Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Politika

Jaunievēlētā Valsts prezidenta kanceleju vadīs Teikmanis(33)

Valsts prezidenta kancelejas vadītājs būs līdzšinējais Latvijas vēstnieks ASV, pieredzējis diplomāts Andris Teikmanis, savukārt ārlietu padomniece būs Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās Solveiga Silkalna, Diena.lv informēja jaunievēlētā prezidenta Egila Levita padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga.

"Melnās avis" rada problēmas © DIENA

Pārbaudot 13. Saiemas vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atklājis vairākus nopietnus pārkāpumus. Vairākumā gadījumu konstatēts, ka partijas nav norādījušas visus priekšvēlēšanu ieņēmumus un izdevumus, kā arī saņemtos neatļautos dāvinājumus no juridiskām personām. Tāpat arī pārbaudes laikā atklājies, ka partijas nav ievērojušas priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumus.

de facto: Rīgas domnieku izslēgšana no Saskaņas – sods par nepaklausīšanu Ušakovam(13)

Četru Saskaņas deputātu dezertēšana no Rīgas domes sēdes un vēlāka izslēgšana no frakcijas ir pirmais vēstnesis cīņai par varu partijā pēc tam, kad Eiropas Parlamentā (EP) ievēlēts tās vadītājs Nils Ušakovs. Lai gan šoreiz Ušakovam ir izdevies nodemonstrēt spēku, tam līdzi nākušas Saskaņai nepatīkamas sekas – stabila vairākuma zaudēšana Rīgas domē. Turklāt nākotnē nemieri var turpināties, jo rudenī paredzētajā Saskaņas kongresā Ušakovam var nākties atbildēt uz nepatīkamiem jautājumiem par partijas finansēm, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Četrus Rīgas domniekus oficiāli izslēdz no Saskaņas(14)

No partijas Saskaņa izslēgti četri tās biedri - Rīgas domes vicemērs Vadims Baraņņiks un deputāti Valērijs Petrovs, Aleksejs Rosļikovs un Vitālijs Dubovs. Partijas priekšsēdētājs Nils Ušakovs aģentūrai LETA apstiprināja, ka Rīgas nodaļa lēmusi izslēgt no partijas šos biedrus.

Turlais varētu kādas komitejas vadību uzticēt opozīcijai(7)

Kāda no Rīgas domes komitejām, iespējams, varētu tikt nodota opozīcijas rokās, piektdien pēc koalīcijas politiķu sarunas pieļāva Rīgas mērs Dainis Turlais (GKR). "Neizslēdzu iespēju, ka, piemēram, Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteju varētu nodot kādam no opozīcijas. Taču konkrēti nekas tāds pārrunāts vēl nav, esmu gatavs sarunām," viņš teica. Minēto komiteju līdz šim vadījis pats Turlais.

Opozīcijas vairākums pagaidām neredz iespēju pārņemt varu Rīgas domē

Negribot arī turpmāk sadarboties ar koalīcijas partiju deputātiem, kurus vaino pie problēmām galvaspilsētā, Rīgas domes opozīcijas vairākums pagaidām neredz iespēju pārņemt varu pašvaldībā, bet partija Latvijas attīstībai saskata teorētisku iespēju to paveikt bez līdzšinējās koalīcijas politiķu līdzdalības.

Astoņas partijas savās deklarācijās norādījušas nepatiesu informāciju(3)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), pārbaudot 16 partiju un to apvienību iesniegtās 13. Saeimas vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas, kā arī priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumu ievērošanu, konstatējis nenorādītus finanšu līdzekļus 79 813 eiro apmērā un neatļautus ziedojumus 7551 eiro apmērā, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

Pirmā tikšanās no daudzām © DIENA(21)

Konsultācijas ar novada domju deputātiem par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) solīto, pirmoreiz parādot jauno karti, ir sākušās. Pirmdien ministrs Juris Pūce (A/P), valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš un ministrijas pieaicinātais eksperts, uzņēmuma Jāņa sēta galvenais redaktors, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs bija devušies uz Preiļiem, kur tikās ar Aglonas, Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novada pašvaldību pārstāvjiem. Dienas aptaujātie pašvaldību pārstāvji tikšanos vērtēja kopumā atzinīgi, vienīgi atklājās, ka diskusijā ierindas deputāti nemaz nebija piedalījušies, sarunu smagumu atstājot uz priekšsēdētāju pleciem.

KPV LV turpina izirt pa vīlēm: Arī Sprūde pamet partiju(53)

No partijas KPV LV nolēmusi izstāties arī politiskā spēka Saeimas frakcijas iekšējā opozicionāre Karina Sprūde, aģentūrai LETA apstiprināja politiķe. Sarunā ar aģentūru LETA Sprūde skaidroja, ka lēmums pieņemts gan tādēļ, ka KPV LV neatbalstīja Didža Šmita kandidatūru Valsts prezidenta amatam, gan tādēļ, ka Šmits netika no partijas virzīts uz obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas jautājumiem veltīto parlamentārās izmeklēšanas komisiju.

Levits: Kariņš joprojām ir mans labākais skolnieks(49)

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) joprojām ir mans labākais skolnieks, ceturtdien pēc tikšanās ar premjeru mediju pārstāvjiem sacīja jaunievēlētais Valsts prezidents Egils Levits. Pēc viņa teiktā, savulaik Kariņš pie Levita Minsteres Latviešu ģimnāzijā apguvis politiku un vēsturi.