Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mūzika

Noslēdzies klasiskās mūzikas festivāls Rīga Jūrmala

Ar diviem grandioziem Baireitas festivāla orķestra un slavenā pašmāju diriģenta Andra Nelsona koncertiem, kā arī virtuozo mākslinieku Mao Fudzitas un vijolnieka Marka Buškova uzstāšanos noslēdzies starptautiskais simfonisko orķestru festivāls Rīga Jūrmala.

Latgales vēstniecībā Gors uzstāsies Ostravas Janāčeka filharmonijas orķestris

Ar vienīgo koncertu Latvijā 19. septembrī plkst. 18.00 Latgales vēstniecībā Gors uzstāsies viens no Čehijas vadošajiem simfoniskajiem orķestriem - Ostravas Janāčeka filharmonijas orķestris ar diriģentu Risto Jostu un jauno, talantīgo un daudzsološo pianistu Lukašu Vondračeku. Koncertprogramma No čehu pļavām un birzēm ietvers čehu klasiķu Bedržiha Smetanas, Antonīna Dvoržāka un ungāra Bēla Bartoka skaņdarbus.

Ilonas Bageles koncertā skanēs latviešu komponistu kamermūzikas pirmatskaņojumi

Rīgas Svētā Franciska Romas katoļu baznīcā 16. septembrī plkst. 19 koncertā Zem Latvijas debesjuma. Rīga LNO solistes Ilonas Bageles izpildījumā skanēs divu latviešu autoru pirmatskaņojumi - Ilonas Breģes dziesmas Es runāt gribētu tik klusi ar Māras Zālītes dzeju mecosoprānam un ērģelēm pasaules pirmatskaņojums un 1. daļa no Agnetas Krilovas dziesmu cikla Mīlestība - debesu dāvana mecosoprānam, čellam un ērģelēm ar šī gada jubilāra Aleksandra Čaka dzeju, informēja koncerta rīkotāji.

Pētera Vaska jubilejas koncerts izskanēs arī Ventspilī

10. oktobra pievakarē Ventspilī, koncertzālē Latvija viesosies Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā un pianists Reinis Zariņš, lai ar koncertprogrammu Pēteris Vasks un domubiedri turpinātu atzīmēt komponista 75. jubileju.

Šoruden jaunās mūzikas festivāls Arēna izskanēs jau divdesmito reizi

Šoruden jaunās mūzikas festivāls Arēna notiks jau 20. reizi, un, atskatoties uz bijušo un raugoties nākotnē, tas tiks ieskandināts jau septembrī, piedāvājot tiešsaistē sekot raidierakstu ciklam Arēna runā. Tās būs sarunas par mūsdienu mūziku un mākslu Latvijā un pasaulē, kurās komponists Andris Dzenītis, kurš stāvējis arī pie Arēnas šūpuļa, tiksies ne vien ar labi zināmiem mūziķiem, bet arī ar dažādu citu jomu pārstāvjiem. Festivāla jubilejas gaidās Facebook platformā notiks arī Arēnas atmiņu vakari, pāršķirstot spilgtākās, 20 gadu laikā videoierakstos fiksētās muzikālo notikumu lappuses. Savukārt Arēnas koncerti norisināsies no 16. līdz 27. oktobrim.

Festivālā Windstream – Johana de Meija opusi, grupas Katedrāle un Džona Lorda mantojums rokmūzikā

12. festivāla Windstream rudens cēlienā Lielajā ģildē orķestris Rīga piedāvās divus žanriski atšķirīgus, spilgtus notikumus mūzikā. 2. oktobrī koncertā Kazanova uz planētas Zeme skanēs mūsdienu komponista Johana de Meija iztēli rosinošie opusi pūtēju orķestrim. Savukārt 10. oktobrī gaidāms jaudīgs festivāla noslēgums ar koncertu Katedrāle un roks, kas veltīts latviešu rokmūzikas celmlaužu – grupas Katedrāle, kā arī britu mūziķa Džona Lorda un Deep Purple daiļradei.

Latvijas Nacionālajā operā izskanēs Evijas Martinsones solokoncerts

Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē 12. septembrī notiks Evijas Martinsones solokoncerts. Tajā māksliniece piedāvā augstvērtīgu un sirdij tuvu kamermūziku, skatuvi dalot ar domubiedriem un izciliem mūziķiem — pianisti Agnesi Egliņu un klarnetistu Gunti Kuzmu. Koncertu vadīs Orests Silabriedi

Izdots Pētera Plakida kormūzikas albums

Nacionālā ierakstu kompānija SKANi laidusi klajā albumu Mūžība (Eternity), kurā apkopotas mazāk zināmas un iepriekš neieskaņotas komponista Pētera Plakida a cappella kordziesmas. Albumu ieskaņojis Latvijas Radio koris, tā galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Sigvarda Kļavas vadībā.

Rīgas Domā skanēs ambientā mūzika

Rīgas Domā piektdien, 10. septembrī, plkst. 19 norisināsies ērģelnieces Jana Annas Zariņas un čellistes Sarmas Gabrēnas improvizētas ambientās mūzikas un elektronikas kooncerts.

Sinfonietta Rīga jaunajā koncertsezonā izskanēs vairāki pirmatskaņojumi

Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga izsludina 16. koncertsezonas pirmā pusgada programmu, aicinot klausītājus uz tikšanos ar spožiem ārvalstu solistiem un ievērojamiem diriģentiem. Ludvigs van Bēthovens, Jozefs Haidns, Francis Šūberts, Pēteris Vasks un Krists Auznieks – šie un daudzu citu redzamu skaņu mākslas meistaru vārdi veidos daudzveidīgu ceļojumu cauri muzikālajiem stiliem un laikmetiem.

Ventspilī uzstāsies perkusionists Tatu Renke

25. septembrī Ventspilī, koncertzālē Latvija pēc ilgāka pārtraukuma atkal notiks laikmetīgās autormūzikas cikla Ma koncerts, kurā uzstāsies perkusiju virtuozs un skaņu mākslinieks Tatu Renke (Tatu Rönkkö) no Somijas.

Mūzikas tetovējums manā sirdī © DIENA

Ar īpašu mīlas dziesmu programmu, kura skanēs trīs dažādās valodās, VEF Kultūras pilī 16. septembrī atzīmēs maestro Raimonda Paula 85 gadu jubileju. Jubilāram šajā koncertprogrammā pievienosies trīs izcilas un maestro radošajā mūžā nozīmīgas mākslinieces – dziedošā aktrise Veronika Plotņikova, stilistiski vispusīgā Dināra Rudāne un Sofija Rubina, džeza balss no Igaunijas, kā arī kamerorķestris Kremerata Letonica un džezfanka grupas Very Cool People pūtēju grupa. Biļetes nopērkamas: www.aula.lv