolkoka skaistums un glāsmainība (…), interpretācijas caurstrāvo rāma gudrība, dabisks, tiešs komunikācijas instinkts un, tā šķiet, patiesa mīlestība pret šo repertuāru," par baritonu Benjaminu Aplu rakstīja britu mūzikas izdevums Gramophone.18. augustā plkst.14 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē ar kamermūzikas koncertu Mājas festivālā Rīga Jūrmala muzicēs viens no spilgtākajiem jaunās paaudzes kamermūzikas dziedātājiem Benjamins Apls un pianists Saimons Lepers.

Saucējas gavilēs, rotās un sauks © DIENA

Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa Saucējas ir izvēlēta kā koncerta dalībnieks lielākajā pasaules mūzikas forumā Womex, kas notiks no 23. līdz 27. oktobrim Tamperē Somijā.

Pasaulslavenais čellists Miša Maiskis viesosies festivālā Rīga Jūrmala ar diviem koncertiem

16. un 18. augustā ar diviem koncertiem Dzintaru koncertzālē viesosies pasaulslavenais čellists, bijušais rīdzinieks Miša Maiskis. 16. augustā viņš sniegs kamermūzikas koncertu ar savu meitu, pianisti Liliju Maiski, bet 18. augustā ar Krievijas Nacionālo orķestri un diriģentu Mihaili Pļetņovu atskaņos Sensānsa koncertu čellam ar orķestri, informēja festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Rēzeknē notiks festivāls LNSO vasarnīca

No 23. līdz 25. augustam Rēzeknē, Latgales vēstniecībā Gors, norisināsies piektais mūzikas festivāls ģimenei un draugiem jeb muzykys festivals saimei i draugim LNSO vasarnīca, piedāvājot plašu programmu un pasākumu klāstu kā pieaugušajiem, tā bērniem, informēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pārstāve Anna Babre.

Septembrī notiks piektais festivāls Čello Cēsis

Koncertzāle Cēsis no 13. līdz 15. septembrim jauno sezonu sāks ar festivālu _Čello Cēsis, kas atkārtoti saņēmis nozīmīgo Eiropas festivālu asociācijas kvalitātes zīmi EFFE Label, informēja koncertzāles pārstāve Egija Saļņikova.

FOTO: Liepājas vasaras minifestivāls Rundāles pilī(2)

Sestdien, 10. augustā, visas dienas garumā Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls Liepājas vasara norisinājās Rundāles pilī, piedāvājot klausītājiem izbaudīt vairākus izmeklētas kamermūzikas koncertus, iedvesmojošu sarunu ar personībām, kā arī simfoniskās mūzikas koncertu ar virtuozām solistēm un kulminācijā gaismas nokrāsu un mūzikas skaņu piedzīvojumu naksnīgajā Rundāles pils rožu dārzā, portālu Diena.lv informēja Liepājas Simfoniskā orķestra pārstāvji.