Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +12 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 4. jūnijs
Sindija, Sintija, Elfrīda

Mūzika

Liepājas Lielajā dzintarā koncertēs izcilā čelliste Marta Sudraba

Piektdien, 28. aprīlī, plkst. 19 Liepājas Simfoniskais orķestris koncertzālē Lielais dzintars klausītājiem atskaņos divu angļu komponistu mūziku: tas būs klasiķis Edvards Elgars un ļoti spējīgā mūsdienu komponiste, Grammy balvas nominante Anna Klaina. Skanēs arī viena no pasaules nozīmīgākā simfoniķa Johannesa Brāmsa Trešā simfonija. Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults atgriezīsies igaunis Risto Josts, bet vakara īpašā viešņa būs čelliste Marta Sudraba.

Ventspilī uzstāsies Latvian Voices un Ventspils bigbends

Koncertzālē Latvija 4. maijā plkst. 16.00 izskanēs svētku koncerts Notiksies, kam jānotiek par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai. Svētku uzrunu teiks Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš. Koncertā piedalīsies a cappella grupa Latvian Voices un Ventspils bigbends Renāra Lāča vadībā.

Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa pusfinālā no Latvijas izvirzīta Brigita Čirkše

Otrdien, 4. aprīlī, plkst. 17.00 vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē norisinājās 41. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa reģiona atlases kārta, šoreiz atlasē piedalījās jaunie dziedātāji no Latvijas, Gruzijas un Moldovas. Uz konkursa pusfinālu žūrija virzīja Anu Cucereavii (Moldova), Zurabu Nakeuri (Gruzija) un Brigitu Čirkši (Latvija), informēja Dzintaru koncertzāles pārstāve Indra Vilipsone.

Festivāla Rīgas ritmi 2023 programmu papildina Latvijas un Igaunijas aktuālākie džeza mākslinieki

23. starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls Rīgas ritmi, kas šogad norisināsies no 5. jūlija līdz 8. jūlijam, izziņojis programmas papildinājumu. Papildu festivāla pamatprogrammai, kas norisināsies Rīgas Doma dārzā, mākslas centrā Noass uz AB dambja darbosies Jersika Stage, kur ar jaunām programmām uzstāsies Latvijas un Igaunijas aktuālākie džeza mākslinieki.

Festivāla Positivus programmu papildina Metro Boomin, Earthgang un Gustavo

Pasaulē lielāko hiphopa hitu producents, autors un dīdžejs Metro Boomin ar grandiozu šovu noslēgs Positivus festivāla pirmo dienu. Metro Boomin jaunākais albums Heroes & Villains ir pārbagāts ar šobrīd klausītākajām dziesmām pasaulē un ir viens no populārākajiem albumiem arī Baltijā.

Šovasar Vecpiebalgā norisināsies Imantdienas

Šovasar 1. jūlijā plkst. 20.00 Vecpiebalgā, Alauksta ezera krastā, pēc divu gadu pārtraukuma pie klausītājiem atgriezīsies jau par kultūrvēsturisku tradīciju izveidojušies mūzikas svētki Imantdienas, pulcējot daudzus pazīstamus Imanta Kalniņa mūzikas izpildītājus. 2026. gadā Imantdienas svinēs 50. gadskārtu.

Grupa Dagamba izdod albumu Bach Against the Machine

Šodien, 4. aprīlī, grupa Dagamba klausītāju vērtējumam nodod savu jaunāko albumu Bach Against the Machine, kas veidots kā simbioze starp mūzikas klasiķi, komponistu Johanu Sebastianu Bahu un amerikāņu rokgrupu Rage Against The Machine. Līdz ar albuma izdošanu, grupa klausītājiem piedāvā arī skaņdarba Legacy of Bach videostāstu.

Ventspils koncertzāli Latvija turpmāk vadīs Guntis Cimiņš

Sekmīgi noslēdzies konkurss uz SIA Kurzemes filharmonija mākslinieciskā vadītāja amatu, kurā par piemērotāko tika atzīts daudzu starptautisku mūzikas projektu dalībnieks, diriģents Guntis Cimiņš, informēja SIA Kurzemes filharmonija mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Eistere.

JVLMA pētīs jauniešu muzikālo spēju attīstību

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA), iesaistoties Lielbritānijas-Vācijas LongGold pētnieku tīklojumā, sāk ilgtermiņa pētījumu par muzikālo spēju attīstību pusaudžu un jauniešu vecumposmos Latvijas skolās, informēja JVLMA pārstāvji.