Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgā

Sešdesmit gudrās galvas © DIENA(9)

Kaut arī virs Rīgas domes vēlēšanu rezultātiem kā Damokla zobens joprojām vīd neatrisinātais jautājums par neapzīmogoto vēlēšanu aplokšņu lietu, kas var ietekmēt gan ievēlēto deputātu sastāvu, gan domes darba sākumu, potenciālā koalīcija sākusi konsultācijas, kas notika vakar un tiek plānotas arī trešdien. No tām pienākošās ziņas liecina, ka Mārtiņa Staķa (A/P/P) kļūšana par Rīgas mēru ir samērā reāla, taču tiek diskutēts par dažādiem jautājumiem.

Staķis pulcēs jauno koalīciju © DIENA(23)

Iegūstot visvairāk deputātu mandātu, par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu uzvarētāju kļuvis Attīstībai/Par! un Progresīvo (A/P/P) apvienotais saraksts, kura līderis Mārtiņš Staķis šodien aicinās Rīgas domē ievēlēto partiju pārstāvjus uz pirmajām oficiālajām sarunām par Rīgas domes jaunās valdošās koalīcijas veidošanu. Kopumā domes sastāvs būs samērā sadrumstalots, bet valdošo koalīciju varētu veidot četru sarakstu deputāti, nedaudz mainītās proporcijās variējot pašreizējo Saeimas valdošās koalīcijas modeli.

Pustukši iecirkņi un zemākā aktivitāte divās desmitgadēs © DIENA(17)

Vēlētāju aktivitāte Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās nedaudz pārsniegusi 40% robežu. Pēc provizoriskajiem datiem, balsot aizgājuši 40,58% no kopumā 422 681 balsstiesīgā, kas ir zemākais reģistrētais rādītājs galvaspilsētas domes vēlēšanās kopš neatkarības atgūšanas. Tiesa, nav izslēgts, ka var mainīties gan aktivitātes rādītājs, gan, iespējams, arī rezultāti, jo atklājies, ka divos iecirkņos vēlēšanu kastēs nonākuši kopumā vairāk nekā 600 neapzīmogotu vēlēšanu aplokšņu. Tās nolemts atzīt par nederīgām, un šajos iecirkņos, iespējams, vēlēšanas varētu notikt atkārtoti.

Staķis: Saskaņas vēlētāji jutās nodoti(3)

Uz aizvadītajām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām varētu "nebūt atnākuši" partijas Saskaņa vēlētāji, kuri jutās nodoti, skaidrojot vēlētāju zemo aktivitāti Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, aģentūrai LETA pieļāva Attīstībai/Par! un partijas Progresīvie (AP/P) saraksta līderis Mārtiņš Staķis.