Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Trīs Balanas kļūst par koncertzāles Cēsis rezidences māksliniekiem un tiešsaistes koncertā piedāvā savu pirmo programmu(1)

Sestdien, 6. februārī, plkst. 18, tiešsaistē no koncertzāles Cēsis izskanēs koncerts ar trīs latviešu mūziķu piedalīšanos – savu rezidenci Cēsu koncertzālē atklās vijolniece Kristīne Balanas, čelliste Margarita Balanas un vijolnieks Roberts Balanas. Kopā ar orķestri Sinfonietta Rīga britu diriģenta Bena Palmera vadībā viņu talants atklāsies gan solo, gan spēlējot ansamblī visiem trim kopā.

Paziņoti mūzikas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons 2021 nominanti

Otrdienas pēcpusdienā tiešraidē no RISEBA Arhitektūras un mediju centra H2O 6 tika paziņoti mūzikas nozares balvas Zelta mikrofons nominanti. Uz iekļūšanu pieciniekos šogad pretendēja 171 albums, 186 dziesmas, 142 videoklipi, 43 debijas albumi un 19 koncertieraksti video formātā, kopskaitā 561 pieteikums, informēja balvas organizatoru pārstāve Ilze Pleša.

Šonedēļ Latvijas televīzijas Z studijā skanēs Mārtiņa Brauna dziesmas

Šonedēļ Latvijas Televīzijas koncertciklā Koncerts Z studijā pirmo reizi izskanēs nevis konkrētas grupas vai solistu priekšnesums, bet komponista darbi. Mārtiņa Brauna smeldzīgās, huligāniskās un visiem mīļās dziesmas izpildīs solisti Ieva Sutugova, Atis Ieviņš un Zane Gudrā, savukārt pie klavierēm sēdīsies pats komponists, informēja Latvijas Televīzijas pārstāvji.

Visu mīlētāju dienā tiešraidē no koncertzāles Lielais dzintars izskanēs romantisks džeza mūzikas koncerts(1)

Visu mīlētāju dienā, kad amerikāņi nosūta miljardiem pastkartīšu, itāļi viens otram dāvā saldumus, japāņi sacenšas par skaļāko atzīšanos mīlestībā, bet francūži viens otram velta mīlestības vēstules, Liepājas koncertzāle aicina saviem mīļotajiem dāvāt dārgāko — kopā pavadītu laiku. 14. februārī plkst. 18 vakarā tiešraidē no koncertzāles Lielais dzintars izskanēs romantisks džeza mūzikas koncerts, kurā Kristapa Vanadziņa trio atskaņos programmu no gaidāmā albuma Mīlestības dārzs ir aizaudzis, informēja koncertzāles pārstāvji.

Iznācis Lindas Leen jaunākais singls Blue Monday(2)

Pirmdien, 18. janvārī, klajā nāk mūziķes Lindas Leen jaunākais singls Blue Monday. Pēcsvētku melanholija un kopā būšana, kas spēj dziedēt, ir gaiši pilnskanīgās dziesmas galvenais motīvs. Vārdu un mūzikas autore ir Linda Leen, bet singla skaņas dizainu mūziķe kopīgi radījusi ar ģitāristu Miķeli Putniņu, bundzinieku Krišjāni Bremšu, basģitāristu Kristianu Priekuli un producentu Arni Račinski, informēja mūziķes pārstāvji.

Iznācis Ingas Kalnas soloalbums Das Rosenband

Nacionālā mūzikas ierakstu kompānija SKANi piektdien, 15. janvārī, laiž klajā albumu Das Rosenband - pirmo Ingas Kalnas soloalbumu, kas būs plaši pieejams starptautiskā tirgū. Albumā ieskaņota komponistu Riharda Štrausa, Jāņa Mediņa un Alfrēda Kalniņa dziesmu izlase no 2016. gadā godalgotās koncertprogrammas. Albuma ieraksts tapis kopā ar pianisti Diānu Ketleri Liepājas koncertzālē Lielais dzintars, informēja mūzikas izdevniecības pārstāvji.

Rīga Jūrmala meistarklases vadīs Čikāgas Simfoniskā orķestra mūziķi un pianists Jefims Bronfmans

Rīga Jūrmala izglītības programmai atsākot aktīvu meistarklašu sezonu, festivāls izziņo pirmās šī gada pavasara meistarklases. Līdzās meistarklasēm, kuras jau notiek Bavārijas Radio Simfoniskā un Karaliskā Concertgebouw orķestru mūziķu vadībā, jaunie mākslinieki no Latvijas un Baltijas valstīm varēs izkopt savu talantu, arī sadarbojoties ar Čikāgas Simfoniskā orķestra mūziķiem, baritonu Bendžaminu Aplu (Benjamin Appl), kurš Jūrmalā uzstājās festivāla pirmajā sezonā, un mecosoprānu Alisi Kūtu (Alice Coote). Jaunajiem pianistiem būs iespēja apgūt meistarību pie slavenā amerikāņu - izraēliešu izcelsmes pianista Jefima Bronfmana (Yefim Bronfman), informēja festivāla rīkotāji.

Izcilība hamletiskā gaisotnē. Neticami bagāta un radoša notikumu pilnība mūzikai nāvējošā gadā © DIENA(3)

Komponistam Imantam Kalniņam, kurš visos žanros no dziesmām līdz simfonijām, operām un oratorijām raksta par "lietām, kuras nekad nepāriet", un Baltā nama vēstures veidotājam, aizrautīgajam latviešu mūzikas interpretam, Maestro Aleksandram Viļumanim, piešķirta Lielā mūzikas balva (LMB) par mūža ieguldījumu. Viņi to saņems līdz ar LMB gada laureātiem, kas izvirzīti septiņās kategorijās. Svinīgā apbalvošanas ceremonija pagaidām gan vēl nezināmā norises formātā ieplānota Latvijas Nacionālajā operā 2. martā, un to tiešraidē atspoguļos gan LTV1, gan Latvijas Radio 3 Klasika.

Paziņoti Lielās mūzikas balvas nominanti. Par mūža ieguldījumu godinās Imantu Kalniņu un Aleksandru Viļumani

Trešdien, 13. janvārī, tika paziņoti Lielās mūzikas balvas 2020 nominanti septiņās kategorijās un nosaukti Lielās mūzikas balvas par mūža ieguldījumu ieguvēji - komponists Imants Kalniņš un diriģents Aleksandrs Viļumanis. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2. martā un to tiešraidē atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 Klasika, informēja balvas pārstāvji.

VIDEO: Grupa Labvēlīgais tips izdod dziesmu Es gribu būt tievs

Jauns gads un jauna dziesma grupai Labvēlīgais tips, kas atkal jau trāpa kā naglai uz galvas un tapusi, gaidot savu kārtu vakcinācijas plāna rindā, kā arī meklējot cerības stariņu apkārt valdošajā bezcerībā, – Es gribu būt tievs. Šāda nosaukuma singlam loģiski tapis arī videoklips, informēja grupas pārstāvji.