Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +9 °C
Daļēji saulains
Ceturtdiena, 1. jūnijs
Mairita, Bernedīne, Biruta

Mūzika

LNSO un Tarmo Peltokoski noslēdz orķestra 97. sezonu

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) savu 97. koncertsezonu Lielajā ģildē noslēgs piektdien, 19. maijā, plkst. 19.00 ar aizraujošu simfoniskās mūzikas programmu mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Tarmo Peltokoski vadībā. Koncertprogrammu uz Lielās ģildes skatuves pilnvērtīgā atskaņojumā būs iespējams dzirdēt arī dienu iepriekš – 18. maijā plkst. 19.00 –, kas ir klausītāju izrādītās intereses dēļ izsludinātais papildkoncerts. Uz skatuves orķestrim pievienosies somu soprāns Anu Komsi.

Igaunija un Lietuva iekļūst Eirovīzijas finālā

Ceturtdienas vakarā Liverpūlē notikušajā 67.starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa otrajā pusfinālā tika izraudzītas vēl 10 valstis, kas būs pārstāvētas Eirovīzijas finālā, un starp šīm valstīm ir Igaunija un Lietuva.

Rīgas festivālu atklās Kremerata Baltica un franču pianists Likā Debargs

Šogad Rīgas festivālu 26. maijā Lielajā ģildē atklās pasaules mēroga zvaigznes – vijolnieka Gidona Krēmera dibinātais kamerorķestris Kremerata Baltica un viens no tā uzticamākajiem saspēles partneriem – franču pianists, klaviermūzikas pasaules sensācija - Likā Debargs. Koncertprogrammā skanēs Sezāra Franka un Miloša Magina skaņdarbi, informēja festivāla pārstāvji.

Ventspils koncertzālē Latvija izskanēs ērģeļmūzikas koncerts

Koncertzālē Latvija 11. jūnijā plkst. 13 izskanēs otrais cikla Ērģeļmūzika svētdienās koncerts Par katru stundu Dievam pateicos!, kurā uzstāsies Latvijas Mūzikas akadēmijas ērģeļu klases profesore Larisa Bulava un Latvijas Nacionālās operas tenors Juris Vizbulis.

Arēnā Rīga uzstāsies reperis 50 Cent

Pasaulē veiksmīgākais reperis 50 Cent sniegs savu pirmo koncertu Baltijas valstīs un ar vienīgo koncertu šoruden, 9. oktobrī, uzstāsies Arēnā Rīga, informēja koncerta rīkotāji.

Kultūrtelpā M/Darbnīca uzstāsies Ukrainas, Ugandas un Francijas mākslinieki

Kultūrtelpā M/Darbnīca maijā notiks vairāki ekskluzīvi ārvalstu un arī vietējo mākslinieku koncerti. 18. maijā tur uzstāsies stilīgais franču popduets Charlotte Fever, 11. maijā sagaidāmi eksplozīvo ritmu meistari Arsenal Mikebe no tālās Āfrikas valsts Ugandas, bet jau 9. maijā Aristīda Briāna ielā 9 notiks ukraiņu indie grupas Komisiia organizētās mūziķu atbalsta labdarības turnejas koncerts.