Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Mūzika

Rīga Jūrmala akadēmija atgriežas ar tiešsaistes un klātienes meistarklasēm pasaulslavenu mūziķu vadībā

Šodien mūzikas festivāls Rīga Jūrmala izziņo festivāla izglītības programmas Rīga Jūrmala akadēmijas atsākšanos, portālu Diena.lv informēja festivāla pārstāvji. Tiešsaistes un klātienes meistarklasēs jaunie talanti no Latvijas, Baltijas valstīm un citviet Eiropā varēs piedalīties izglītojošās sesijās pie pasaules līmeņa mūziķiem - māksliniekiem, kuri jau uzstājušies festivālā vai plāno to darīt 2021.gada vasarā. Pirmajās meistarklasēs, kas sākot no šī gada decembra norisināsies tiešsaistē, jaunie talanti varēs piedalīties kopā ar vadošajiem Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra, Karaliskā Concertgebouw orķestra mūziķiem, kā arī slaveno franču vijolnieku Reno Kapisonu un mecosoprānu Alisi Kūtu.

Balvai Zelta mikrofons šogad rekordskaits pieteikumu

Vēl tikai līdz trešdienai, 2. decembrim, tiek pieņemti mūzikas ieraksti balvai Zelta mikrofons. Par iemīļotu tradīciju un mūziķu gada lielākajiem svētkiem kļuvušais pasākums šogad svin savu 25 jubileju, un jau šobrīd ir saņemts ievērojami liels pieteikumu skaits, informēja balvas pārstāvji.

Nosaukti mūzikas balvas Grammy nominanti

Prestižās ASV mūzikas balvas Grammy žūrija otrdien izziņoja šā gada godalgu pretendentu vārdus, atklājot, ka uz vislielāko balvu skaitu - deviņām - pretendē amerikāņu popzvaigzne Bejonse.

Tiešraidē no Kaņepes Kultūras centra uzstāsies grupa The Coco’nuts(1)

Piektdien, 27. novembrī, tiešraidē no Kaņepes Kultūras centra otrā stāva zāles uzstāsies grupa The Coco’nuts. Koncertā tiks spēlētas gan jau zināmas oriģināldziesmas, gan skaņdarbi no grupas trešā studijas albuma, kas tiks izdots nākamā gada pavasarī, informēja koncerta rīkotāji.

Latvijas vasara, Murkšķis un Šopēns. Pianiste Diāna Zandberga tiešsaistes solokoncertā Atzīšanās © DIENA

Atzīšanās. Šādu nosaukumu pianiste Diāna Zandberga devusi solokoncertam, kuru viņa sniegs tiešsaistē no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) šovakar, 24. novembrī, plkst. 18. Tajā pirmatskaņojumu piedzīvos divu latviešu komponistu – Selgas Mences un Imanta Zemzara – klaviermūzikas darbi, līdztekus pievēršoties arī poļu romantisma klasiķa Friderika Šopēna daiļradei.

Dons laiž klajā jaunu albumu Tūrists

Šodien, 24. novembrī, iznāk mūziķa Dona astotais studijas albums Tūrists, kurā iekļautas desmit jaunas kompozīcijas, informēja mūziķa pārstāve Undīne Buka.

Z studijā šonedēļ muzicēs grupa Astro’n’out

Latvijas Televīzijas koncertu ciklā Koncerts Z studijā 28. novembrī uzstāsies grupa Astro’n’out. Grupa pirms uzstāšanās teic, ka ir jābūt uzmanīgiem ar to, ko vēlas un pasaka skaļi, jo pavasarī viņu jaunākais singls bija tieši par vēlmi apstāties. Tagad mūziķi ir priecīgi par iespēju uzstāties, un savā koncertā Z studijā izpildīs gan jaunākās dziesmas, gan hitus no iepriekšējiem albumiem, informēja Latvijas televīzijās pārstāvji.

Viss top ātrāk skaidrs © DIENA

Tas, kas turas kopā, man šķiet neaizstājams. Ainars Mielavs ir izdevis albumu 220 volti, bet koncerti ir pārcelti uz nākamā gada pavasari.