Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņas

Pārtrauc Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieku atlases skates

No 13. marta līdz 14. aprīlim tiek pārtrauktas XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieku atlases skates, konkursi, kopmēģinājumi un citi pasākumi. Turpmākā informācija par skatēm pēc minētā perioda, kā arī pārcelto skašu norisi sekos, informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Nacionālajā bibliotēkā notiks jauniešiem domātas lekcijas par kritisko domāšanu un influenceriem(4)

Ar profesores Andas Rožukalnes un studiju programmas Žurnālistika vadītājas Annas Peipiņas atvērtajām lekcijām noslēgsies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rīkotais ikgadējais lekciju cikls jauniešiem, kas papildina vidusskolu mācību saturu. Lekcijas kopš pērnā novembra ik mēnesi noritējušas Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jauniešiem paredzētajā Telpā -15+, un tās apmeklējuši gan individuāli interesenti, gan klašu grupas, informēja RSU pārstāve Ieva Nora Gediņa.

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā gan mazi, gan lieli varēs iepazīties ar zemnieku dzīvesveidu pirms simts gadiem

Šogad Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (Brīvības bulvārī 32) viena diena mēnesī veltīta noteiktai Latvijas vēstures tēmai vai laikposmam. 14. martā muzejs aicina gan lielos, gan mazos uzzināt, kāds bija zemnieku dzīvesveids pirms vairāk nekā simts gadiem. Atsevišķa nodarbība plkst. 12 notiks ģimenēm ar bērniem, bet plkst. 14 – pieaugušajiem, informēja muzeja pārstāvji.

Ar ES fondu līdzfinansējumu atjaunos Dailes teātra skvēru, Latviešu strēlnieku laukumu un Lielo ģildi(3)

Ministru kabineta (MK) sēdē otrdien, 10. martā, apstiprināti MK noteikumi, kas paredz uzsākt ierobežotu projektu iesniegumu atlasi Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma ieguldīšanai Dailes teātra skvēra, Latviešu strēlnieku laukuma skvēra un Lielās ģildes nama atjaunošanā, informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Rīgas cirks kopā ar Circus Syd no Zviedrijas līdz 2022. gadam kopīgi vadīs Baltijas-Ziemeļvalstu cirka tīklu

Rīgas cirks uz turpmākajiem diviem gadiem ievēlēts par vienu no divām Baltijas-Ziemeļvalstu cirka tīkla (Baltic Nordic Circus Network/BNCN) vadītājorganizācijām – kopā ar Circus Syd no Zviedrijas. Rīgas cirkam un Latvijas skatuves mākslu nozarei kopumā tas nozīmē ne vien starptautisku godu, bet arī iespēju pašmājās rīkot dažādas izglītojošas meistarklases, informēja cirka pārstāve Zane Volkinšteine.

Vācijas prese atzinīgi vērtē Latvijas Nacionālā baleta izrādes Hannoverē

No 26. februāra līdz 1. martam Latvijas Nacionālais balets ar panākumiem viesojās Hannoveres Valsts operā ar četrām baleta Korsārs izrādēm un trim baleta Karlsons lido… izrādēm, saņemot skatītāju ovācijas un atzinīgas kritiķu recenzijas. Abus iestudējumus veidojis Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, informēja LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Jūrmalā atzīmēs dzejnieces Aspazijas 155. gadskārtu

Marts ir Aspazijas (1865–1943) dzimšanas dienas mēnesis. Dzejnieces dzīve un radošais mantojums turpina iedvesmot un, atzīmējot Aspazijas 155. gadskārtu, martā Jūrmalā – Aspazijas mājā, Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā un Dubultu baznīcā – norisināsies dzejnieces dzīves un daiļrades atceres pasākumi.

Notiks starptautiska konference par mākslas izglītības un kultūrizglītības ietekmi

19. martā no plkst. 9.30 līdz 17.30 Rīgas Latviešu biedrības namā (Rīga, Merķeļa iela 13) notiks starptautiska zinātniska konference Mākslas izglītības un kultūrizglītības ietekme: argumenti un pierādījumi. Konferences mērķis ir analizēt un izgaismot mākslas un kultūras izglītības daudzveidīgos devumus un lomas indivīda, kopienas un nacionālā līmenī, informēja konferences rīkotāji.

Nākotnē Rīgas cirkam ir jābūt multifunkcionālam © DIENA(1)

Cirka māksliniekiem ir tendence doties no vienas vietas uz otru. Tas ir dzīves stils, un dzīves stils tas ir arī šodien. Skaidrs, ka vairs nebrauc ar zirgiem no vienas pilsētas tirgus laukuma uz otru, kā tas bija pirms trīssimt četrsimt gadiem, bet ar lidmašīnu no viena festivāla uz otru – saka Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers. Ir mainījies arī tradicionālais cirks. Nedz bailēm no senlaicīgos kombinezonos tērptiem klauniem, nedz žēlumam pret lāčiem uz trīsriteņiem un citiem svārkos ģērbtiem zvēriem vairs nav iemesla. Un, visbeidzot, tiks norausti putekļi no tribīnes sēdvietām – mainās arī Rīgas cirka vēsturiskā ēka un šoruden dodas ilgi pelnītā rekonstrukcijā.

Mākslas darbu interneta izsolē vāks līdzekļus cīņai ar Covid-19

No 3. marta tīmekļa vietnē www.birkenfelds.lv ir atvērta labdarības interneta izsole Zem vienām debesīm..., kuras mērķis ir piesaistīt finanšu līdzekļus, lai atbalstītu risinājumu meklēšanu un aizsardzības pasākumu organizēšanu pret Covid-19 Ķīnas pilsētā Uhaņā, informēja biedrības Baltijas - Ķīnas uzņēmējdarbības, kultūras un izglītības sadarbības aģentūra valdes priekšsēdētāja Sigita Trukšāne.

FOTO: Filma Dvēseļu putenis veiksmīgi piedalās Eiropas filmu tirgū Berlīnē

Režisora Dzintara Dreiberga vēsturiskā kara drāma Dvēseļu putenis, kas ir līdz šim visvairāk skatītā filma atjaunotās Latvijas vēsturē, februārī ar labiem panākumiem startējusi arī Eiropas filmu tirgū (European Film Market) Berlīnē, kas vienkopus pulcē vairāk nekā 10 000 producentu, tirdzniecības aģentu un izplatītāju no 110 valstīm, informāja filmas pārstāvji.