Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Ziņas

Piektdiena Latvijā būs silta un saulaina

Ceturtdienas pēcpusdienā daudzviet Austrumlatvijā īslaicīgi līst, daži lietus mākoņi ir arī Kurzemē. Piektdien valstī būs mazāk mākoņu, prognozē sinoptiķi.

VM: Plāno paplašināt mediķu loku, kas var saņemt kompensāciju par darbu reģionos

Lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību ārpus Rīgas, Veselības ministrija (VM) plāno paplašināt mediķu loku, kas var saņemt finansiālu atbalstu, izvēloties strādāt reģionos. Valsts sekretāru sanāksmē ceturtdien, 18.jūlijā, izsludināti grozījumi attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos, portālu Diena.lv informē VM pārstāve Anna Strapcāne.

Policija meklē Vācijā pazudušo Denisu Dudeniču

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas meklē 1983. gadā dzimušo Denisu Dudeniču, kurš, atrodoties Vācijā, Minhenē, kopš šī gada 30. jūnija nav devis par sevi ziņu un nav sasniedzams.

LU rektora vēlēšanu drāma turpinās © DIENA(18)

Neskatoties uz to, ka lēmums par apstiprināšanu rektora amatā ir jāpieņem Ministru kabinetam (MK), trešdien preses konferencē izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP) uzsvēra, ka neatbalsta Indriķa Muižnieka apstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā. Šuplinska norāda, ka lēmumprojekts par Muižnieka kandidatūru rektora amatam tiks virzīts atbilstoši Augstskolu likumā noteiktajām prasībām kopā ar Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) pārbaudes rezultātiem.

Ceturtdien gaiss iesils līdz +24 grādiem

Ceturtdien Latvijā būs visai saulains un vējains laiks, vairāk mākoņu saglabāsies austrumu novados, prognozē sinoptiķi. Vietām valstī - galvenokārt austrumos - īslaicīgi līs, iespējams arī pērkona negaiss.

IKVD LU rektora vēlēšanu procesā konstatē pārkāpumus(6)

Izvērtējot Latvijas Universitātes (LU) rektora 2019. gada vēlēšanu norises dokumentus un veicot to padziļinātu izpēti, Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) konstatējis procesuālus pārkāpumus. Pārbaudes rezultāti norāda uz trūkumiem gan konkrētajā augtākās izglītības iestādē, gan arī iezīmē nepieciešamību veikt būtiskus uzlabojumus augstskolu pārvaldības sistēmā kopumā.

PTAC soda negodīgu e-komersantu

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pieņēmis lēmumu patērētāju kolektīvo interešu pārkāpuma lietā, kurā par konstatētajiem pārkāpumiem SIA Tehnoline ir piemērota soda nauda 30 tūkstošu eiro apmērā, kā arī uzlikts tiesiskais pienākums izbeigt lēmumā konstatēto negodīgo komercpraksi un aizliegta līdzīgas negodīgas komercprakses īstenošana turpmāk.

Rimšēviča un Martinsona lietu skatīs tiesa Jūrmalā(4)

Krimināllieta, kurā par korupciju apsūdzēts Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs un uzņēmējs Māris Martinsons, tiks skatīta Rīgas rajona tiesā Jūrmalā, nevis Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, kurai lieta sākotnēji tika nosūtīta, liecina publiski pieejamā informācija.