Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Publikācijas

Lai nezaudētu kvalitāti, paliks pie tradīcijām © DIENA(2)

Vidējās paaudzes cilvēki droši vien atcerēsies savus bērnības laikus tālajos padomju gados, kad viens no našķiem bija konfektēm Gotiņa līdzīgas masas pagatavošana mājas apstākļos: metāla bundžiņu ar kondensēto pienu ievietoja verdošā ūdenī un vārīja, vārīja, līdz varēja ēst lielām karotēm... Par šīm savām bērnības atmiņām tagad pasmaida arī SIA Saldus Pārtikas kombināts īpašnieks un attīstības direktors Guntis Urlovskis.

Loterijai būs papildu finansējums © DIENA(3)

Pagaidām Valsts ieņēmumu dienests (VID) nesniedz komentārus par to, cik un vai no čeku loterijā iesniegtajiem čekiem ir tādi, kas izrādījušies fiktīvi, kā arī – vai uzņēmumu darbībā, kas piedalījušies loterijā, ir konstatēts kas aizdomīgs. VID pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa Dienai norāda, ka vispirms dienestam ir jāveic padziļināta analīze, lai noskaidrotu, vai ir kādi finansiāla rakstura pārkāpumi uzņēmumu darbībā vai arī kāds no čekiem ir neīsts. "Informācija varētu tikt apkopota ne ātrāk kā pēc pusgada," piebilst Augstkalne-Jaunbērziņa. No nākamā gada budžeta Finanšu ministrija (FM) plāno papildu finansējumu piešķirt vairākiem FM prioritārajiem pasākumiem, tostarp stiprināt Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) un Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas darbību un pilnveidot pasākumu Čeku loterija – ēnu ekonomikas mazināšana riskantajās nozarēs.

Beidzot pārapbedīs Spānijas diktatoru Franko © DIENA(6)

Spānijas ilggadējais diktators Fransisko Franko ir miris jau vairāk nekā 40 gadu, taču viņš joprojām ir ļoti pretrunīga personība Dienvideiropas valstī. To apliecināja milzīgā pretestība sociālistu valdības lēmumam ekshumēt Franko mirstīgās atliekas, lai tās aizvestu no valsts uzturētā memoriāla pilsoņu karā nogalinātajiem. Diktatora pārapbedīšana, kurai akceptu deva Spānijas Augstākā tiesa, notiks ceturtdien lielā slepenībā. Analītiķi prognozē, ka šim notikumam var būt atskaņas nākammēnes paredzētajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās.

Ziedoto maizi gribētu vairāk © DIENA(5)

Ir pagājuši gandrīz četri mēneši, kopš stājušies spēkā Pārtikas aprites uzraudzības likuma grozījumi, kas ļauj konkrētas pārtikas produktu grupas pēc minimālā derīguma termiņa beigām ziedot labdarībai. Lielākajiem Latvijas mazumtirgotājiem īpašas izmaiņas jaunā kārtība viņu pārtikas ziedošanas paradumos gan nav likusi veikt – veikalos tiek piegādāts tāds daudzums produktu, lai pārtikas atkritumu veidotos pēc iespējas mazāk. Tādējādi pārtikas ar beigušos derīguma termiņu, kuru varētu ziedot labdarības organizācijām, neesot daudz.

Bankām nākas pielāgoties © DIENA(6)

Pasaules ekonomiskās izaugsmes trauslums liek centrālajām bankām turēties pie zemu procentu likmju politikas, kuras mērķis ir aizdevumus padarīt lētākus, tādējādi veicinot gan investīcijas, gan patēriņu. Tomēr šāda politika rada zaudējumus tiem, kuru ienākumi lielā mērā ir balstīti uz procentu ieņēmumiem, to vidū arī kredītiestādēm.

Pastiprinātas uzmanības lokā © DIENA

Šī gada Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) uzmanības centrā ir Baltijas animācijas industrija, kurai ir veltīta atsevišķa programma Home Made Animated un pasākums Baltic Animation Meet-up, kurā piedalījās 12 Lietuvas, 17 Igaunijas un 19 Latvijas animācijas profesionāļu, lai iepazītos, diskutētu un vienotos par kopīgām iniciatīvām Baltijas mērogā.

Zolitūdes lietā jautājumu vairāk nekā atbilžu © DIENA(2)

Kopš Zolitūdes traģēdijas ir pagājuši seši gadi, taču traģēdijā cietušo biedrības Zolitūde 21.11. ieskatā kriminālprocesa virzība noris ļoti lēni. Uz vairākiem jautājumiem, tostarp arī aspektiem attiecībā uz tiesnešu slodzēm, sēžu skaitu kopumā un to ietekmi uz tiesas procesa virzību, no tiesas nav saņemtas atbildes, Dienai stāsta Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrības Zolitūde 21.11. pārstāve Regīna Ločmele-Luņova (Saskaņa). Analizējot tiesnešu slodžu attiecību pret sēžu skaitu, biedrība secinājusi, ka gan sēžu, gan slodzes dalījums ir visai apšaubāms, kā arī nozīmētie tiesneši un prokurori nav atbrīvoti no papildu slodzes.

Turcija gatava atsākt ofensīvu pret kurdiem © DIENA(6)

Turcijas augstākās amatpersonas ir brīdinājušas, ka šīs valsts armija atsāks operāciju Sīrijas ziemeļaustrumos, ja kurdu vadītie bruņotie grupējumi līdz otrdienas vakaram nebūs pilnībā pametuši pierobežas teritoriju, kurā turki vēlas izveidot tā saucamo drošības zonu.

Mazās skolas satraukušās © DIENA(6)

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē otrdien sāks skatīt nākamā gada valsts budžeta likumprojektu. Viens no tā dēvētajā budžeta paketē iekļautajiem likumprojektiem ir grozījumi Izglītības likumā. Tie cita starpā paredz to, ka Ministru kabinetam būs tiesības noteikt minimāli pieļaujamo skolēnu skaitu arī pamatskolu klasēs un liegt darboties skolām ar nepietiekamu skolēnu skaitu. Pret veidu, kādā tiek virzīti tik nozīmīgi grozījumi, iebildusi Latvijas Pašvaldību savienība (LPS). Tā norāda, ka šādiem grozījumiem nav tiešas ietekmes uz valsts budžetu, tādēļ tie būtu jāskata vispārējā kārtībā, labāko risinājumu rodot diskusijās ar visām iesaistītajām pusēm.

Darbaspēka trūkums var veicināt efektīvāku uzņēmējdarbību © DIENA(12)

Pēdējie pieci gadi Latvijas tautsaimniecībā nesuši kardinālas pārmaiņas gan saistībā ar jaunu vēsturisko ekonomikas apjomu sasniegšanu, gan izmaiņām darba tirgū, kas pēdējā laikā daudziem liek runāt par strādājošo deficītu. Kā Dienai paskaidroja Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK), ar problēmām vairāk var saskarties tās ekonomikas nozares, kur ir liels darbinieku īpatsvars kopējās produkcijas vērtības radīšanā, taču vienlaikus pati nozare nav ar to augstāko pievienoto vērtību. Šāda tipa uzņēmumi ir atrodami lielākajā tautsaimniecības nozaru daļā, sākot no tirdzniecības un celtniecības līdz pat apstrādes rūpniecībai ar ļoti lielu pievienotās vērtības amplitūdu uz vienu strādājošo.

Kalendārs

Oktobris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.