Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Ziņas

Ekspluatācijā pieņemta Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēka

Piektdien Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) eksperti pēc Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēkas apskates ir parakstījuši aktu par tās pieņemšanu ekspluatācijā, aģentūru LETA informēja Būvniecības valsts kontroles biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Balgalve.

LM esot izpildījusi saistības pret slimnīcā "aizmirsto" zēnu

Labklājības ministrija (LM) no savas puses esot izpildījusi saistības attiecībā pret jaunieti, kurš bērnībā uz deviņiem gadiem tika "aizmirsts" psihoneiroloģiskajā slimnīcā Ainaži, piešķirot viņam apgādnieka zaudējuma pensiju, aģentūru LETA informēja ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Liene Kauliņa-Bandare.

Lielas vēja brāzmas sasniedz Latviju

Ciklons Baltijas jūrā izraisījis vēja pastiprināšanos brāzmās līdz 28 metriem sekundē (m/s), un piektdienas pēcpusdienā lielākais vējš ierodas Latvijā, liecina meteoroloģiskā informācija.

Aizturēta sieviete, kas uzdevās par Latvijas gāzes darbinieci(18)

Ceturtdien, 4. jūlijā, pateicoties attapīgam un drosmīgam iedzīvotājam, nozieguma brīdī Rīgā tika aizturēta viltvārde, kura kārtējo reizi, uzdodoties par AS Latvijas gāze darbinieci, bija iekļuvusi seniores dzīvoklī ar mērķi izdarīt zādzību. Pašreizējā informācija liecina, ka aizturētā, iespējams, saistīta gan ar šonedēļ izdarītu zādzību un zādzības mēģinājumiem, gan ar citiem līdzīgiem gadījumiem Rīgā šogad un pagājušajā gadā. Valsts policija (VP) aicina iedzīvotājus aplūkot sievietes fotogrāfiju un atsaukties arī citus, kuri cietuši no viņas noziedzīgajām darbībām, zvanot policijai pa tālruņa numuru 110 vai vēršoties tuvākajā Valsts policijas iecirknī.

VM rosina stingrāk ierobežot alkoholisko dzērienu reklāmu un pieejamību(8)

Lai samazinātu alkoholisko dzērienu lietošanas izplatību un nodarīto kaitējumu sabiedrības veselībai, turpmākajos gados plānots noteikt jaunus ierobežojumus alkohola pieejamībai un reklāmai, vienlaikus uzlabojot alkohola atkarības ārstēšanas un rehabilitācijas pakalpojumus, portālu Diena.lv informē Veselības ministrijas (VM) preses sekretāre Anna Strapcāne.

Jāizmanto plašāks zināšanu klāsts © DIENA(2)

Precīzi dati par centralizēto eksāmenu (CE) rezultātiem būs pieejami tikai septembra sākumā, bet provizoriskie rezultāti liecina, ka skolēnu sniegums eksāmenos ievērojami neatšķiras no iepriekšējā gada rezultātiem. Diena aptaujāja skolotājus un skolēnus, lai noskaidrotu, kāds ir viņu viedoklis par šā gada eksāmeniem.

Veseli zobi bez dzīvsudraba © DIENA

Eiropas Savienībā (ES) līdz 2030. gadam cer pilnībā beigt zobārstniecības amalgamas jeb metāla sakausējuma ar dzīvsudrabu izmantošanu. Tas tiek darīts, lai mazinātu šī materiāla ietekmi uz vidi un attiecīgi netiešu ietekmi uz cilvēku veselību. Lai ievērotu ES regulās noteikto, arī Latvijā šonedēļ tika apstiprināts zobārstniecības amalgamas lietošanas samazināšanas plāns 2019.–2020. gadam. Latvijas Zobārstu asociācijas prezidents Andis Paeglītis Dienai uzsver, ka tieša amalgamu saturošo materiālu negatīvā ietekme uz cilvēka veselību nav pierādīta un iedzīvotājiem, kuriem tādi materiāli ir izmantoti, nevajadzētu lieki satraukties.

Eiroparlamentārieši lēnām iekārtojas © DIENA(7)

Eiropas Parlamenta (EP) devītajā sasaukumā ir jaunu deputātu rekordskaits – 61%. Latviju EP pārstāv astoņi deputāti, un četri no viņiem – Ivars Ījabs (A/P), Dace Melbārde (NA), Andris Ameriks un Nils Ušakovs (abi Saskaņa) – ievēlēti pirmo reizi, savukārt Sandra Kalniete, Inese Vaidere (abas JV), Roberts Zīle (NA) un Tatjana Ždanoka (LKS) EP darbojas jau vairākus sasaukumus.

Lietus mazina ugunsbīstamību mežos(1)

Pateicoties lokālajiem nokrišņiem un turpmāk visā Latvijā gaidāmajam lietum, mežos ir mazinājusies ugunsbīstamība, aģentūrai LETA teica Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Ādažu bāzē atklās jaunu kazarmu karavīru izmitināšanai(1)

Pirmdien, 8.jūlijā, Ādažu bāzē notiks otrās jaunuzceltās kazarmas atklāšanas ceremonija, kurā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, NBS Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Sandris Gaugers, kā arī Luksemburgas Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Žils Fets.

Policija aicina uzmanīties no Latvijas gāzes viltus darbinieces

Šonedēļ reģistrēti trīs gadījumi, kad pagaidām nenoskaidrota sieviete, uzdodoties par AS Latvijas gāze darbinieci, ar viltu iekļuvusi senioru dzīvokļos. Vienā gadījumā, novēršot uzmanību, sirmgalvei tika nozagta ievērojama naudas summa, savukārt citos gadījumos noziedzīgie plāni nav izdevušies, portālu Diena.lv informē Valsts policijas (VP) pārstāve Gita Gžibovska.

Naktī līs visā Latvijā

Naktī uz piektdienu Latvijā, sākot no rietumiem, apmāksies debesis un līs, prognozē sinoptiķi.

Rīgā pieminēs ebreju tautas genocīda upurus

Piedaloties valsts augstākajām amatpersonām, Rīgā ceturtdien, 4. jūlijā, tiks pieminēti ebreju tautas genocīda upuri, aģentūru LETA informēja Rīgas Ebreju kopienas izpilddirektore Gita Umanovska.