Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Pagājušajā diennaktī ugunsdzēsēji izglābuši piecus cilvēkus

Pagājušajā diennaktī Latvijā dzēsti pieci ugunsgrēki un no ugunsnelaimes izglābti trīs cilvēki, bet vēl divi cilvēki izglābti, viņus noceļot no ledus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija.

Ceturtdiena būs saulaina un silta

Ceturtdien Latvijā saule gaisu sasildīs līdz +2..+7 grādiem un vietām, iespējams, tiks pārspēts 14.februāra maksimālās gaisa temperatūras rekords, prognozē sinoptiķi.

NATO aizsardzības ministri apņemas kopīgi stiprināt atturēšanas potenciālu(15)

Trešdien, 13. februārī, Briselē notiekošās NATO aizsardzības ministru sanāksmes laikā ministri pārrunāja aktuālos drošības izaicinājumus, tostarp vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu līguma darbības pārtraukšanu, apliecinot NATO dalībvalstu kopīgo apņemšanos stiprināt atturēšanas potenciālu un koordinēti veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu efektīvu alianses aizsardzību.

Forum Cinemas pēkšņi no repertuāra izņem divas latviešu filmas(16)

Viens no lielākajiem kinoteātriem Latvijā Forum Cinemas pirms dažādām dienām no sava repertuāra izņēmis Andreja Ēķa režisēto komēdiju Klases salidojums un filmu studijas Rija jaunāko multfilmu Lote un pazudušie pūķi. Filmu veidotāji par situāciju ir sašutuši, tikmēr kinoteātrī skaidro – šāds lēmums saistīts ar kino industrijā piekoptā ekskluzivitātes principa neievērošanu, tā šovakar informē LNT Ziņas.

Par neobjektīviem sižetiem varētu sodīt NTV Mir Baltic

Lielbritānijas mediju regulators Ofcom pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) iesnieguma varētu sodīt Lielbritānijā juridiski bāzēto TV kanālu NTV Mir Baltic saistībā ar klaji neobjektīviem sižetiem, portālu Diena.lv informēja NEPLP.

Pētījums: Kā mazināt ēnu ekonomiku taksometru nozarē?(11)

Ēnu ekonomikas apjoms taksometru nozarē sasniedz vismaz 80%. Vidēji nozare nodokļu deklarācijās uzrāda tikai 225 eiro (bruto) algu un 66 nostrādātās stundas vienam autovadītājam mēnesī. Taksometru pakalpojumos tiek izmantotas dažādas metodes, lai ietekmētu skaitītāju rādījumus (piemēram, tiek piemērotas neadekvātas atlaides līdz pat 90%) un neuzrādītu patiesos ieņēmumus. Gandrīz puse Autotransporta direkcijā reģistrēto vadītāju vispār nav reģistrēti kā nodokļu maksātāji. Šie ir tikai daži no galvenajiem secinājumiem 2018. gada nogalē biedrības BASE (Business Against Shadow Economy jeb Uzņēmēji pret ēnu ekonomiku) veiktā pētījumā, kura izstrādē piedalījās arī Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors un Ilgtspējīgā biznesa centra direktors Arnis Sauka, kā arī Ināra Pētersone un Juris Stinka.

LNT: FKTK uzskata, ka ABLV pašlikvidācijas procesu kavē Kontroles dienests(5)

Viens no būtiskiem iemesliem, kāpēc kavējās pašlikvidācijas procesā esošās ABLV bankas lielo kreditoru naudas izcelsmes pārbaudes metodoloģijas apstiprināšana, ir Kontroles dienesta vēlme tajā iekļaut iespēju piekļūt bankas vēsturiskajiem datiem, tai skaitā slēgtajiem un tukšiem kontiem, tā LNT ziņām teica Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājs Pēters Putniņš.

Gripas intensitāte turpina pieaugt; miruši vēl 12 cilvēki

Pagājušajā nedēļā Latvijā gripas intensitāte, lai gan nedaudz, tomēr turpināja palielināties, turklāt slimība nedēļas laikā laupījusi vēl 12 cilvēku dzīvības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra monitoringa (SPKC) dati.