Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Publikācijas

Mediji: Lukašenko apliecināja vasaļa lomu © DIENA(21)

Publiski joprojām nav zināmas detaļas vairāk nekā četras stundas ilgušajām sarunām starp Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko un Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kas pirmdien notika Sočos. Un arī tas, kādu rīcību no Lukašenko puses nākotnē Krievijas prezidents pieprasīja apmaiņā pret atbalstu Baltkrievijas prezidentam, kura ievēlēšanas amatā leģitimitāti 9. augusta vēlēšanās apšauba ne tikai Baltkrievijas opozīcija, bet arī daudzu pasaules valstu valdības.

Bez lidošanas misticismā © DIENA

Komponista Alvila Altmaņa apaļā 70 gadu jubileja nosvinēta vasaras vidū, 1. jūlijā, bet tai veltītais autorkoncerts notiks pašā ražas laikā – svētdien, 20. septembrī, plkst. 16 Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē.

Ar piesardzīgu attieksmi © DIENA(1)

Latvija piekristu vienota saslimšanas ar Covid-19 rādītāja, pie kura jāievēro pašizolācija, ieviešanai visā Šengenas zonā, ja izdotos panākt vienošanos par savstarpēji salīdzināmiem kritērijiem, lai šādu slieksni varētu noteikt. Šādu Veselības ministrijas nostāju Dienai pauda tās Komunikācijas departamenta direktors Oskars Šneiders.

Riņķadancis ap Pēterbaznīcu nav beidzies © DIENA(1)

Latvijai atgūstot neatkarību, daudzi dievnami atkal nonāca likumīgo īpašnieku rokās. Tomēr Rīgas Doma baznīcas un Rīgas Svētā Pētera baznīcas statusu Latvijas Republikas Augstākā Padome nolēma noteikt ar īpašu likumu. Doma baznīcai tas stājās spēkā 2005. gadā, nosakot īpašumtiesības Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai. Savukārt Pēterbaznīcas statuss joprojām palicis gaisā karājoties.

Eiropā strauji pieaug ar vīrusu inficēto skaits © DIENA(7)

Sākoties aukstākam un drēgnākam laikam, Eiropā atgriezušās bažas par jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) plaša mēroga uzliesmojumu. Valstu līderi sāk apsvērt dažādu pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumu lietderību – briti aizliedz pulcēties grupās, kas lielākas par sešiem cilvēkiem, bet Francija cer uz reģionāla mēroga ierobežojumiem.

Levita un VARAM redzējums atšķiras © DIENA(18)

Iedzīvotāju valdes kā konsultatīva organizācija, kas ar pašvaldības domi regulāri apspriež vietējās kopienas aktualitātes un ir bez noteiktām funkcijām, uzdevumiem un finansējuma, – tāds ir sākotnējais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājums Valsts prezidenta Egila Levita lolotajai idejai, kas bija viens no argumentiem, kādēļ prezidents izsludināja kritiski vērtēto administratīvi teritoriālās reformas (ATR) jumta likumu.

Centieni krāt vecumdienām © DIENA(2)

Uzkrājumu veidošana pensijai Latvijā ir visai kutelīga tēma un raisa viedokļu sadursmes par to, cik pensiju uzkrāšanas sistēma ir ilgtspējīga un vai ir vērts uzticēt naudu pensiju pārvaldniekiem.

Vienmēr meklējiet sievieti! Uz ekrāniem nonāks seriāli par Emīliju Benjamiņu un lielo iespēju laiku © DIENA(5)

Nacionālā kino centra konkursā par kvalitatīvu un mākslinieciski augstvērtīgu daudzsēriju filmu veidošanu par pieejamo finansējumu viena miljona eiro apmērā ir tikuši atbalstīti divi projekti (no sešpadsmit pieteiktajiem). Katrs no šiem seriāliem ir plānots septiņu sēriju garumā un nonāks uz ekrāniem nākamā gada rudenī. Augstāko punktu skaitu šajā sacensībā ir ieguvusi daudzsēriju filma Emīlija. Latvijas preses karaliene (studija Mistrus Media), kurai ir piešķirti 529 942 eiro.

Pretrunīgie inflācijas dati © DIENA(7)

Pretēji jūlijam, kad pirmo reizi kopš aprīļa gada inflācija bija rakstāma ar plusa zīmi, augustā mūsu valsts tautsaimniecību piemeklējusi deflācija.

Kalendārs

Septembris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.