Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Cits

Skrejriteņu cunami rada bažas par apokalipsi © DIENA(4)

Pirms gada ieradies Eiropā, elektroskrejriteņu vilnis šovasar pārvērties par cunami, taču tirgus pārsātinātība atsevišķās lielpilsētās, ierīču izmantošanas neilglaicība un haoss lietošanas noteikumos licis atskanēt balsīm, kas vēsta par elektroskrejriteņu apokalipses drīzu iestāšanos, ja steidzami netiks kaut kas darīts šī samērā jaunā pārvietošanās līdzekļa izmantošanas regulēšanā.

Nepāla liedz rīkot Dalailamas dzimšanas dienas svinības(12)

Nepālā svētdien atceltas iecerētās Tibetas budistu garīgā līdera Dalailamas dzimšanas dienas svinības, valdībai liedzot izsniegt atļauju pasākuma norisei, pavēstīja amatpersonas, ar šo lēmumu apliecinot kārtējo zīmi Ķīnas ietekmes pieaugumam Himalaju kaimiņvalstī.

Honkongas protests pāraug sadursmēs, cilvēkiem cenšoties ielauzties parlamenta ēkā © DIENA(1)

Masveidīgie protesti, cilvēkiem jau kārtējo nedēļu pārpildot ielas protestā pret likumprojektu, kas paredzēja noziedznieku izdošanu Ķīnai, pirmdien pārauguši asā konfrontācijā starp protestētājiem un kārtībniekiem. Dienā, kurā tiek atzīmēta 1997. gadā notikusī Honkongas pāriešana no Lielbritānijas pārvaldības Ķīnas kontrolē, cilvēki cenšas ieņemt likumdevēju ēku.

Putins G20 samita vakariņās ieradies ar savu krūzi(25)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins Japānā oficiālajās G20 samita vakariņās ieradies pats ar savu krūzi, izraisot sociālajos medijos jokus un minējumus par to, vai ilggadējais Kremļa saimnieks gadījumā nesirgst ar paranoju.

Līderi Osakā apspriedīs globālos izaicinājumus © DIENA(6)

Tirdzniecības karš starp ASV un Ķīnu un saspīlējums starp ASV un Irānu būs dominējošie temati 20 pasaules attīstītāko ekonomiku (G20) vadītāju ikgadējā sanāksmē, kas piektdien un sestdien norisināsies Japānas dienvidu pilsētā Osakā. Foruma namatēvs Japānas premjerministrs Sindzo Abe samita darbakārtībā ir iekļāvis arī tādus būtiskus jautājumus kā Pasaules Tirdzniecības organizācijas reforma, sieviešu tiesību aizstāvība darba tirgū un plastmasas piesārņojuma samazināšana pasaules okeānā. 19 valstu un Eiropas Savienības līderiem ir paredzēts apspriest arī globālos noteikumus datu pārvaldībā.

NATO ministri apstiprina kosmosa politiku(1)

NATO pieņēmusi savu pirmo kosmosa politiku, radot bāzi tam, lai vērstos pret draudiem kritiski svarīgajai kosmosa infrastruktūrai, arī sakaru un navigācijas satelītiem, ceturtdien pavēstīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.