Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika

Mūzika

Mums kopā ir ļoti labi. Trio Palladio noslēdz festivālu Vīnes klasika un prezentē Pētera Vaska mūzikas CD © DIENA

Trijās dažādās valstīs dzīvojošo izcilo latviešu kamermūziķu – pianista Reiņa Zariņa, vijolnieces Evas Binderes un čellistes Kristīnes Blaumanes – kameransambļa Trio Palladio koncerts 22. februārī Mazajā ģildē noslēgs festivālu Vīnes klasika. Ar šo uzstāšanos uzsākot Trio Palladio piektās jubilejas gadu, mūziķi atskaņos Vīnes komponistu mūziku no Ludviga van Bēthovena līdz Antonam Vēbernam, bet pēc koncerta prezentēs sava trio debijas albumu Pēteris Vasks. Works for piano trio, kuru izdod prestižā ierakstu kompānija Ondine.

Lūiss Kapaldi izcīna divas Brit Awards godalgas

Lielbritānijas popmūzikas balvu BRIT Awards godalgu pasniegšanas ceremonijā otrdien Londonā divas balvas - par labāko dziesmu un labākā jaunā mākslinieka godalgu - saņēma skotu dziedātājs un dziesmu autors Lūiss Kapaldi, savukārt citās svarīgākajās godalgu kategorijās pa vienai balvai izcīnīja Stormzy , Meibla un Billija Ailiša.

Skaistākais veids, kā dziedināt dvēseli. Dziedātāja Marija Emīlija atklās portugāļu fado būtību © DIENA

Ar četriem koncertiem šomēnes Latvijā uzstāsies portugāļu fado dziedātāja Marija Emīlija – jauna, talantīga un tradīcijas dziļi jūtoša māksliniece, kura pie mums viesosies pirmo reizi. Koncertos tiks atskaņotas dziesmas no nesen izdotā albuma Casa de Fado. Tie izskanēs Rīgā, VEF Kultūras pilī 19. februārī (plkst. 19), Latgales vēstniecībā Gors 21. februārī, Dikļu pilī 22. februārī un Ēdoles pilī 23. februārī.

Festivālu Vīnes klasika noslēgs Trio Palladio koncerts un albuma Pēteris Vasks. Works for piano trio prezentācija

22. februārī Mazajā ģildē festivālu Vīnes klasika noslēgs Trio Palladio, kurā apvienojušies trīs izcili solisti, kuru individuālais sniegums vairākkārt novērtēts ar Lielo mūzikas balvu – vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane un pianists Reinis Zariņš. Koncertā skanēs Ludviga van Bēthovena, Franča Šūberta un Antona Vēberna mūzikas šedevri. Pēc koncerta mūziķi prezentēs savu debijas albumu Pēteris Vasks. Works for piano trio, kuru izdod prestižā ierakstu kompānija Ondine, informēja Latvijas koncerti pārstāve Rinta Bružēvica.

LeNeSOns aicina mazos klausītājus uzzināt, kas ir opera

22. februārī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris klausītājiem piedāvā pirmo sastapšanos ar operas žanru. Izrādē LeNeSOns un Mocarta opera iemīļotais bērnu draugs – lelle LeNeSOns – palīdzēs iepazīt Volfganga Amadeja Mocarta operu Bastiēns un Bastiēna, kas Latvijā skan ļoti reti. Komponēšanas brīdī tikai 12 gadus vecais autors operā stāsta par ganu zēnu un meiteni, kas sastrīdas un atkal salabst, pateicoties vietējam burvim. Izrāde norisināsies divreiz – plkst. 11 krievu valodā un plkst. 14 latviešu valodā.

Kas izšķir cilvēka likteni? Pie skatītājiem atgriežas režisora Andreja Žagara Pīķa dāmas iestudējums © DIENA(8)

Pieminot mūžībā aizgājušo kādreizējo Latvijas Nacionālās operas direktoru un režisoru Andreju Žagaru, ceturtdien, 20. februārī, plkst. 19 Latvijas Nacionālajā operā notiks viņa iestudētā komponista Pētera Čaikovska operas Pīķa dāma uzveduma (2005) atjaunojuma pirmizrāde, vēlreiz atgriežoties pie jautājuma: kas izšķir cilvēka likteni – mīlestība, kas atbrīvo no apsēstības, vai spēles magnētiskais azarts, kas salauž gribasspēku?

Emīla Dārziņa mūzikas skola aicina uz jubilejas koncertiem

Emīla Dārziņa mūzikas skola aicina uz 75. jubilejas koncertiem Rīgā, kas norisināsies no 22. februāra līdz 3. aprīlim. Koncerti veltīti katrai mūzikas nodaļai, bet jubilejas sezona noslēgsies ar simfoniskā orķestra un izcilu Dārziņskolas absolventu koncertu, informēja mūzikas skolas pārstāve Anete Ašmane.

FOTO: Kaupēn, mans mīļais piedzīvo koncertuzveduma pirmizrādi(1)

Pirmizrādi koncertuzveduma versijā piedzīvojusi atjaunotā rokopera Kaupēn, mans mīļais. Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes kopdarbs šodienas kontekstā ieguvis vēl lielāku aktualitāti nekā pirms divdesmit gadiem, kad Liepājas teātrī notika rokoperas pirmuzvedums, informēja uzveduma rīkotāji.

Festivālā Summer Sound uzstāsies arī reperis Gacho

Lai arī ilgāku laiku ir ierasts reperi Gacho redzēt uzstājamies projektā Mesa, šajā vasarā viņš atgriezīsies festivālā Summer Sound ar savu visu laiku labāko Gacho dziesmu repertuāru, informēja festivāla rīkotāji.

Cilvēka izdarītās izvēles cauri laikiem © DIENA

Ir pagājuši 20 gadi kopš Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperas Kaupēn, mans mīļais pirmā iestudējuma Liepājas teātrī. Jaunā paaudze par šo leģendāro rokoperu dzird nostāstus, var noklausīties dziesmas un skatīties ierakstus.