Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Cits

Gabonas valdība paziņo, ka apvērsums izgāzies © DIENA(3)

Ar naftu bagātajā Āfrikas valstī Gabonā noticis militārs apvērsums - bruņoto spēku virsnieki pirmdienas rītā paziņojuši, ka valstī varu pārņem armija, lai "atjaunotu demokrātiju". Vairākas stundas vēlāk Gabonas valdība paziņoja, ka apvērsuma mēģinājums izgāzies, bet tā sarīkotāji ir aizturēti.

Taizemē bailēs no vētras slēdz lidostas

Vētrai Pabuk sasniedzot Taizemes dienviddaļu, tūristu iecienītajā Samui salā un Nakhonsīthammarātas provincē slēgtas lidostas, pavēstīja amatpersonas, brīdinot, ka lidostu darbs var tikt apturēts arī citviet valstī.

Ķīnas "Džekam Uzšķērdējam" izpildīts nāvessods © DIENA(3)

Izpildīts nāvessods par 11 sieviešu un meiteņu nogalināšanu notiesātajam sērijveida slepkavam, kuru Ķīnas mediji nodēvējuši par "Džeku Uzšķērdēju", atsaucoties uz bēdīgi slavenajam 19. gadsimta slepkavniekam, kas uzdarbojās Londonā, Vaitčapelas apkaimē, piedēvēto palamu.

Chang'e 4 misijas robots atstājis pirmos nospiedumus Mēness "tumšajā" pusē(8)

Ķīnas zondes Chang'e 4 pašgājējs robots atstājis pirmos kosmosa lidaparāta pēdu nospiedumus Mēness tā dēvētajā "tumšajā" pusē, piektdien vēsta Ķīnas mediji. Robots, kam dots nosaukums Nefrīta trusis 2, nospiedumus uz Mēness virsmas atstājis ceturtdienas vakarā pēc veiksmīgas atdalīšanās no zondes, vēsta aģentūra Siņhua.

Apple šefs atzīst rūkošu iPhone pieprasījumu(1)

ASV informācijas tehnoloģiju gigants Apple Inc. atzinis, ka pieprasījums pēc viedtelefoniem iPhone samazinās, apstiprinot investoru bažas, ka uzņēmuma rentablākais produkts zaudējis daļu savas pievilcības.

Radikālais Bolsonaru pārņēmis varu © DIENA(11)

Ar solījumu apvienot Latīņamerikas lielāko valsti Brazīlijas prezidenta amatā ir stājies labēji radikālais Žairs Bolsonaru. Atvaļinātais armijas kapteinis, kurš uzvarēja oktobrī notikušajās vēlēšanās, iegūstot 55% nodoto balsu, apņēmies samazināt korupciju, apkarot noziedzību un atdzīvināt stagnējošo tautsaimniecību. Kritiķi viņam pārmet vienkāršu risinājumu piedāvāšanu komplicētām problēmām un neiecietību pret citādi domājošajiem un minoritātēm. Daudzi brazīlieši uzskata, ka Bolsonaru ir drauds demokrātijai.

Ķīna grasās pārrakstīt Mēness izpētes vēsturi © DIENA(2)

Ja viss noritēs pēc plāna, Ķīnas kosmosa izpētes pašgājējs Chang'e 4 kļūs par pirmo zondi, kas nosēdināta Mēness "tālajā" pusē, līdz šim neizpētītā Mēness dienvidu polā, kur atrodas senākais, lielākais un dziļākais Mēness krāteris, vēsta The Guardian.

Smieklīgs pārpratums Austrālijā: Policiju izsauc uz zirnekļa slepkavošanu © DIENA

Policistiem Austrālijā, kādā Pērtas piepilsētā, bijusi amizanta darba diena - vairāki likumsargi nosūtīti uz kādu namu pēc garāmgājēja zvana. Viņš dzirdējis mājas iemītnieku skaļi bļaujam: "Mirsti taču!" un bērna raudas. Izrādījās, ka mājas iemītnieks mēģinājis likvidēt zirnekli, no kuriem viņam ir paniskas bailes, vēsta The Guardian.