Laika ziņas
Šodien
Migla

Rīgā

Rīgas ģimnāzijas negrib izņēmumus © DIENA

Vidējās izglītības iestādes ir tiesīgas rīkot iestājpārbaudījumus un noteikt uzņemšanas kritērijus ar dibinātāja atļauju. Vidusskolās un daļā reģiona valsts ģimnāziju, piesakoties mācībām 10. klasē, pietiek ar gada vērtējumu mācību priekšmetos, kas var tikt papildināts ar sarunu vai motivācijas vēstuli un arī testu klātienē vai tiešsaistē, toties Rīgas centra ģimnāzijās (arī tiem, kas vēlas mācīties šo skolu septītajā klasē) un vidusskolās vienotais matemātikas pārbaudījums ir klātienē. Lai tajā varētu piedalīties, pirms tam ir jāreģistrējas Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (IKSD) tīmekļa vietnē vai skolu mājaslapās, norādot prioritārā secībā, kur vēlas mācīties, un no saraksta izvēloties kārtošanas vietu. Pārbaudījumam Rīgas valsts ģimnāzijās ir noteikta viena diena, proti, 29. maijs, galvaspilsētas vidusskolās – 10. jūnijs. Ja kādu iemeslu dēļ skolēns uz to nevar ierasties, otra iespēja viņam netiek dota. Izņēmums ir vidusskolas, kurās uz brīvajām vietām varēs pretendēt vēl augustā.

Lidosta Rīga pērn cietusi zaudējumus 15,85 miljonu eiro apmērā(3)

VAS Starptautiskās lidosta Rīga pērn cietusi zaudējumus 15,85 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai 2019.gadā, savukārt kompānijas apgrozījums samazinājies par 54% - līdz 29,8 miljoniem eiro, liecina uzņēmuma publiskotais auditētais gada pārskats par 2020.gadu.

Pasaules čempionāta hokejā dēļ tiks ieviesti vairāki satiksmes ierobežojumi

Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD) informē, ka no 17. maija līdz 7.jūnijam, saistībā ar Pasaules čempionātu hokejā, Baznīcas un Teātra ielu posmos tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana. Tāpat satiksmes ierobežojumi līdz 12. jūnijam būs Jāņa Dikmaņa ielā, kā arī Vesetas un Mālpils ielu posmos.

European Modular Homes pārceļ savu ražotni uz Rīgas ostu

Moduļu māju ražošana un būvniecība visā Eiropā līdz ar augošo pieprasījumu pēc efektīviem, videi draudzīgiem būvniecības risinājumiem šobrīd piedzīvo strauju izaugsmi. Viens no moduļu māju ražotājiem, starptautisks uzņēmums European Modular Homes pirms gada savu galveno ražotni no Krievijas pārcēla uz Rīgas brīvostas teritoriju, šādu soli pamatojot ar konkurētspējas priekšrocībām un iespējām apgūt plašākus eksporta tirgu.

Rīgā ir augstākā dzīves dārdzība starp Baltijas valstu galvaspilsētām(2)

Rīgā ir augstākā dzīves dārdzība starp Baltijas valstu galvaspilsētām, jo izdevumi par pārtiku, mājokli un transportu prasa procentuāli lielāko vidējai ģimenei pieejamo ienākumu daļu, trešdien pētījuma par dzīves dārdzību Baltijas valstu galvaspilsētās prezentācijā sacīja Swedbank Finanšu institūta eksperte Evija Kropa.

Riepu kalni Rīgā nepazūd

Pirms vairākiem gadiem mediju uzmanību izpelnījās riepu kalni Rīgā, Starta ielā 7a un 8, kas bija vairākkārt pārauguši tur atļauto apjomu. Vispirms uzraugi laikus to neapstādināja, ļaujot riepu krājumiem izaugt milzīgā daudzumā, un tagad izskatās atslābuši, sekojot, kādā tempā riepas no turienes tiek izvestas. Arī Rīgas pašvaldībā, kuras teritorijā ir šīs riepas, sarosījās tikai pēc LTV raidījuma De Facto intereses.