Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +8 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 6. aprīlis
Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Mūzika

FOTO: Aizvadīti pirmie Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla koncerti

No līdz 14. martam norisinās 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls. 7. martā festivāla atklāšanas koncertā Liepājas Simfoniskā orķestra un maestro Gintara Rinkeviča izpildījumā skanēja Rimska-Korsakova un Čaikovska mūzika, Ravela klavierkoncerts un Ērika Ešenvalda saksofonkoncerta Arktikas vīzijas. Jūra pirmatskaņojums. 8. martā festivālā viesojās Latvijas Radio bigbends ar džeza programmu portugāļu un brazīļu noskaņās.

Raimonds Tiguls un Rīgas Doma zēnu koris aicina uz Rīta un vakara dziesmas noslēguma koncertiem(1)

Komponists Raimonds Tiguls kopā ar izcilu mūziķu instrumentālo grupu un Rīgas Doma zēnu kori Mārtiņa Klišāna vadībā aicina uz "Rīta un vakara dziesmas" noslēguma koncertiem 4. aprīlī Liepājā un 9. aprīlī Rēzeknē. Koncertprogrammā gaidāmi gan jauni skaņdarbi, gan Dziesmu svētkos jau skanējušās un iemīļotās dziesmas Lec, Saulīte un Dod, Dieviņi, kā arī labdarības maratona Dod Pieci himna Klusi čukst Dievs, kura kļuva par visbiežāk spēlēto un klausītāju pieprasītāko dziesmu labdarības maratona laikā.

Spožs mūzikas izcilību zvaigznājs. Liepājas zvaigžņu festivāls – aizraujošs un pārsteidzošs

"Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls uzmirdzēs nu jau 28. reizi, klausītājiem dāvājot klasiskās, džeza, modernās un vokālās mūzikas mirkļus izcilu mūziķu interpretācijā," Liepājas simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis stāsta par šī orķestra rīkoto ikgadējo festivālu, kurš no 7. līdz 14. martam piedāvās piecus koncertus Liepājas koncertzālē Lielais dzintars.

Lieldienu laikā Cēsīs sāksies trešais festivāls Pētera Vaska mūzikas aprīlis

No 10. līdz 18. aprīlim Koncertzālē Cēsis notiks jau trešais festivāls Pētera Vaska mūzikas aprīlis, kas šogad sāks skanēt Lieldienu laikā. Nemainīgi festivāla programmu veido pats komponists Pēteris Vasks, kurš būs klātesošs visos koncertos un tiksies ar klausītājiem pirmskoncerta sarunās. Festivālā skanēs gan Pētera Vaska, gan viņam dvēseliski tuvu komponistu mūzika izcilu solistu, ansambļu un orķestru sniegumā, informēja festivāla rīkotāji.

Džeza astoņkājis pie klavierēm. Dzintaros Viesojas pianists, dziedātājs, komponists Maikls Kaešamers © DIENA

Eiropas turnejas ietvaros vienīgo koncertu Latvijā šonedēļ sniegs kanādiešu džeza, boogie-woogie un blūza pianists un dziedātājs Maikls Kaešamers – unikāls talants un spēcīga personība, kura uzstāšanās klausītājiem ir īsts, emocionāli piepildīts piedzīvojums. Viņš uzstāsies Dzintaru mazajā koncertzālē ciklā Jūrmala Jazz 5. martā plkst. 19.30, muzicējot kopā ar trio, kura dalībnieki ir Konrāds Herbolchaimers (kontrabass) un Štefans Dāms (bungas).

Sv. Jāņa baznīcā Latvijas Radio koris pirmatskaņos Ramona Umeta opusu Gaisma(1)

20. martā plkst. 19 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā izskanēs Latvijas Radio kora un Sigvarda Kļavas jaunā koncertprogramma Gaisma. Konecertā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos mūsdienu katalāņu komponista Ramona Umeta opuss Gaisma (Llum), Latvijas Radio kora, un Rīgas Saksofonu kvarteta lasījumā šajā programmā izskanēs arī Gijas Kančeli 2005. gada opuss Amao omi (Bezjēdzīgais karš), informēja Latvijas Radio kora komunikācijas vadītāja Indra Vilipsone.

Notiks sestais JVLMA mūsdienu mūzikas festivāls deciBels

No 9. līdz 14. martam Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) un Rīgas Mākslas telpā jau sesto reizi norisināsies JVLMA mūsdienu mūzikas festivāls deciBels, informēja JVLMA sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Bičule.

Maijā Rīgā norisināsies dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls Kontaktor(1)

29. maijā Rīgā jau trešo reizi norisināsies dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls Kontaktor, ko rīko pašmāju sintezatoru ražotāji Erica Synths. Arī šogad festivālā skanēs daudzveidīga elektroniskā mūzika, kas fokusēsies uz dažādu žanru deju un eksperimentālo mūziku. Festivālā uzstāsies mūzikas izdevniecību Ninja Tune un Hyperdub producents Kevins Ričards Mārtins, ambientās un tehno mūzikas inovators TM404, somu elektromūzikas pionieris Mesak, kā arī skaņu māksliniece Layne, informēja festivāla pārstāvji.