Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgā

KP nesaskata juridiskus šķēršļus, lai dome atsauktu atkritumu apsaimniekošanas līgumu uzteikumus(1)

Konkurences padome (KP) nesaskata juridiskus šķēršļus, lai Rīgas dome līdz 12. septembrim atsauktu iepriekšējo atkritumu apsaimniekošanas līgumu uzteikumus, otrdien žurnālistiem sacīja KP vadītāja Skaidrīte Ābrama. Viņa norādīja, ka ir nozares tiesiskais regulējums un ir konkurences tiesiskais regulējums, turklāt valsts Eiropas Savienībai ir apņēmusies nodrošināt konkurenci.

Lai risinātu draudošo atkritumu krīzi, Burovs tiksies ar līdzšinējiem operatoriem(6)

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) otrdien plkst. 10 tiksies ar līdzšinējiem atkritumu apsaimniekošanas operatoriem, lai noskaidrotu, vai tie ir gatavi turpināt darbu. Burovs LNT raidījumā 900 sekundes norādīja, ka automātiska esošās kārtības turpināšana būtu pretēja likumam. Savukārt alternatīva ir ļoti ātri sākt jaunu sarunu procedūru.

FOTO: Rīgā aizvadītas Tēva dienas svinības

Svētdien, 8. septembrī, Rīgā jau septīto gadu pēc kārtas norisinājās Tēva dienas gājiens un festivāls. Gājienā pulcējās simtiem ģimeņu no dažādiem Latvijas novadiem. Gājiens sirsnīgā un priekpilnā atmosfērā sākās no Brīvības pieminekļa, turpinājās pa Brīvības ielu un noslēdzās Vērmanes dārzā, kur līdz plkst. 17 notika koncerts un norisinājās vairāk nekā 50 dažādu aktivitāšu, portālu Diena.lv informēja pasākumu rīkotāji.

Vairāki simti ģimeņu gājienā atzīmē Tēva dienu

Tēvu dienai veltītajā gājienā šogad Rīgā piedalījās vairāki simti ģimeņu, novēroja aģentūra LETA. Gājiena dalībnieki nesa plakātus ar uzrakstiem - "Man ir pasaulē labākais tētis!", "Lepns, ka esmu tētis!", "Es tevi mīlu, tēt!" un "Tēti, paldies, ka tu man esi!".

Šķirojot ir jāmaksā mazāk © DIENA

Atkritumu šķirošanas un pārstrādes jautājuma risināšana un veids, kā motivēt iedzīvotājus šķirot atkritumus, pēdējās desmitgades laikā ir kļuvuši par būtiskākajiem instrumentiem cīņā ar atkritumu radīto kaitējumu videi, Dienai stāsta Clean R valdes loceklis Guntars Levics.

Pūce pieprasa RD paskaidrojumu par nekārtībām atkritumu apsaimniekošanas sistēmā(3)

Ceturtdien, 29.augustā, vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Juris Pūce (A/P) ir pieprasījis paskaidrojumus Rīgas domes priekšsēdētājam Oļegam Burovam (GKR) par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu galvaspilsētā situācijā, kad dome joprojām nav pieņēmusi saistošos noteikumus par atkritumu apsaimniekošanu pilsētā, bet publiski izskanējušas ziņas, ka Konkurences padome varētu apturēt ar AS Tīrīga noslēgto publiskās-privātās partnerības līguma darbību.

Ekspluatācijā nodots pirmais Lidl veikals Rīgā(13)

Otrdien, 27.augustā, Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 77, ekspluatācijā tika pieņemts Latvijā pirmais vācu mazumtirdzniecības tīkla Lidl veikals, aģentūrai LETA pavēstīja Būvniecības valsts kontroles birojā (BVKB).

Rīgai draud atkritumu krīze © DIENA(14)

Pēdējo nedēļu laikā saasinājies jautājums par to, kas notiks ar atkritumu apsaimniekošanu Rīgā pēc 15. septembra, kad, balstoties uz starptautiska iepirkuma konkursa rezultātiem, rūpe par atkritumu konteineriem galvaspilsētā būtu jāuzņemas uzņēmumam Tīrīga. Lai arī konkurss noritējis un tā rezultāts apstiprināts atbilstoši visām likumā iestrādātajām normām, konkurences uzraugi draud līgumu "iesaldēt", kamēr pētīs, vai tas tiešām varētu būt kaitniecisks Rīgas iedzīvotājiem.

Atvadas negodīgajiem taksistiem © DIENA(12)

Visai drīz būs skaidri reglamentēta kārtība par taksometru darbību un tarifiem pie lidostas un citiem transporta objektiem, no kuriem brauciens līdz galamērķim daudziem ceļotājiem pēdējos gados izmaksājis neadekvāti dārgi. Valdība otrdien lems par jaunajiem noteikumiem, un paredzēts, ka tie stāsies spēkā 1. septembrī. Līdz ar papildu nosacījumiem no 15. septembra lidostas Rīga teritorijā būs ierobežota taksometru iebraukšana.

Ja rīdzinieki atkritumus gribēs šķirot, no Tīrīgas būs jānomā atsevišķi konteineri(6)

Lai rīdzinieki varētu šķirot atkritumus, viņiem no AS Tīrīga būs jānomā speciāli atkritumu konteineri vai tie jāiegādājas, noskaidroja aģentūra LETA. Rīgas domes vadība līdz šim vairākkārt ir apgalvojusi, ka jaunā atkritumu izvešanas modeļa ieviešana galvaspilsētā došot lielākas iespējas iedzīvotājiem šķirot atkritumus, tādējādi samazinot gan to izvešanas apjomu, gan maksu.