Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +28 °C
Skaidrs
Piektdiena, 19. augusts
Melānija, Imanta

Rīgā

Būvniecības izmaksu pieauguma dēļ apturēti Sarkandaugavas pārvada būvdarbi

Sarkandaugavas satiksmes pārvada būvdarbi ir apturēti, un tos plānots atsākt tad, kad tiks panākta vienošanās ar pasūtītāju - Rīgas domes Satiksmes departamentu - par līgumcenas pārskatīšanu būvizstrādājumu izmaksu pieauguma dēļ, aģentūrai LETA pavēstīja būvdarbu veicēja - pilnsabiedrības "Personu apvienība OTC" - pārstāvji.

Rīga dāvinās Kijivai 11 autobusus; rīdzinieki aicināti piedalīties ziedojumu akcijā

Rīgas dome otrdien, 19. aprīlī, nolēma dāvināt Kijivai 11 pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme Mercedes-Benz markas sabiedriskā transporta autobusus, lai palīdzētu atjaunot Ukrainas galvaspilsētas sabiedriskā transporta parku. Lai autobusi ceļā nedotos tukši, Rīgas dome kopā ar fondu Ziedot.lv aicina rīdziniekus piepildīt tos ar ziedojumiem Kijivas iedzīvotājiem.

Rīgas osta hakatonā City to Sea meklēs inovatīvus risinājumos ostas darba pilnveidošanai © DIENA

No 22. līdz 24. aprīlim Rīgā notiks starptautisks 48 stundu hakatons City to Sea, lai veicinātu inovatīvu un ilgtspējīgu risinājumu izstrādi misijas Jūra 2030 ietvaros. Hakatona dalībnieku uzdevums būs strādāt pie idejām, no kurām potenciāli varētu attīstīties jaunas pasaulē pieprasītas tehnoloģijas mobilitātes, loģistikas un akvakultūras jomās. Ar mērķi meklēt jaunus risinājums dažādiem vides un mobilitātes izaicinājumiem, hakatonā piedalās arī Rīgas brīvostas pārvalde.

Tirgū pieejamo pabeigto jauno dzīvokļu skaits Rīgā sarucis līdz vēsturiski zemākajam līmenim pēdējo 10 gadu laikā

Saskaņā ar nekustamā īpašuma konsultāciju kompānijas “Colliers” datiem 2022. gada martā Rīgā jaunajos projektos pārdošanā bija pieejami aptuveni 1130 pabeigtu dzīvokļu, kas ir gandrīz uz pusi mazāk nekā gadu iepriekš. Vēl aptuveni tikpat jauno dzīvokļu, kas pieejami iegādei, bija būvniecības stadijā. Šādu mājokļu apjomu, saglabājoties 2021. gada pārdošanas tempam, iespējams izpirkt viena gada laikā. Ko pašreizējā situācija ar jauno mājokļu pieejamību nozīmē nozarei un patērētājiem, skaidro “Colliers” Izpētes un konsultāciju departamenta asociētā direktore Agija Vērdiņa un Latvijā vadošā mājokļu attīstītāja “Bonava Latvija” pārdošanas un mārketinga vadītājs Kaspars Ekša.

FOTO: Norobežo Uzvaras pieminekli

Pieminekļu komplekss Uzvaras parkā atzīts par nedrošu, tādēļ Rīgas pašvaldība to pirmdien norobežojusi. Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta atzinumā konstatēts, ka pieminekļa kompleksam Uzvaras parkā pasliktinājies tehniskais stāvoklis, un tas uzskatāms par iedzīvotājiem nedrošu.

Izsludina likumu, ar kuru Sv.Pētera baznīcu nodod luterāņiem

Valsts prezidents Egils Levits šodien oficiālajā izdevumā ir izsludinājis Saeimas pieņemto Rīgas Svētā Pētera baznīcas likumu, kurā noteikts, ka Rīgas Svētā Pētera baznīca bez atlīdzības tiek nodota Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) un LELB Vācu Svētā Pētera draudzes izveidotajam Rīgas Svētā Pētera baznīcas nodibinājumam.