Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Vilcienu kustības sarakstos ir veiktas būtiskas izmaiņas

Saistībā ar pavasara sezonas pasažieru plūsmas pieaugumu un ņemot vērā gaidāmos sliežu remontdarbus, vilcienu kustības sarakstos ir veiktas vērā ņemamas izmaiņas, portālu Diena.lv informēja AS Pasažieru vilciens pārstāve Agnese Līcīte.

OECD: Nopietna Latvijas problēma ir ilgstošie bezdarbnieki(10)

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ieskatā nopietna problēma Latvijā ir tas, ka joprojām būtiska bezdarbnieku daļa ir bez darba ilgāk par 12 mēnešiem - 3,3% no darbaspēka 2017.gadā, tostarp tādi, kas zaudējuši cerības atrast darbu, liecina otrdien prezentētais OECD pētījums Cilvēku sasaiste ar darbvietām: Latvija.

Trešdien gaiss iesils līdz +19 grādiem

Otrdienas pēcpusdienā Latvijas lielākajā daļā gaisa temperatūra paaugstinājusies līdz +13..+17 grādiem, un trešdiena būs par vienu vai diviem grādiem siltāka, prognozē sinoptiķi.

Šī gada Krusta ceļa caurvijošā tēma ir atstumtība

Jau trīspadsmito reizi Vecrīgas ielās Lielajā Piektdienā, 19. aprīlī, norisināsies par tradīciju kļuvušais ekumeniskais Krusta ceļš, kas ik gadu vieno ap 2000 dažādu konfesiju un reliģisko pārliecību, atšķirīgu sociālo pieredžu un tautību cilvēkus. Tas nozīmē, ka gājienā aicināti piedalīties visi kristieši, arī cilvēki, kuri vēl ir tikai ceļā uz ticību.

Amatu pamet VARAM valsts sekretārs Muciņš(1)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Rinalds Muciņš iesniedzis atlūgumu, aģentūrai LETA apstiprināja ministrijas pārstāve Agnese Vārpiņa.

Sociālie partneri atbalsta valdības rīcības plānu

Otrdien valdības un sociālo partneru veidojošajā Nacionālajā trīspusējā sadarbības padomē pēc ilgām diskusijām un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) iebildumiem tomēr tika atbalstīts Krišjāņa Kariņa (JV) vadītās valdības rīcības plāns.

Krievijas aģente Butina draudus Latvijas drošībai nav radījusi(1)

Valsts drošības dienests (VDD) konstatējis, ka ASV apsūdzētā Krievijas aģente Marija Butina 2013.gadā viesojusies Latvijā, taču dienesta iegūtā informācija neliecina, ka sievietes atrašanās Latvijā būtu saistīta ar apdraudējumu valsts drošībai, aģentūra LETA noskaidroja VDD.

Papildu labumiņš uz valsts rēķina © DIENA(19)

Aviokompāniju lojalitātes programmu punkti daudzām Latvijas valsts amatpersonām, kas regulāri dodas ārvalstu komandējumos, ir kļuvuši par patīkamu, turklāt neviena neuzskaitītu piedevu pārējam atalgojumam, – faktiski uz valsts rēķina ierēdņi un politiķi gūst iespēju iegādāties lidojumus un citus labumus sev un ģimenes locekļiem.

Pārtikas PVN viedokļu krustugunīs © DIENA(18)

Šopavasar mūsu valsts sabiedrībā uzplaiksnīja jauna diskusija par to, vai samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošana Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem bijis veiksmīgs solis. Finanšu ministrija un citi tās sabiedrotie valsts budžeta stabilitātes sargātāji norādījuši uz to, ka izmaiņas nav bijušas efektīvas, tikmēr lauksaimniecības un tirdzniecības nozaru pārstāvju teiktais, kā arī budžeta ieņēmuma skaitļi liecina par pilnīgi pretējo.

Levits piekritis kandidēt uz Valsts prezidenta amatu(27)

Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits, kurš iepriekš norādījis, ka vēlētos visas koalīcijas atbalstu, piekritis kandidēt uz Valsts prezidenta amatu, to viņš apliecināja Latvijas Televīzijas raidījumā Panorāma.