Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

Vajā separātistu pusē karojušos ārzemniekus © DIENA(9)

Laikā, kad Maskavas Kremlis arvien atklātāk cenšas "ielikt kāju" tā atbalstītāju kontrolētajās teritorijās Austrumukrainā, paziņojot, ka aktīvi dāļās Krievijas pases to iedzīvotājiem, Ukrainas varasiestādes aktīvi darbojas, lai sodu saņemtu ne tikai separātisti un to rindās karojošie Krievijas pilsoņi, bet arī algotņi no citām pasaules valstīm.

ANO: Nesaudzīga saimniekošana rada izmiršanas draudus miljonam sugu(5)

Mūsdienu pasaules nesaudzīgā dzīšanās pēc ekonomiskās izaugsmes rada līdz šim nepieredzētus sugu izmiršanas draudus, kas var skart miljonu sugu visā pasaulē un grauj dabas vidi, no kuras dzīvotspējas atkarīga mūsu ekonomika, dzīves kvalitāte, pārtikas nodrošinājums un veselība, atzīts starptautiskā ekspertu ziņojumā, kas pirmdien publiskots Parīzē.

No miera uz veiksmes un harmonijas ēru © DIENA

Japānā ir sācies jauns laikmets. Uzlecošās saules zemes tronī šonedēļ sēdās imperators Naruhito, kurš to pārņēma no sava 30 gadu valdījušā tēva Akihito. Tā bija pirmā reize divu gadsimtu laikā, kad vēl dzīvs monarhs te atteicies no troņa. Naruhito būs jāiekāpj lielās kurpēs, jo viņa tēvs Japānas sabiedrībā bija augstu vērtēts valdnieks, kas karalisko ģimeni satuvināja ar vienkāršo tautu un izdarīja daudz, lai izveidotu labākas attiecības ar kaimiņiem, kuri bija cietuši no japāņu pārestībām Otrajā pasaules karā.

Uz SKS devies SpaceX kosmosa kravas kuģis Dragon

ASV privātā kosmisko lidojumu uzņēmuma SpaceX bezpilota kosmosa kravas kuģis Dragon sestdien veiksmīgi startējis uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS), paziņojusi ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA).

Facebook plāno izveidot savu kriptovalūtu(1)

Sociālo mediju kompānija Facebook plāno viena miljarda ASV dolāru (890 miljonu eiro) investīcijas, lai izveidotu stabilu kriptovalūtu, vēstīja laikraksts Wall Street Journal (WSJ), atsaucoties uz neoficiāliem avotiem.

Plašā pētījumā pozitīvi secinājumi par iespējām apturēt HIV izplatību © DIENA

Daudzsološā pētījumā, kura kopsavilkums publicēts akadēmiskajā izdevumā Lancet, secinātais liek domāt, ka antiretrovirālā terapija, ja tā būtu pieejama lielākajai daļai inficēto, ar laiku varētu palīdzēt pilnībā apturēt cilvēka imūndeficīta vīrusa jeb HIV izplatību, tādējādi ar laiku arī pilnībā izskaužot saslimstību ar iegūto imūndeficīta vīrusu jeb AIDS, raksta The Guardian.

Ciklons Fani posta Indiju; jau vairāki upuri © DIENA

Spēcīgais ciklons Fani piektdien sasniedzis Indijas austrumu piekrasti, līdzi nesot vēju ar ātrumu līdz 200 kilometriem stundā un spēcīgas lietusgāzes. Vētra vissmagāk skārusi Odišas štatu. Ceturtdien tika ziņots, ka vētras ceļā ir aptuveni 100 miljoni cilvēku, bet visvairāk apdraudētajos piekrastes reģionos tika veiktas masveida evakuācijas, kopumā mājas atstājot aptuveni miljonam cilvēku.

Maduro mudina Venecuēlas armiju saglabāt kaujas garu(7)

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro ceturtdien mudināja bruņotos spēkus stāties pretī "ikvienam apvērsuma sazvērniekam", ar šo aicinājumu nākot klajā pēc neveiksmīgā militārās sacelšanās mēģinājuma opozīcijas līdera Huana Gvaido atbalstam.