Laika ziņas
Šodien
Migla

Ziņas

Satiec savu meistaru septembra sākumā norisināsies vairāk nekā 100 vietās visā Latvijā

No 4. līdz 6. septembrim Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina gūt praktiskas zināšanas vērienīgākajā tradicionālo prasmju apgūšanas pasākumā Satiec savu meistaru 2020. Šogad savā pieredzē dalīsies un rosinās darboties 195 dažādu amatu meistari vairāk nekā 100 vietās visā Latvijā, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Lana Kazlauskiene.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs atzīmēs simtgadi valsts muzeja statusā

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM), atzīmējot simtgadi valsts muzeja statusā, 2020. gada rudens sezonā pievērsīsies muzeja vēstures, šodienas uzdevumu un nākotnes mērķu popularizēšanai un skaidrošanai. Galvenie muzeja jubilejas pasākumi norisināsies septembrī, informēja LNVM preses sekretāre Rudīte Menģelsone.

Noskaidroti labākie 2019. gada pasākumi Latvijā

25. augusta vakarā Mālpilī, klātesot vairāk nekā 100 vadošajiem Latvijas pasākumu nozares profesionāļiem, 18 kategorijās tika pasniegta Latvijas Pasākumu producentu asociācijas (LaPPA) Pasākumu gada balva 2019, informēja LaPPA pārstāvji.

Festivāla Lampa sarunas varēs piedzīvot 80 kopā skatīšanās vietās visā Latvijā

Pavisam 80 kopā skatīšanās vietās un studijās no Liepājas līdz Balviem un no Bauskas novada līdz Mazsalacai, kā arī Vācijā un Lielbritānijā šogad ar nebijušu vērienu mirdzēs sestais Sarunu festivāls Lampa. To varēs piedzīvot no 2. līdz 5. septembrim tiešraidē, klātienē festivāla studijās Rīgā, Cēsīs un Rēzeknē un kopā skatīšanās vietās, kas būs atvērtas un pieejamas ikvienam interesentam, ievērojot noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, informēja festivāla rīkotāji.

Apsolījām, ka nenobīsimies. Latvijas neatkarības atjaunošanas trīsdesmitgadei veltīta lielformāta fotoizstāde © DIENA(1)

Ir karsta diena, tieši tāda, kāda tā bija pirms 30 gadiem 4. maijā. Mēs ļoti bijām strādājuši pie Neatkarības deklarācijas. Viss bija salikts – punkti, komati, domuzīmes. Sirdī mēs to jau bijām pieņēmuši, bet 3. maijā Dainis Īvāns mūs uzaicināja, un daļa kolēģu atsaucāmies un aizbraucām pie Mātes Latvijas uz Brāļu kapiem. Devām Mātei Latvijai zvērestu, ka neapjuksim, nenobīsimies, nesatrūksimies, būsim jestri, ņipri – tādi, kādi esam jaunībā šajās fotogrāfijās, – un pieņemsim deklarāciju, kas ir svarīga visai Latvijas tautai.

Top dzejniecei Annai Rancānei veltīts koncertuzvedums Latgolys freska

Sestdien, 12. septembrī, Latgales vēstniecībā Gors pirmizrādi piedzīvos Latgales dzejniecei Annai Rancānei veltītais koncertuzvedums Latgolys freska, kuru veido diriģents un uzveduma mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava, režisors Viesturs Kairišs un māksliniece Ieva Jurjāne, informēja Latgales vēstniecības Gors pārstāve Edīte Husare.

Brīvdabas muzejā notiks Amatu diena

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs svētdien, 30. augustā, no plkst. 10 līdz 16 aicina lielus un mazus uz Amatu dienu, kad apmeklētājiem būs iespēja satikt dažādu amatu meistarus, izmēģināt senos darbarīkus, apmeklēt radošās darbnīcas, nogaršot tradicionālos ēdienus un našķus, kā arī izdancoties un sadziedāties ar folkloras kopām, informēja muzeja pārstāvji.

Vēlēšanu kandidāti debatēs par to, kādai jābūt kultūrai Rīgā(1)

Rīgai kā Latvijas galvaspilsētai un vietai, kur koncentrējas liela daļa kultūras iestāžu un notikumu, ir būtiska loma Latvijas kultūras ainas veidošanā. Lai runātu par to, kāds tad ir uz Rīgas domi kandidējošo partiju piedāvājums kultūras jomā, populārāko partiju pārstāvji tiksies publiskās kultūrdebatēs, kas notiks šī gada 24. augustā no plkst. 14 Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunajā zālē K-2, informēja debašu rīkotāji.

Latvijas Kultūras akadēmijā varēs apgūt kultūras mantojuma pārvaldību un komunikāciju

Trešdien, 19. augustā, licencēta unikāla un mūsdienīgā akadēmiskā maģistra studiju programma Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija, sniedzot iespēju no šī gada Latvijā studēt kultūras mantojuma jomā. To vērtējuši arī nozares, Latvijas darba devēju konfederācijas un studējošos pārstāvoši eksperti, kuri kopīgajā ziņojumā studiju saturu un piesaistīto mācībspēku visos aspektos vērtējuši ar "izcili". Mācības maģistra līmenī nodrošinās Latvijas Kultūras akadēmija, informēja programmas koordinatore Elīna Vikmane.

Pasākumu rīkotājus aicina pieteikt kultūras norises digitālai fiksēšanai(2)

Kultūras informācijas sistēmu centrs aicina pasākumu rīkotājus – valsts un pašvaldību kultūras organizācijas, kā arī neatkarīgos producentus – pieteikt izrādes, koncertus un tradicionālās kultūras norises ieskaņošanai audiovizuālā formā jeb digitālai fiksēšanai, informēja Kultūras informācijas sistēmu centra pārstāvji.

Latvijas Pasts izdod pastmarku par godu 1270. gada pergamenta rokrakstam Jersikas evaņģēlijs

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni, kas veltīta vienam no senākajiem Latvijas kultūras un vēstures pieminekļiem – 1270. gada pergamenta rokrakstam Jersikas evaņģēlijs. Filatēlijas izdevumu vizuālajā noformējumā izmantots Jersikas Kunga Apskaidrošanās baznīcas attēls, kā arī ilustrāciju un rokrakstu reprodukcijas no Jersikas evaņģēlija 2014. gada faksimilizdevuma. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 21.augustā Rīgas Latviešu biedrības namā Rīgā, Merķeļa ielā 13, no plkst.10 līdz 18, informēja Latvijas Pasta pārstāvji.

Arnis Rītups un Uldis Tīrons aicina uz diskusiju Bailes kā apziņas ienaidnieks(3)

Trešdien, 19. augustā, plkst. 19 restorāna Laivas peldošajā terasē Jūrmalā notiks filosofiska improvizācija, ko organizē Latvijas filosofi, domātāji, publicisti, ietekmīgā intelektuālā žurnāla Rīgas Laiks izdevēji un redaktori Arnis Rītups un Uldis Tīrons. Pasākumu varēs vērot gan klātienē, gan interneta tiešraidē.

Pikniks, lidmašīnas, ceļojoša zaļumballe. Rīgas svētkos – daudz izzinošu pastaigu, mobilu koncertu © DIENA

"Šajā īpašajā laikā atšķirībā no citiem gadiem svētkos nebūs lielu, vērienīgu notikumu krastmalā un pilsētas centrālajos laukumos, izpaliks allaž kupli apmeklētais uguņošanas priekšnesums, bet tas noteikti nemazinās mūsu kopības sajūtu un piederību Rīgai, pilsētai, kurai vēlam skaistas 819. dzimšanas dienas svinības!" saka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš, aicinot izbaudīt Rīgas svētkus, kas tiks atzīmēti no 14. līdz 16. augustam.