Laika ziņas
Šodien
Migla
Sestdiena, 18. janvāris
Antis, Antons, Antonijs

Rīgā

Lūdz palīdzību pazudušās Gaļinas meklēšanā

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Kurzemes iecirknis meklē 1943. gadā dzimušo Gaļinu Looru, kura pēdējo reizi manīta ceturtdien, 19. septembrī, ap plkst. 16.40 sabiedriskā transporta pieturā Rīgā, Dzirciema ielā 51.

Ārkārtas stāvoklis saglabājas © DIENA(2)

Pēc ilgām un karstām debatēm ceturtdien Saeima atbalstīja Ministru kabineta (MK) lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā. Par MK lēmumu nobalsoja 59 deputāti, viens deputāts atturējās, bet 24 balsoja pret. Debatēs vairāki deputāti no KPV LV frakcijas un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) frakcijas pauda neapmierinātību, ka MK un Saeimai kārtējo reizi ir "jāsavāc atkritumi, kurus radījusi Rīgas dome". Abu frakciju deputāti norādīja, ka plāno balsot pret, un aicināja arī pārējos deputātus neatbalstīt ārkārtas stāvokļa izsludināšanu Rīgā.

Naudu atdod, bet cerības vēl nezaudē © DIENA(27)

Koncertzāles būvēšanai plānoto Eiropas fondu naudu valdība tomēr novirza citur, Kultūras ministrijai atstājot deviņus miljonus. Lielāko daļu izmantos katastrofālā stāvoklī esošās Lielās ģildes remontam.

Rīgā būs Ukrainas dārzs(6)

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja pirmdien, 16. septembrī, atbalstīja Ukrainas dārza nosaukuma piešķiršanu Klusā dārza daļai pie Katoļu un Jēkabpils ielas krustojuma, portālu Diena.lv informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Rīgā ierobežos digitālo vides reklāmu spilgtumu(3)

Lielo vides reklāmas ekrānu apkārtnē dzīvojošie un arī citi pilsētnieki pauž neapmierinātību ar ekrānu pārlieku spilgto gaismu. Pašlaik likums reklāmu spožumu neregulē, bet Rīgas Būvvalde šobrīd sākusi darbu pie jauniem noteikumiem, kas varētu stāties spēkā nākamgad, vēsta LNT raidījums 900 sekundes.

Atkritumus Rīgā turpinās izvest trīs uzņēmumi

Sarunu procedūrā starp trim atkritumu apsaimniekotājiem Rīgas dome "sadalījusi" arī atlikušos 4% Rīgas teritorijas, ceturtdien žurnālistiem pavēstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Tīrīga: Esam gatavi nekavējoties uzsākt darbu(4)

AS Tīrīga šobrīd turpina savu operatīvo darbību, vienlaikus to nodrošinot maksimāli efektīvi, lai tad, ja tiesa Konkurences padomes (KP) lēmumu par pagaidu noregulējumu atzīst par prettiesisku, uzņēmums spētu nodrošināt pakalpojuma sniegšanu, norāda Tīrīga valdes priekšsēdētājs Guntars Levics.

Atkritumu kaislības turpinās © DIENA(13)

Pēc ilgām un plašām diskusijām valdība tomēr nolēma atbalstīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto lēmumprojektu par ārkārtējas situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā. Sēdes laikā VARAM ministrs Juris Pūce (A/P) uzsvēra, ka, neskatoties uz to, ka gan Clean R, gan Eco Baltia vide pārstāvji ir apstiprinājuši gatavību sniegt pakalpojumu arī pārējo atkritumu apsaimniekotāju – SIA Pilsētvides serviss un SIA Lautus – klientiem, tas ir iespējams tikai tādā gadījumā, ja valdība izsludina ārkārtas stāvokli.

Arī Eco Baltia vide gatava turpināt apkalpot klientus Rīgā(2)

Kamēr Rīgā netiek rasts cits tiesisks risinājums atkritumu apsaimniekošanas nodrošināšanas nepārtrauktībai, kas saskanētu arī ar Konkurences padomes (KP) pozīciju, visefektīvākais pagaidu risinājums būtu saglabāt esošo operatoru klientu sadalījumu un līgumus, kas gadu laikā izveidojies konkurences rezultātā, aģentūrai LETA sacīja SIA Eco Baltia vide valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts.

Atkritumu apsaimniekošanas krīzes novēršanai Rīgā Pūce prasa izsludināt ārkārtējo situāciju(23)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (A/P) otrdien aicinās valdību izsludināt ārkārtējo situāciju Rīgas pašvaldībā saistībā ar izveidojušos krīzi sadzīves atkritumu apsaimniekošanas jomā, vienlaikus Rīgas domei plānots uzdot līdz piektdienai īstenot sarunu procedūru ar atkritumu apsaimniekotājiem par iespējām nodrošināt pakalpojumu pēc 15.septembra, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

KP nesaskata juridiskus šķēršļus, lai dome atsauktu atkritumu apsaimniekošanas līgumu uzteikumus(1)

Konkurences padome (KP) nesaskata juridiskus šķēršļus, lai Rīgas dome līdz 12. septembrim atsauktu iepriekšējo atkritumu apsaimniekošanas līgumu uzteikumus, otrdien žurnālistiem sacīja KP vadītāja Skaidrīte Ābrama. Viņa norādīja, ka ir nozares tiesiskais regulējums un ir konkurences tiesiskais regulējums, turklāt valsts Eiropas Savienībai ir apņēmusies nodrošināt konkurenci.