Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā

Rīgas liktenis Saeimas rokās © DIENA(10)

Saeima vakar ārkārtas sēdē likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu nodeva izskatīšanai Finanšu un budžeta (nodokļu) komisijai, nevis Valsts un pašvaldību komisijai, kā bija paredzēts sākotnēji. Ierosinājumu izteica frakcijas Attīstībai/Par (A/P) deputāte Vita Anda Tērauda, un par to nobalsoja 55 deputāti, pret – 45.

Ātriem soļiem virzās uz Rīgas domes nomaiņu © DIENA(3)

Rīgas dome atkārtoti nav spējusi izpildīt vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām – nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, tāpēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosinās tās atbrīvošanu. Ar šādu jau iepriekš visai prognozējamu paziņojumu pagājušās nedēļas nogalē klajā nāca vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P). Lai domi patiešām atlaistu, par to vēl jāvienojas Saeimai. Parlamentā šis jautājums varētu nonākt jau nākamnedēļ, un pašreizējās prognozes liecina, ka tas gūs deputātu vairākuma atbalstu. Ja tās piepildīsies, ārkārtas vēlēšanas varētu notikt nākamā gada 29. februārī.

Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu(3)

Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija. Izskan arī atturīgāka pozīcija, tomēr lielākoties tiek atzīts, ka, visticamāk, Rīgas domes atlaišanas process tiks sākts.