Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Ziņas

Satraukti par ārstu pieejamību © DIENA(6)

Ārstu speciālistu īpatsvars Rīgā un Pierīgā pieaug, bet to trūkums reģionos ir vērojams visās specialitātēs. Nozarē trūkst vairāk nekā trīsarpus tūkstošu māsu un gandrīz 300 vecmāšu. Tikai 65% jauno speciālistu, kuri ieguvuši kvalifikāciju, pēc diploma saņemšanas paliek Latvijas darba tirgū, un tikai 52% māsu un 54% vecmāšu pēc studiju beigšanas sāk darba gaitas Latvijā. Tie ir satraucoši fakti, kam revīzijas ziņojumā uzmanību pievērsusi Valsts kontrole (VK). Veselības ministrija (VM) skaidro, ka daļa problēmu jau tiek risināta, bet no nozares profesionāļu asociācijām pašlaik ir tikai pirmās atsauksmes, jo rūpīgi iepazīties ar tekstu vēl nav bijis laika.

Eksperts: Rūdīti zagļi tiek galā arī ar suņiem © DIENA(3)

Statistika liecina, ka Latvijā pērn notikušas 2286 zādzības no mājokļiem - pirmajā brīdī tas var nešķist tik daudz, taču tas ir aptuveni tikpat, cik iedzīvotāju ir Aucē. Vai risinājums ir nikns, pie ķēdes piesiets sargsuns? Apdrošinātāju Gjensidige Latvija pētījumā secināts, ka teju katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs uzskata tieši tā.

Vilcienu iepirkums: IUB noraida Talgo sūdzību

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) noraidījis Spānijas uzņēmuma Patentes Talgo S.L. (Talgo) sūdzību par AS Pasažieru vilciens elektrovilcienu iepirkumu un atļāvis slēgt līgumu ar Čehijas uzņēmumu Škoda Vagonka (Škoda), liecina IUB publicētais Iesnieguma izskatīšanas komitejas lēmums.

Gauss airBaltic pērn nopelnījis 1,3 miljonus eiro(8)

Nacionālās lidsabiedrības airBaltic Cooperation valdes priekšsēdētājs Martins Gauss pērn nopelnījis 1,302 miljonus eiro, kas ir par 12,2% vairāk nekā 2017.gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā amatpersonas gada ienākumu deklarācija par 2018.gadu.

Trešdiena būs lietaina

Trešdien Latvijā gaiss iesils līdz +14..+19 grādiem, nokrišņu laikā vietām gaidāmi tikai +10 grādi, prognozē sinoptiķi. Patlaban Latvijā ir pārsvarā mākoņains laiks, vietām jau nedaudz līst, vairāk līst Kurzemē un Vidzemē.

Latvijas pase - stabili ceļotājiem draudzīgāko saimē © DIENA

Pieejams atjauninātais Henley-Partners veidotais globālais pasu indekss, kurā vērtētas "spēcīgākās" un "vājākās" pases, vadoties pēc tā, cik valstis iespējams bez vīzas apmeklēt ar konkrēto pasi. Pases tiek sadalītas gan grupās, gan sarindotas individuāli, un Latvijas Republikas pilsoņa pase aizvien ir spēcīgāko pasu saimē.

Ainažos "aizmirstā" zēna pārstāvis: Rīgas bāriņtiesa nepildīja savu pienākumu © DIENA(7)

Otrdien Rīgas domes Labklājības departaments un Rīgas Bāriņtiesa komitejas sēdes slēgtajā daļā informēja domes deputātus par izvērtēšanas komisijas rezultātiem saistībā ar jaunieti, kurš tika "aizmirsts" psihoneiroloģiskajā slimnīcā Ainažos. Komisija secinājusi, ka pēc veiktās izpētes nav iespējams apgalvot, ka nebūtu ievērota tā laika likumdošana vai kaut kas apzināti darīts pret bērna interesēm. Nu jau pieaugušā vīrieša juridiskais pārstāvis Artūrs Zvejsalnieks portālam Diena.lv gan uzsvēra - acīmredzams, ka Rīgas bāriņtiesa nenodrošināja jaunā cilvēka interešu aizstāvību, kas ir bāriņtiesas tiešais pienākums.

airBaltic atzīta par Eiropā punktuālāko lidsabiedrību(8)

Latvijas lidsabiedrība airBaltic atzīta par vienu no punktuālākajām lidsabiedrībām pasaulē un par punktuālāko Eiropā, saņēmot aviācijas informācijas tehnoloģiju uzņēmuma OAG piecu zvaigžņu reitingu Punktualitātes zvaigžņu programmā (On-Time Performance Stars Ratings Programme).

Čeku loterijas pirmajā dienā - vairāk nekā 23 000 reģistrēti čeki(3)

Čeku loterijā līdz otrdienas plkst. 10 jau ir reģistrēti 23 000 čeki, biļetes vai kvītis, aģentūra LETA noskaidroja Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Dienestā norādīja, ka loterijai pieteiktie darījumu apliecinošie dokumenti tiks pārbaudīti parastajā kārtībā, pagaidām gan neviens loterijai iesniegtais dokuments vēl nav pārbaudīts.

Rosina paplašināt par ES fondu uzraudzību atbildīgo iestāžu loku(4)

Ministru kabinets otrdien vēl nelēma par Finanšu ministrijas (FM) izstrādāto indikatīvo laika grafiku nākamajam Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodam no 2021.gada līdz 2027.gadam, jo atsevišķi ministri vēlas paplašināt to institūciju skaitu, kuras būtu atbildīgas par ES fondu līdzfinansēto projektu ieviešanu un uzraudzību.

Izglītību nevar pārvērtēt © DIENA

Izglītošanās nekad nebeidzas – tas ir process visa mūža garumā. Taču tas lielā mērā ir atkarīgs no paša iniciatīvas un vēlmes pastāvīgi papildināt zināšanas un kompetences – spēt paskatīties tālāk par savu ikdienas rutīnu.