Laika ziņas
Šodien
Migla

Mūzika

FOTO: Koncertzāles Cēsis jubilejas svinības

Aizvadītajā nedēļas nogalē koncertzāle Cēsis atzīmēja piekto gadadienu. Svētku vakara programmā izskanēja koncerts ar Pētera Čaikovska pirmo klavierkoncertu un Riharda Vāgnera operas Valkīra pirmo cēlienu, kā arī tika atklāta izcilā domātāja un mākslinieka Ilmāra Blumberga darbu izstāde, informēja koncertzāles pārstāve Egija Saļņikova.

Piedāvājums, kādu citur neatrast © DIENA

"Dzintaru koncertzāle ir ne tikai Latvijas senākā un tradīcijām bagātākā koncertzāle, bet šobrīd arī viens no Eiropas nozīmīgāko vasaras mūzikas notikumu epicentriem. Kopīgi ar citiem pasākumu producentiem esam sagatavojuši programmu, kādu neatradīsiet nevienā pasaules koncertzālē vai festivālā," teica Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis, iepazīstinot ar šīs vasaras koncertsezonu.

Koris Sõla triumfē Eiropas Grand prix konkursā

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris Sõla svētdien, 2. jūnijā, kļuva par Grand prix uzvarētājiem 48. Starptautiskajā koru konkursā Tūrā, Francijā, kas ir viens no sešiem prestižajiem Eiropas koru konkursiem. Korim šis ir otrais šāds panākums - pirmo reizi kādu no Eiropas Grand prix koris ieguva 2016. gadā Varnā, Bulgārijā, informē kora pārstāvji.

Latvijas Nacionālā opera aicina uz ikgadējo Rīgas Operas festivālu

No 5. līdz 16. jūnijam Latvijas Nacionālā opera (LNO) aicina uz ikgadējo Rīgas Operas festivālu, kura programmā šogad būs skatāmi jaunākie operu iestudējumi – Burvestība. Pajaci, Karmelīšu dialogi, Klīstošais holandietis un Dons Paskvāle, kā arī notiks Galā koncerts ar spožu viesmākslinieku un LNO solistu dalību, informēja sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Mūzikas festivālu Rīga Jūrmala klausīties brauks viesi no 50 valstīm

Baudīt jaunā klasiskās mūzikas festivāla Rīga Jūrmala koncertus šī gada vasarā uz Latviju dosies klausītāji no vairāk kā 50 pasaules valstīm – visattālākie festivāla apmeklētāji ieradīsies no Honkongas, Dienvidkorejas, Austrālijas un ASV, bet starp Eiropas valstīm vislielākais biļešu pircēju skaits šobrīd ir no Vācijas, Lietuvas, Lielbritānijas un Igaunijas, informē festivāla pārstāvji.

Positivus izsludina Piena Svētki skatuves programmu

Šogad uz Piena Svētki skatuves gaidāmi brīnišķīgi koncerti no pašmāju grupām, īpašo Piena Svētki atmosfēru pārceļot no galvaspilsētas uz Salacgrīvu, festivālu Positivus. Līdzās mūzikai, kultūras baudīšanas iespējas papildina arī iemīļotie improvizācijas teātri.

Nedēļas nogalē Rīgā notiks dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls Kontaktor

Fon Trompovska kvartālā Sarkandaugavas Industriālajā parkā, 31. maijā, norisināsies otrais dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls Kontaktor, kurā uzstāsies tādi pasaules līmeņa mūziķi kā Detroitas elektro pionieri AUX88, eksperimentālās elektronikas apvienība Emptyset un agresīvā tehno panks T.Raumschmiere, informēja festivāla pārstāve Elīza Āboltiņa.

Rammstein koncerts Lucavsalā izpārdots(1)

6. augusta Rammstein koncerts Rīgā, Lucavsalā, ir izpārdots. Vairāk nekā divus mēnešus pirms pasākuma 40 000 apmeklētājiem paredzētais koncerts ir izpārdots. Rammstein aizvadījuši jau pirmos Europe Stadium Tour ar pirotehnikas efektiem bagātos koncertus uz iespaidīgā izmēra skatuves, kuri visā Eiropā jau kādu laiku ir izpārdoti.

Fono Cēsis izziņo pirmās dienas māksliniekus

Mūzikas festivāls Fono Cēsis, kas jau ierasti norisināsies Cēsu pilsētas svētku laikā - šogad 19. un 20. jūlijā -, izziņo pasākuma atklāšanas dienas mākslinieku sarakstu. Piektdienā uz Fono Cēsis skatuves kāps vairākas pazīstamas Latvijas apvienības, tostarp pašmāju smagā metāla grandi Skyforger.

Simfoniķi, bigbendi, pianisti un Latvijas gredzens © DIENA

Rīgas festivāls, ko aizvadītajā svētdienā uzsāka Jeruzalemes simfoniskā orķestra vieskoncerts Andresa Mustonena vadībā, turpināsies līdz 21. jūnijam, piedāvājot emocionāli piesātinātu skaņu paleti no romantisma līdz džezam.

Survival Kit 10.1 ietvaros izskanēs Elīnas Silovas debijas albuma koncerts

Trešdien, 29. maijā plkst. 19 Laikmetīgās mākslas festivālā Survival Kit 10.1 Zeļļu ielā 25 notiks džeza dziedātājas, improvizatores, pianistes un komponistes Elīnas Silovas jaunā albuma prezentācijas koncerts, informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra saziņas vadītāja Marta Krivade.