Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Politika

Kariņš: Levits mums visiem būs liels balsts(35)

Valsts prezidenta amatā ievēlētais Egils Levits mums visiem būs liels balsts, trešdien nevalstisko organizāciju un valdības sadarbības memoranda padomes sēdē sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

FOTO: Valsts prezidenta vēlēšanas © DIENA(3)

Šodien tapa zināms, ka nākamais Latvijas Republikas Valsts prezidents būs Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, par kuru nobalsoja 61 parlamentārietis. Kā noritēja valsts augstākās amatpersonas ievēlēšana - skaties Aivara Liepiņa fotoreportāžā!

Nākamais prezidents būs Egils Levits © DIENA(50)

Ar 61 balsi "par" un 32 balsīm "pret" par nākamo Latvijas Republikas Valsts prezidentu ievēlēts Egils Levits. Kopumā par no urnas izņemti 95 biļeteni, bet par derīgiem atzīti 93. Par nederīgiem atzīti ZZS pārstāvju - ekspremjera Māra Kučinska un bijušās veselības ministres Andas Čakšas - iesniegtie biļeteni. Levita konkurents Didzis Šmits saņēma 24 balsis "par", bet pret Šmitu balsoja 69 parlamentārieši. Vismazākais atbalsts bija tiesībsargam Jurim Jansonam - viņu atbalstīja 8 deputāti, bet pret bija 85.

Saskaņa sola atbalstīt Turlā kandidatūru(4)

Parija Saskaņa atbalstīs partneru, Gods kalpot Rīgai (GKR) Rīgas domes priekšsēdētāja amatam izvirzīto kandidātu Daini Turlo, aģentūrai LETA apliecināja parijas līderis Nils Ušakovs (S).

Valsts prezidenta vēlēšanas ar mazām intrigām © DIENA(54)

Pienākot trešdienai, kad Saeimā ārkārtas sēdē parlamentārieši pirmo reizi atklātā procedūrā ar vēlēšanu zīmēm izraudzīsies nākamo Valsts prezidentu, ir visai maz nezināmo par vēlēšanu rezultātiem. Uz augsto amatu pretendē Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, kuram vajadzētu saņemt Saeimas vairākuma atbalstu, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) virzītais tiesībsargs Juris Jansons un partijas KPV LV iekšējo opozicionāru izvirzītais kandidāts deputāts Didzis Šmits. Ņemot vērā, ka Levita kandidatūras apstiprināšanai nepieciešamā 51 balss Saeimā ir gandrīz pilnīgi pārliecinoši garantēta, lieliem pārsteigumiem šo vēlēšanu procesā nevajadzētu būt. "Vēlēšanām viss ir sagatavots," pirmdien izteicās Saeimas deputāts Arvils Ašeradens (JV).

Saskaņa vēl nepauž konkrētu nostāju par Turlā kandidatūru

Saskaņas deputāti vēl nepauž konkrētu nostāju par Daiņa Turlā (GKR) kandidatūru Rīgas mēra amatam. Saskaņas Rīgas domes frakcijas vadītāja Anna Vladova norādīja, ka šodien plkst.18 notiks frakcijas sēde, kur šis jautājums tiks pārrunāts. Pirms frakcijas sēdes viņa atturējās paust vērtējumu par Turlā kandidatūru.

Turlais: Mēra amats nebūtu nekāda dāvana(12)

Rīgas domes priekšsēdētāja amats nebūtu nekāds apbalvojums vai dāvana, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda iespējamais Gods kalpot Rīgai (GKR) Rīgas mēra amata kandidāts Dainis Turlais.

Par Kalnmeieru runās Saeimā © DIENA(10)

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) sarunu ar koalīcijas partneriem par ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbilstību amatam sāka pirms nedēļas. Ministrs ir pārliecināts, ka spēs pulcēt Saeimas deputātus, lai pēc Tieslietu ministrijas detalizēta vēstījuma kopīgi izspriestu argumentus par labu amatpersonas izvērtēšanai.