Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atklāj vides instalāciju Piemēslot nav māksla

Aicinot piedalīties Pasaules talkā, 18. septembrī AS Latvijas valsts meži (LVM) kopā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) akcijā Piemēslot nav māksla atklāj neparastu vides objektu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību atkritumu piesārņojuma problemātikai Latvijas mežos. Instalācijā latviešu mākslinieka Riharda Zariņa ofortu var aplūkot caur "realitātes" jeb piesārņojuma filtru.

Latvijas arhitektūras gada balvai šogad saņemti 50 pieteikumi

Latvijas arhitektūras gada balva šogad tiks pasniegta 25. reizi, un tai ir saņemti 50 pieteikumi. Izvēlētie nominanti būs zināmi jau oktobra otrajā nedēļā, savukārt Latvijas arhitektūras gada balvas 2020 apbalvošanas ceremonija notiks 30. oktobrī, informēja Latvijas Arhitektūras savienības pārstāvji.

Jūrmalā kāpās atklāta Aspazijas skulptūra(5)

Jūrmalā, Dubultos, kāpās iepretī Aspazijas ieliņai, atklāts vides objekts Aspazija kāpās, kas veltīts izcilajai latviešu dzejniecei un dramaturģei Aspazijai, informēja Jūrmalas pilsētas domē.

Kultūras ministrija izstrādājusi detalizētas vadlīnijas drošai kultūras pasākumu organizēšanai(6)

Kultūras ministrija ciešā sadarbībā ar Latvijas Pasākumu producentu apvienību, Latvijas Pasākumu norišu vietu asociāciju un Latvijas Producentu savienību izstrādājusi un ar Veselības ministriju saskaņojusi vadlīnijas, kas palīdzēs publisku un arī slēgtu pasākumu organizatoriem droši, ievērojot ar Covid-19 saistītos ierobežojumus, organizēt kultūras pasākumus, informēja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Sākas ikgadējais mūsdienu kultūras forums Baltā nakts(1)

Sestdien, 5. septembrī, jau no plkst. 15 sākas mūsdienu kultūras forums Baltā nakts. Foruma programmā šogad iekļauti vairāk nekā 30 projekti, nosedzot teju visu pilsētas teritoriju, tādējādi nodrošinot pasākuma apmeklētājiem plašu un ikvienam saistošu laikmetīgās kultūras un mākslas piedāvājumu, informēja organizatori.

Oktobrī Dizaina pastaigā varēs atklāt 22 pieturpunktus

1. oktobrī notiks Dizaina pastaiga, kuras laikā 22 dažādos pieturpunktos ikvienam interesentam tiks sniegta iespēja apmeklēt dizaina darbnīcas, birojus, ražotnes, iepazīties ar veiksmīgākajiem interjera, ekspozīciju, arhitektūras un pilsētvides projektiem. Pastaigas dalībniekus sagaidīs dizaineri, arhitekti un citu nozaru pārstāvji, kas iepazīstinās ar savu darba vidi un dalīsies ar stāstiem par radošo procesu un darba specifiku, informēja pasākuma rīkotāja SEGD Riga Chapter pārstāve Gita Deniškāne.

Liepājas dievnamos notiks XIX Liepājas ērģeļmūzikas festivāls(1)

Šogad deviņpadsmito reizi no 12. līdz 19. septembrim notiks Liepājas ērģeļmūzikas festivāls. Kā ierasts, galvenā notikumu vieta būs Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāle, taču festivāls notiks arī Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē un Mārtiņa Lutera ev. luteriskajā baznīcā, informēja festivāla rīkotāji.

Sākas sarunu festivāls Lampa(2)

No 2. līdz 5. septembrim vēl neierastā laikā un formātā, bet ar ierastu vērienu un jaudu visā Latvijā un pasaulē sesto reizi iedegsies sarunu festivāls Lampa. Festivāls aicina visus, kam ir, ko teikt, un visus, kuri gatavi uzklausīt, iesaistīties vērtīgā domu apmaiņā, asināt prātu un paplašināt redzesloku, apgūstot neparastas, bet noderīgas prasmes un idejas ar virstēmu "kopā". Četru dienu garumā un vairāk nekā 200 notikumu spožumā sarunu festivāls bez maksas būs skatāms tiešraidē mājaslapā festivalslampa.lv un kopā skatīšanās vietās visā Latvijā, kā arī piedzīvojams klātienē Lampas studijās Cēsīs, Rīgā un Rēzeknē.