Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Radītas jaunas latgaliešu uzlīmes aplikācijām WhatsApp un Telegram

Latgaliešu portāls lakuga.lv papildinājis aplikāciju WhatsApp un Telegram latgalisko uzlīmju klāstu, iekļaujot jaunus ikdienas saziņā lietotus vārdus un frāzes. Digitālās uzlīmes radītas ar mērķi celt latgaliešu valodas prestižu un veicināt tās lietojumu, informēja portāla lakuga.lv redaktore Vineta Vilcāne.

4. maijā aicina virtuāli piedalīties gājienā Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina gan individuālos tautas tērpu īpašniekus, gan kolektīvus 4. maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā, virtuāli piedalīties gājienā Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai, kura tradīciju kopš 2016. gada iedzīvina Tautas tērpu centrs Senā klēts, informēja LNKC pārstāvji.

Kultūras atbalstam tapis jauns pop-up vakara šovs

Iniciatīvas Dots devējam atdodas ietvaros šodien, 24. aprīlī plkst. 18, portālā lsm.lv un sabiedrisko mediju atskaņotājā REplay.lv tiks atklāts ziedojumu pop-up vakara šovs, kurā ikvienam būs iespēja vērot dažādu Latvijā zināmu radošo personību uzstāšanos un ziedot kultūras darbinieku atbalstam, informēja iniciatīvas radošā direktore Una Rozenbauma.

Apgāds Jumava izsludina bērnu grāmatu manuskriptu konkursu(2)

Godinot Pasaules grāmatu dienu, kas tiek svinēta 23. aprīlī, apgāds Jumava izsludina manuskriptu konkursu par labāko bērniem domāto grāmatu, kas mācīs dzīvot zaļāk. Uzvarētāju godalgos ar 1000 euro honorāru un citām balvām informēja izdevniecības pārstāve Līga Sproģe.

Sarunu skolas Lampa vebinārā notiks saruna par attiecību veidošanu sociālās distancēšanās laikā

Kā dzīvot apstākļos, kad tuvinieki nepārtraukti ir kopā, nereti bez iespējas pabūt vienatnē? Kā saglabāt labas attiecības, kad mājinieki apnikuši? Un ko iesākt, ja izrādās, ka ģimenes locekļu paradumi ļoti kaitina? Sarunu skolas LAMPA pavasara semestra turpinājumā 27. aprīlī plkst. 16–17.30 uz bezmaksas Zoom vebināru Tuvība, dusmas vai saspēle? Kā veidot attiecības sociālās distancēšanās laikā aicina psiholoģe Marija Šumihina.

Brīvdabas muzeja 50. gadatirgus tiek pārcelts uz augustu

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotais 50. latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, kura norise bija plānota 6. un 7. jūnijā, tiek pārcelts uz 1. un 2. augustu, informēja muzeja pārstāvji.

Izveidots Dizaina palīdzības punkts

Latvijas Dizaina centrs (LDC) izveidojis Dizaina palīdzības punktu - domubiedru grupu, kur var virtuāli tikties un saņemt dizaineru atbalstu akūtu sociālu, veselības, izglītības un vides problēmu risināšanā. Uz dizaina palīdzību primāri var pretendēt organizācijas un personas, kuras strādā, lai ierobežotu Covid-19 pandēmijas izplatību Latvijā, un risina ar to saistītās problēmas, informēja Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa.