Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 18. februāris
Kintija, Kora

Mūzika

Lūsēns, Zadovska un Zvaigznes diena. Krimuldas muižā uzsāk kamermūzikas koncertu ciklu © DIENA

"Man patīk kamermūzika. Man patīk tas, ka muzicēšana notiek šaurā lokā un ir klātbūtnes sajūta. Patīk akustiska dzīvā mūzika," saka komponists Jānis Lūsēns, kurš Zvaigznes dienas koncertā Krimuldas muižā Gaujas senlejā 10. janvārī plkst. 19 kopā ar Latvijas Nacionālās operas (LNO) solisti Kristīni Zadovsku un flautisti Eviju Mundeciemu ieskandinās pirmo Krimuldas muižas kamermūzikas vakaru ciklu. Vakarā skanēs Jāņa Lūsēna dziesmas un instrumentālā mūzika.

Arstarulsmirus plāno izdot albumu un izsludina koncertus

Mūziķis un producents Arstarulsmirus gada pirmajā pusē plāno izdot albumu Skatu punkti. Līdz ar šo notikumu tiek izsludināti pirmie koncertsērijas koncerti: 3. maijā koncertzālē Lielais dzintars Liepājā un 9. maijā Vidzemes koncertzālē Cēsis.

Grupa Willow Farm izdod albumu Pasaule ir viss, kas gadās

Klajā nācis grupas Willow Farm jaunākais albums Pasaule ir viss, kas gadās. Albuma dziesmu tematikā līdzās stāstiem par mīlestību un attiecībām parādās arī eksistenciālu problēmu iztirzājums, informēja grupas pārstāvji.

Rokopera Kaupēn, mans mīļais atdzimst koncertuzvedumā(1)

Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes leģendārā rokopera Kaupēn, mans mīļais atdzimusi jauniestudējumā koncertuzveduma versijā un pirmizrādi piedzīvos 15. februārī Vidzemes koncertzālē Cēsis, informēja Producentu grupas 7 pārstāve Maija Tālberga.

Dzintara koncertzālē skanēs Latvijas Radio kora koncerts Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi

7. janvārī, dienā, kad Pareizticīgā baznīca svin Kristus dzimšanas svētkus, Dzintaru koncertzāle un Latvijas Radio koris jau tradicionāli aicina uz Ziemassvētku festivāla noslēguma koncertu Pareizticīgo lūgšanas un dziedājumi. Koncertā varēs dzirdēt krievu komponista Pētera Čaikovska un mūsdienu komponistu Andreja Selicka un Alfrēda Momotenko-Levicka pārlaicīgos skaņdarbus, balsu virtuozu – Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas – lasījumā.

BBC Radio 3 gada nogales džeza šovā iekļauts Elzas Ozoliņas skaņdarbs

Latviešu pianistes, konkursa Riga Jazz Stage 2019 finālistes Elzas Ozoliņas skaņdarbs Nostalgia iekļauts prestižajā BBC Radio 3 gada nogales džeza šovā, ko vadīja prominentais britu žurnālists Kevins Ležandrs (Kevin Le Gendre), informēja Riga Jazz Stage pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

Pie LNO orķestra pults pirmo reizi stāsies amerikāņu diriģente Kerija Linna Vilsone

11. janvārī Džakomo Pučīni operas Bohēma izrādē pie Latvijas Nacionālās operas orķestra pults pirmo reizi stāsies ievērojamā amerikāņu diriģente Kerija Linna Vilsone (Keri-Lynn Wilson). Galvenās lomās izrādē interpretēs Evija Martinsone, Raimonds Bramanis, Inga Šļubovska-Kancēviča, Rinalds Kandalincevs un Rihards Mačanovskis, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

FOTO: Koncertzālē Lielais dzintars izskanējusi Ralfa Eilanda, Dināras Rudānes un Aminatas izpildītā kino mūzika

Divos krāšņos Vecgada koncertos 29. un 30. decembrī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars Liepājas Simfoniskais orķestris Jāņa Ivuškāna vadībā kopā ar populāriem latviešu dziedātājiem atskaņoja slavenu kino mūziku. Vēl bez Ralfa Eilanda, Dināras Rudānes un Aminatas Savadogo uz skatuves kāpa arī meiteņu trio – Katrīna Kabiņecka, Paula Saija un Una Daniela Aizgale -, kā arī ritma grupa Artis Orubs, Edvīns Ozols, Kristens Kupčs un Rihards Plešanovs.

Noskaties čellistes Margaritas Balanas mākslas īsfilmu Pianissimo(2)

Pazīstamā latviešu čelliste Margarita Balanas uzņēmusi savu pirmo mākslas īsfilmu Pianissimo, kuras pamatā ir izcilā latviešu komponista Pētera Vaska skaņdarbs Grāmata čellam. Īsfilmas idejas autore ir pati māksliniece. Tā tiks izrādīta uz lielajiem ekrāniem Londonā, kā arī aprīlī Pētera Vaska festivālā Cēsīs, informēja čelliste.

Rīgas Domā norisinās Gadumijas koncerti

No 27. decembra līdz 6. janvārim Rīgas Domā desmit koncertos izskanēs daudzveidīga ērģeļmūzika - no Eiropas klasiķu skaņdarbiem līdz Ziemassvētku dziesmu apdarēm, kā arī nedaudz tango, nedaudz improvizācijas, nedaudz latviešu mūzikas un daudz svētku noskaņas.

FOTO: Lielajā ģildē izskanējuši LNSO Vecgada koncerti

Trīs vakarus pēc kārtas, 28., 29. un 30. decembrī, izpārdotos koncertos diriģenta Andra Pogas vadībā LNSO kopā ar talantīgajiem mūziķiem Kseniju Sidorovu un Daniilu Bulajevu atskaņoja komponistu Morisa Ravela un Astora Pjacollas emocijām piesātinātos skaņdarbus.