Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mūzika

Mūzika zinātkāram cilvēkam. Intervija ar grupu The Bad Tones © DIENA(4)

Sirsnīgi, atvērti un vienkārši ir grupas The Bad Tones puiši - Edvards Broders, Alberts Levics, Rūdolfs Ozols un Kalvis Sležis -, bet viņu mūzika - izsmalcināts piedzīvojums vērīgam klausītājam, ikvienam, kurš ir zinātkārs, labprāt lasa un interesējas par pasaulē notiekošo. Teju meditatīvs roks, kura mierīgajās melodijās klausoties rodas asociācijas viņus dēvēt par jaunajiem latviešu The Pink Floyd. Puiši, kuri kopā muzicē jau kopš 2013. gada, aizvadītajā mēnesī laida klajā jaunu albumu Is it Good Enough?.

Pasaka, kas nebeidzas © DIENA

Multimediālais uzvedums jeb metālopera Kurbads, ķēves dēls atdzims otrajai izrādei Baltijas ceļa 30 gadu jubilejā Lucavsalā

FOTO: Noslēgusies festivāla Rīga Jūrmala otrā nedēļas nogale

Vakar, 19. augustā, ar baritona Benjamina Apla un pianista Saimona Lepera kamermūzikas koncertu, kā arī Krievijas Nacionālā orķestra, čellista Mišas Maiska un diriģenta Mihaila Pļetņova koncertiem noslēdzās mūzikas festivāla Rīga Jūrmala otrā nedēļas nogale, informēja festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

MILOŠ un Peretjatko: izcili koncerti un publikas mīlestība(2)

Vakar, 17. augustā, Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē notika divi spoži koncerti – ģitārists MILOŠ un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra kvartets atskaņoja mūziku no J. S. Baha līdz The Beatles, bet vakarā izcilu solokoncertu sniedza soprāns Olga Peretjatko, kura aizstāja sasirgušo tenoru Jozefu Kalleju, portālu Diena.lv informēja pasākuma rīkotāji.

Čellists Miša Maiskis: ar Dzintaru koncertzāli man saistās spilgtākās atmiņas no Latvijas

Festivālā Rīga Jūrmala Dzintaru koncertzālē, 16. un 18. augustā, ar diviem koncertiem viesosies pasaulslavenais čellists, Rīgā dzimušais Miša Maiskis. 16. augustā viņš sniegs kamermūzikas koncertu ar savu meitu, pianisti Liliju Maiski, bet 18. augustā ar Krievijas Nacionālo orķestri un diriģentu Mihaili Pļetņovu atskaņos Sensānsa koncertu čellam, informēja festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Carnival Youth izdod jaunu albumu Good Luck

Šodien, 16. augustā klājā nāk grupas Carnival Youth jaunais albums Good Luck, bet mūzikas veikalā _Randoms, Rīgā, plkst. 17 grupas mūziķi sniegs autogrāfus, informēja Carnival Youth pārstāve Guna Zučika.

Mēdeja spridzina Mocarta dzimteni © DIENA

Skandāls un katastrofa Zalcburgas augstākajā sabiedrībā! Itāļu komponista Luidži Kerubīni opera Mēdeja vācu diriģenta Tomasa Hengelbroka un austrāliešu režisora Saimona Stouna jauniestudējumā mēģina izsist Zalcburgas festivāla publiku no komforta zonas

Festivāls Rīga Jūrmala: Ar koncertu Mājas pirmo reizi Latvijā uzstāsies baritons Benjamins Apls

"Viņa balsij piemīt pulēta ozolkoka skaistums un glāsmainība (…), interpretācijas caurstrāvo rāma gudrība, dabisks, tiešs komunikācijas instinkts un, tā šķiet, patiesa mīlestība pret šo repertuāru," par baritonu Benjaminu Aplu rakstīja britu mūzikas izdevums Gramophone.18. augustā plkst.14 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē ar kamermūzikas koncertu Mājas festivālā Rīga Jūrmala muzicēs viens no spilgtākajiem jaunās paaudzes kamermūzikas dziedātājiem Benjamins Apls un pianists Saimons Lepers.