Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

Time gada cilvēks - vairāki žurnālisti, tostarp Hašogi

ASV žurnāls Time, ievērojot savu tradīciju, nosaucis Gada cilvēku - šoreiz tā nav viena persona, bet četru cilvēku grupa, tostarp Saūda Arābijas konsulātā Stambulā noslepkavoto Džamalu Hašogi, un laikrakstu Capital Gazette, kur apšaudē jūnijā tika nogalināti pieci darbinieki.

1977. gadā palaistā Voyager 2 ielido starpzvaigžņu telpā © DIENA(6)

Vien otro reizi mūsu planētas vēsturē cilvēku radīts objekts veicis tik tālu ceļu, lai nokļūtu heliopauzē, proti, apgabalā, kur Saules vēja spiediens ir vienāds ar starpzvaigžņu telpas gāzu spiedienu. Citiem vārdiem sakot - 1977. gadā NASA palaistā zonde Voyager 2 sasniegusi nosacītu starpzvaigžņu telpas robežu. Iepriekš to paveica Voyager 1, jau 2012. gadā.

ASV un NATO spiediens uz Krieviju © DIENA(61)

Krievija aicina Savienotās Valstis nākt klajā ar pierādījumiem savam apgalvojumam, ka Maskava pārkāpj ASV un Padomju Savienības pirms 30 gadiem noslēgto Vidēja un tuva darbības rādiusa kodolbruņojuma līgumu (INF), no kura amerikāņi draud izstāties. Arī pārējās NATO dalībvalstis šonedēļ atbalstīja ASV nostāju, ka Krievija neievēro INF. ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo Krievijai ir devis divus mēnešus, lai atsāktu ievērot atbruņošanās vienošanās nosacījumus. Tomēr ir maz ticams, ka Vašingtona atkāpsies no saviem plāniem, kas radījuši bažas par jaunu bruņošanās sacensību.

Narkoboss Eskobars joprojām šķeļ Kolumbiju © DIENA

Ceturtdaļgadsimtu pēc nāves bēdīgi slavenais narkobarons Pablo Eskobars joprojām ir ļoti kontroversāla personība savā dzimtenē Kolumbijā. Ja vieniem viņš ir slepkavniecisks psihopāts, uz kura rokām bija daudzu nevainīgu cilvēku asinis, tad citiem Eskobars ir gandrīz vai mitoloģisks varonis, kas uzņēmās valsts pienākumu un rūpējās par nabadzīgajiem.

NATO ārlietu ministri vienisprātis - Krievija pārkāpusi kodolbruņojuma līgumu(14)

NATO ārlietu ministri otrdien pieņēma paziņojumu par Vidēja un tuva darbības rādiusa kodolbruņojuma (INF) līgumu, kurā pauž vienprātību ar ASV un secina, ka Krievijas Federācija ir attīstījusi un testējusi līgumā aizliegtās raķetes, tādējādi pārkāpjot ne tikai INF līgumu, bet arī apdraudot Eiroatlantisko drošību, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) Preses centrā.

Maduro Maskavā tiksies ar Putinu

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro pirmdienas vakarā izlidojis uz Maskavu, kur viņam paredzēta tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Erdogans pauž atbalstu Maduro(2)

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans pirmdien apmeklēja Venecuēlu oficiālā vizītē, kuras mērķis ir stiprināt abu valstu attiecības, un tās gaitā pauda atbalstu Venecuēlas prezidentam Nikolasam Maduro, kuru citi pasaules valstu līderi lielākoties kritizē.