Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Sestdiena, 8. maijs
Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Mūzika

Latvijas Radio bigbends kopā ar Aiju Vītoliņu un Andri Buiķi sāk jauno koncertsērijas Prožektoru gaismā sezonu

Sestdien, 3.aprīlī, plkst. 22 ar koncertu ReTV un retv.lv Latvijas Radio bigbends kopā ar vokālisti Aiju Vītoliņu un sitaminstrumentālistu Andri Buiķi atklās jau trešās koncertsērijas Prožektoru gaismā sezonu ar koncertprogrammu Sajust grūvu. Koncerta ieraksts norisinājās sadarbībā ar ATTA Centre Rīgā un tā moderators ir džeza mūzikas mīļotājs un Rīgas maratona organizators Aigars Nords.

Bukmeikeri Samantai Tīnai prognozē stabilas izredzes iekļūt Eirovīzijas finālā

Dziedātājas Samantas Tīnas dziesma The Moon Is Rising un tās videoklips jau kopš iznākšanas ir piesaistījis plašu uzmanību – divās nedēļās YouTube platformā to ir apskatījuši vairāk nekā 800 tūkstoši cilvēku. Tas raisījis aktīvas diskusijas sociālajos tīklos un medijos, jo kolorītais priekšnesums netiek vērtēts viennozīmīgi.

Radio Klasika ceturtdien tiešraidē skanēs LNSO un Ievas Salietes baroka mūzikas koncerts

1. aprīlī, Zaļajā ceturtdienā, plkst. 19 Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) izcilie kamermūziķi Latvijas radio 3 Klasika tiešraidē iepriecinās klausītājus ar senās mūzikas programmu Zelta baroks. Koncertā varēs dzirdēt klavesīnisti Ievu Salieti, fagotistu Jāni Semjonovu, vijolnieku Sandi Šteinbergu, kontrabasistu Oskaru Bokanovu, kā arī flautisti Maiju Zandbergu. Viņu izpildījumā skanēs baroka mūzikas komponistu Tēlemana, Bodekera, Plati un Eklsa skaņdarbi.

Vēstījums par gara, ideālu un ticības spēku. Lielajā piektdienā izskanēs koncertuzvedums Purpura pārdevēja

"Es sapņoju, ka mēs visi kā tauta varētu reiz aizdoties uz baznīcu un nožēlot savas nepareizās rīcības, kļūdas un nodevības, un saņemt Piedošanu no Augšienes, lai tālāk dotos atjaunoti – pilni Dzīvības..." Šādi skan viena no varonīgās disidentes Lidijas Lasmanes dzīves atziņām. Pērnvasar bija viņas 95 gadu jubileja, kurai Latvijas Radio koris nu velta koncertuzvedumu Purpura pārdevēja. Tas jau ir ierakstīts Dzintaru mazajā koncertzālē un tiks raidīts Latvijas Televīzijas 1. kanālā Lielajā piektdienā, 2. aprīlī, plkst. 16.45.

Mazliet huligānisks "koncerts ar odziņu". Grupa Very Cool People prezentē jaunu koncertprogrammu © DIENA

Atraktīvā grupa Very Cool People sagatavojusi jaunu koncertprogrammu, ko prezentēs tiešsaistē VEF Kultūras pils koncertciklā Koncerts ar odziņu 31. martā plkst. 19. Tas būs muzikāls ieskats šāgada rudenī gaidāmajā albumā 50 Years of Influence + 30 Years of Cool Equals 13 Years of Music Hooliganism. Tiešraide – Bilesuparadize.lv, turpat pieejamas biļetes par pieciem eiro.

Lieldienās Lūznavas muižā skanēs kamermūzikas koncerts Sonātes flautai un klavesīnam

Lieldienās, 4. aprīlī, plkst. 15 Lūznavas muiža ielūdz uz kamermūzikas koncertu mājas muzicēšanas atmosfērā – koncertprogrammu Sonātes flautai un klavesīnam pavasara svētku laikam sagatavojušas klavesīniste Ieva Saliete un flautiste Maija Kļaviņa. Koncerts bezmaksas tiešraidē būs skatāms muižas profilā sociālajā tīklā Facebook un reizē turpat no Sarkanās zāles dzirdams arī muižas parka apmeklētājiem.

Lieldienu laikā izskanēs divi festivāla Windstream koncerti

Ar diviem notikumiem Lieldienu laikā turpināsies Orķestra Rīga rīkotais festivāla Windstream pavasara cēliens, kurā koncerti klausītājiem tiek piedāvāti interneta tiešsaistēs. Lielās piektdienas koncerts izskanēs 2. aprīlī plkst. 19 no Rīgas Sv. Jāņa baznīcas, taču Otrajās Lieldienās, kā ik gadu, orķestris piedāvās koncertu bērniem, šoreiz koncertieraksta formātā, informēja Orķestra Rīga sabiedrisko attiecību un mārketinga vadītāja Baiba Tilhena.

Nākampavasar Hanzas peronā uzstāsies grupa Sparks

Nākamā gada 6. maijā koncertzālē Hanzas perons notiks grupas Sparks koncerts. Viena no visstilīgakajām pasaules popmūzikas apvienībām uzstāsies sava jaunākā albuma A Steady Drip, Drip, Drip koncertturnejas ietvaros. Koncertā jaunā albuma kompozīcijas papildinās virkne nu jau 50 gadu garās karjeras laikā tapušo hitu, piemēram, This Town ain't Big Enough for Both of Us, Cool Places, When Do I Get to Sing My Way un citi, informēja koncerta rīkotāji.