Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

Mirušo rekordi nemaina Brazīlijas prezidenta nostāju pret karantīnu © DIENA(3)

Amatpersonas Brazīlijas visvairāk apdzīvotajā štatā – Sanpaulu – aicinājušas jauno veselības ministru Marsulo Keirogu, kurš amatā stājās trešdien, apsvērt nacionāla karantīnas režīma ieviešanu valstī, jo ar Covid-19 mirušo skaits turpina strauji pieaugt, vēsta BBC. Otrdien Brazīlija paziņoja, ka pēdējā diennaktī reģistrēts 2841 ar Covid-19 mirušais, kas ir līdz šim lielākais valstī ar Covid-19 mirušo skaits diennaktī, un 83 926 jauni inficēšanās ar koronavīrusu gadījumi.

ANO: Covid-19 var kļūt par sezonālu slimību(3)

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 var kļūt par sezonālu slimību, ceturtdien paziņoja ANO, kas tomēr brīdināja nemīkstināt ar pandēmiju saistītos pasākumus, balstoties tikai uz meteoroloģiskiem faktoriem.

Cer uz jaunu dinamiku attiecībās starp ASV un Ķīnu © DIENA(1)

Priekšvēlēšanu kampaņas laikā Džo Baidens solīja, ka viņa administrācija nopietni pievērsīsies ASV un Ķīnas attiecībām, dodot pretsparu Āzijas milža globālajām ambīcijām un demokrātijas ierobežošanas tendencēm. Ceturtdien ir paredzēta pirmā tikšanās starp abu valstu ārlietu un drošības jomas augstākajām amatpersonām. Lai gan nav gaidāmi būtiski paziņojumi, eksperti min, ka šīs sarunas demonstrēs jauno dinamiku attiecībās starp Sji Dzjiņpina Ķīnu un Baidena ASV.

Uztraucas par badu un nabadzību Ziemeļkorejā © DIENA(9)

Ziemeļkoreja, kas jau iepriekš regulāri ir aprakstīta kā pasaules izolētākā valsts, pērn, baidoties no Ķīnā strauji uzliesmojušā vīrusa, slēdza teju visas robežas ar kaimiņvalstīm. Eksperti pauž bažas par pilnīgā izolācijā pavadītā gada ietekmi uz valsts nabadzīgākajiem iedzīvotājiem.

Bolīvijā aizturēta eksprezidente Anjesa(1)

Bijusī Bolīvijas pagaidu prezidente Žanīne Anjesa sestdien tikusi aizturēta saistībā ar 2019.gada politisko krīzi, kuras rezultātā viņa valsts galvas amatā nomainīja ilggadējo autoritāro kreiso populistu Evo Moralesu, paziņojis valdības ministrs Karlos Eduardo del Kastiljo.

Indonēzijā autobusa avārijā 27 bojāgājušie

Indonēzijā Rietumjavas provincē aizā iegāžoties autobusam, kurā atradās vidusskolas skolēni un viņu vecāki, dzīvību zaudējuši 27 cilvēki, ceturtdien pavēstīja glābšanas dienestu amatpersonas.