Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Vēlēšanu kandidāti debatēs par to, kādai jābūt kultūrai Rīgā(1)

Rīgai kā Latvijas galvaspilsētai un vietai, kur koncentrējas liela daļa kultūras iestāžu un notikumu, ir būtiska loma Latvijas kultūras ainas veidošanā. Lai runātu par to, kāds tad ir uz Rīgas domi kandidējošo partiju piedāvājums kultūras jomā, populārāko partiju pārstāvji tiksies publiskās kultūrdebatēs, kas notiks šī gada 24. augustā no plkst. 14 Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunajā zālē K-2, informēja debašu rīkotāji.

Latvijas Kultūras akadēmijā varēs apgūt kultūras mantojuma pārvaldību un komunikāciju

Trešdien, 19. augustā, licencēta unikāla un mūsdienīgā akadēmiskā maģistra studiju programma Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija, sniedzot iespēju no šī gada Latvijā studēt kultūras mantojuma jomā. To vērtējuši arī nozares, Latvijas darba devēju konfederācijas un studējošos pārstāvoši eksperti, kuri kopīgajā ziņojumā studiju saturu un piesaistīto mācībspēku visos aspektos vērtējuši ar "izcili". Mācības maģistra līmenī nodrošinās Latvijas Kultūras akadēmija, informēja programmas koordinatore Elīna Vikmane.

Pasākumu rīkotājus aicina pieteikt kultūras norises digitālai fiksēšanai(2)

Kultūras informācijas sistēmu centrs aicina pasākumu rīkotājus – valsts un pašvaldību kultūras organizācijas, kā arī neatkarīgos producentus – pieteikt izrādes, koncertus un tradicionālās kultūras norises ieskaņošanai audiovizuālā formā jeb digitālai fiksēšanai, informēja Kultūras informācijas sistēmu centra pārstāvji.

Latvijas Pasts izdod pastmarku par godu 1270. gada pergamenta rokrakstam Jersikas evaņģēlijs

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku un aploksni, kas veltīta vienam no senākajiem Latvijas kultūras un vēstures pieminekļiem – 1270. gada pergamenta rokrakstam Jersikas evaņģēlijs. Filatēlijas izdevumu vizuālajā noformējumā izmantots Jersikas Kunga Apskaidrošanās baznīcas attēls, kā arī ilustrāciju un rokrakstu reprodukcijas no Jersikas evaņģēlija 2014. gada faksimilizdevuma. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 21.augustā Rīgas Latviešu biedrības namā Rīgā, Merķeļa ielā 13, no plkst.10 līdz 18, informēja Latvijas Pasta pārstāvji.

Arnis Rītups un Uldis Tīrons aicina uz diskusiju Bailes kā apziņas ienaidnieks(3)

Trešdien, 19. augustā, plkst. 19 restorāna Laivas peldošajā terasē Jūrmalā notiks filosofiska improvizācija, ko organizē Latvijas filosofi, domātāji, publicisti, ietekmīgā intelektuālā žurnāla Rīgas Laiks izdevēji un redaktori Arnis Rītups un Uldis Tīrons. Pasākumu varēs vērot gan klātienē, gan interneta tiešraidē.

Pikniks, lidmašīnas, ceļojoša zaļumballe. Rīgas svētkos – daudz izzinošu pastaigu, mobilu koncertu © DIENA

"Šajā īpašajā laikā atšķirībā no citiem gadiem svētkos nebūs lielu, vērienīgu notikumu krastmalā un pilsētas centrālajos laukumos, izpaliks allaž kupli apmeklētais uguņošanas priekšnesums, bet tas noteikti nemazinās mūsu kopības sajūtu un piederību Rīgai, pilsētai, kurai vēlam skaistas 819. dzimšanas dienas svinības!" saka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš, aicinot izbaudīt Rīgas svētkus, kas tiks atzīmēti no 14. līdz 16. augustam.

Sākas cirka un ielu mākslas festivāls Re Rīga!

Laikmetīgā cirka festivālu Re Rīga! šajā nedēļas nogalē 15. un 16. augustā ieskandina izrādes, kas iekļautas Rīgas svētku programmā. Festivāla pamatprogramma paredzēta nākamnedēļ no 17. līdz 20. augustam, kad ik vakaru no pirmdienas līdz ceturtdienai dažādās Rīgas vietās norisināsies festivāla aktivitātes, informēja festivāla rīkotāji.

Brīvdabas muzeja gadatirgus sāk darbu tiešsaistē

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotais ikgadējais gadatirgus šogad atzīmētu jau 50. jubilejas sezonu, taču pulcēšanās ierobežojumu dēļ gadatirgus norise tika pārcelta uz 2021. gadu. Lai nodrošinātu pircējiem no Latvijas un ārzemēm iespēju iegādāties vietējo amatnieku un mājražotāju preces un tirgotājiem pārdot jau saražoto, ar Luminor bankas iniciatīvu un atbalstu ir izveidots tirgošanās portāls www.egadatirgus.lv.

No 17. augusta mainīti nosacījumi kultūras pasākumu organizēšanai(1)

Valdība otrdien, 11. augustā, lēma atvieglot nosacījumus kultūras pasākumu organizēšanai. No 17. augusta un turpmāk kultūras pasākumos telpās varēs pulcēties līdz 1000 cilvēku, savukārt kultūras norišu vietas strādāt ilgāk no plkst. 6 līdz 2; izņemot izklaides vietas, t.sk. diskotēkas, kurās darbs būs jābeidz ne vēlāk kā plkst. 24, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Latvijas Dabas muzejs kļūs par nacionālas nozīmes muzeju

Valdība 11. augustā lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) priekšlikumu Latvijas Dabas muzejam piešķirt nacionālas nozīmes muzeja statusu un no šā gada 1. septembra muzeja nosaukumu mainīt uz "Latvijas Nacionālais dabas muzejs", informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Pasākumu organizatoriem, tostarp kultūras nozarē, pieejama virkne atbalsta mehānismu

Otrdien, 11. augustā, reaģējot uz tehniskā nodrošinājuma uzņēmumu rīkoto akciju Kultūrai IR jāstrādā, kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL), Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes loceklis Valts Ernštreits un Pasākumu rīkotāju un pasākumu producentu padomes vadītājs Ģirts Majors mediju pasākumā atgādināja par atbalsta mehānismiem, kuriem Covid-19 negatīvās ietekmes mazināšanai var pieteikties kultūras pasākumu, tostarp tehniskā nodrošinājuma uzņēmumi.

Sarunu festivāls Lampa izziņo programmu

No 2. līdz 5. septembrim vēl neierastā laikā un formātā, bet ar ierastu vērienu un jaudu visā Latvijā un pasaulē sevi pieteiks sestais sarunu festivāls Lampa. Ar virstēmu "Kopā" festivāls šogad apvienos nemainīgi plašu praktisku un globālu jautājumu loku – sākot no dzemdībām un beidzot ar ieteikumiem "zaļai" kapu iekopšanai, informēja festivāla organizatori.