Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Ziņas

Latvijas arhitektūras gada balvai šogad saņemti 50 pieteikumi

Latvijas arhitektūras gada balva šogad tiks pasniegta 25. reizi, un tai ir saņemti 50 pieteikumi. Izvēlētie nominanti būs zināmi jau oktobra otrajā nedēļā, savukārt Latvijas arhitektūras gada balvas 2020 apbalvošanas ceremonija notiks 30. oktobrī, informēja Latvijas Arhitektūras savienības pārstāvji.

Jūrmalā kāpās atklāta Aspazijas skulptūra(5)

Jūrmalā, Dubultos, kāpās iepretī Aspazijas ieliņai, atklāts vides objekts Aspazija kāpās, kas veltīts izcilajai latviešu dzejniecei un dramaturģei Aspazijai, informēja Jūrmalas pilsētas domē.

Kultūras ministrija izstrādājusi detalizētas vadlīnijas drošai kultūras pasākumu organizēšanai(6)

Kultūras ministrija ciešā sadarbībā ar Latvijas Pasākumu producentu apvienību, Latvijas Pasākumu norišu vietu asociāciju un Latvijas Producentu savienību izstrādājusi un ar Veselības ministriju saskaņojusi vadlīnijas, kas palīdzēs publisku un arī slēgtu pasākumu organizatoriem droši, ievērojot ar Covid-19 saistītos ierobežojumus, organizēt kultūras pasākumus, informēja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Sākas ikgadējais mūsdienu kultūras forums Baltā nakts(1)

Sestdien, 5. septembrī, jau no plkst. 15 sākas mūsdienu kultūras forums Baltā nakts. Foruma programmā šogad iekļauti vairāk nekā 30 projekti, nosedzot teju visu pilsētas teritoriju, tādējādi nodrošinot pasākuma apmeklētājiem plašu un ikvienam saistošu laikmetīgās kultūras un mākslas piedāvājumu, informēja organizatori.

Oktobrī Dizaina pastaigā varēs atklāt 22 pieturpunktus

1. oktobrī notiks Dizaina pastaiga, kuras laikā 22 dažādos pieturpunktos ikvienam interesentam tiks sniegta iespēja apmeklēt dizaina darbnīcas, birojus, ražotnes, iepazīties ar veiksmīgākajiem interjera, ekspozīciju, arhitektūras un pilsētvides projektiem. Pastaigas dalībniekus sagaidīs dizaineri, arhitekti un citu nozaru pārstāvji, kas iepazīstinās ar savu darba vidi un dalīsies ar stāstiem par radošo procesu un darba specifiku, informēja pasākuma rīkotāja SEGD Riga Chapter pārstāve Gita Deniškāne.

Liepājas dievnamos notiks XIX Liepājas ērģeļmūzikas festivāls(1)

Šogad deviņpadsmito reizi no 12. līdz 19. septembrim notiks Liepājas ērģeļmūzikas festivāls. Kā ierasts, galvenā notikumu vieta būs Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāle, taču festivāls notiks arī Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē un Mārtiņa Lutera ev. luteriskajā baznīcā, informēja festivāla rīkotāji.

Sākas sarunu festivāls Lampa(2)

No 2. līdz 5. septembrim vēl neierastā laikā un formātā, bet ar ierastu vērienu un jaudu visā Latvijā un pasaulē sesto reizi iedegsies sarunu festivāls Lampa. Festivāls aicina visus, kam ir, ko teikt, un visus, kuri gatavi uzklausīt, iesaistīties vērtīgā domu apmaiņā, asināt prātu un paplašināt redzesloku, apgūstot neparastas, bet noderīgas prasmes un idejas ar virstēmu "kopā". Četru dienu garumā un vairāk nekā 200 notikumu spožumā sarunu festivāls bez maksas būs skatāms tiešraidē mājaslapā festivalslampa.lv un kopā skatīšanās vietās visā Latvijā, kā arī piedzīvojams klātienē Lampas studijās Cēsīs, Rīgā un Rēzeknē.

Turaidas muzejrezervāts aicina piedalīties pārgājienā Ceļā ar Baronu un satikties Dainu kalnā

Turaidas muzejrezervāts 6. septembrī no plkst. 16 līdz 19 aicina pārgājienā Ceļā ar Baronu maršrutā Peltes–Dainu kalns, gājiena noslēgumā plkst. 19 – Turaidā, Dainu kalnā, norisināsies pasākums Dziesmas ceļš Dainu kalnā, kurā būs saruna ar Turaidas muzejrezervāta direktori Annu Jurkāni, īpaša rituālā tiks degta uguns, stādīts ozols un notiks sadziedāšanās, informēja Turaidas muzejrezervāta pārstāve Anda Skuja.

Mūžībā devusies kinozinātniece Silvija Līce

Mūžībā devusies plašas amplitūdas kultūras personība, kino un teātra zinātniece, dokumentālo filmu scenāriju un daudzu grāmatu autore, tulkotāja un valodu pasniedzēja Silvija Līce, informēja Latvijas Kinematogrāfistu savienībā.

Šonedēļ Rīgas cirkā notiks pēdējās izrādes pirms ēkas rekonstrukcijas

Šonedēļ vēsturiskajā cirka ēkā notiks pēdējās izrādes pirms celtnes rekonstrukcijas, lai gan dažas aktivitātes Rīgas cirkā turpinās notikt līdz pat būvdarbu uzsākšanai. Patlaban cirkā aktīvi tiek veikti pārbūves uzsākšanas priekšdarbi – ir izsludināts būvuzraudzības iepirkums, un septembrī tiks izsludināts arī būvniecības iepirkums, informēja Rīgas cirka komunikācijas projektu vadītāja Zane Volkinšteine.

Satiec savu meistaru septembra sākumā norisināsies vairāk nekā 100 vietās visā Latvijā

No 4. līdz 6. septembrim Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina gūt praktiskas zināšanas vērienīgākajā tradicionālo prasmju apgūšanas pasākumā Satiec savu meistaru 2020. Šogad savā pieredzē dalīsies un rosinās darboties 195 dažādu amatu meistari vairāk nekā 100 vietās visā Latvijā, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Lana Kazlauskiene.