Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Cits

Jaunzēlandes šāvējs bruņuvesti rotājis ar nacistu iecienītu simbolu © DIENA(19)

Vīrietis, kurš ir aizdomās turētais par 49 cilvēku nošaušanu un vēl teju 50 cilvēku sašaušanu divās Jaunzēlandes mošejās, savu ekipējumu bija izrotājis ar simbolu, kas ir iecienīts neonacistu un okultisma piekritēju aprindās. Proti, vīrieša bruņuvesti rotājis tā dēvētais Melnās saules simbols, liecina fotogrāfija, kas 12. martā ievietota 28 gadus vecā Brentona Taranta Twitter kontā. Viņa konts šobrīd jau dzēsts.

Soctīkliem neizdodas operatīvi apturēt Jaunzēlandes slaktiņa video izplatīšanos © DIENA(10)

Vairākas stundas pēc asiņainā uzbrukuma divās mošejās Jaunzēlandē, kā rezultātā tika nogalināti 49 cilvēki, varas iestādēm un sociālo tīklu administrācijai aizvien nav izdevies pilnībā no tīmekļa izvākt videomateriālu, kurā redzama asinspirts norise. Apšaudi ar pie ķiveres piestiprinātu sporta kameru filmēja un tiešraidē pārraidīja pats slepkavnieks, bet drīz pēc uzbrukuma videoieraksts jau izplatījās sociālajos medijos.

Slaktiņš Jaunzēlandē: Labējais senators notikušajā vaino musulmaņu imigrantus © DIENA

Pēc notikušā uzbrukuma divās mošejās Jaunzēlandes pilsētā Kraistčērčā, kur ar pusautomātiskajām triecienšautenēm un bisi bruņojies vīrietis aukstasinīgi nošāva vismaz 49 cilvēkus, ar neētiskiem komentāriem izcēlies Austrālijas Kvīsnlendas štata senators Freizers Enings. Paziņojumā pēc notikušā viņš asinsizliešanā vainoja musulmaņus, izpelnoties nosodījumu arī no Austrālijas premjera Skota Morisona, kurš Eninga pausto nosauca par "pretīgu".

Upuru skaits pēc slaktiņiem mošejās Jaunzēlandē pieaug līdz 49(43)

Kraistčērčas pilsētā, Jaunzēlandē, piektdien apšaudēs divās mošejās lūgšanu laikā nogalināti 40 cilvēki, paziņoja Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Ārderna. Vēlāk tapa zināms, ka upuru skaits pieaudzis. Nu varasiestādes informē, ka uzbrukumā noslepkavoti 49 cilvēki. Pēc ministres teiktā notikušo var raksturot tikai kā terora aktu, kurš ticis labi izplānots. Ārderna uzbrukumu nodēvēja par vienu no Jaunzēlandes drūmākajām dienām. "Ir skaidrs, ka šī ir viena no Jaunzēlandes drūmākajām dienām," premjere sacīja žurnālistiem. "Skaidrs - tas, kas notika šeit, ir ārkārtēja un bezprecedenta vardarbība."

ES: Sīrijas konflikta skartajiem apsolīti nepilni 7 miljardi dolāru

Starptautiskie ziedotāji konferencē Briselē apsolījuši gandrīz septiņus miljardus ASV dolāru (6,2 miljardus eiro) palīdzībai Sīrijas konflikta skartajiem civiliedzīvotājiem 2019.gadā, ceturtdien paziņojis Eiropas Savienības (ES) humānās palīdzības un krīžu kontroles komisārs Krists Stiljanids.

Traucēta Facebook lietotņu darbība

Sociālā tīkla Facebook četras galvenās lietotnes no trešdienas piedzīvo darbības traucējumus, taču kompānija izslēdz kiberuzbrukuma iespējamību.

Kanāda aptur lidojumus ar Boeing 737 MAX 8(1)

Kanāda likusi apturēt lidojumus ar aviolaineriem Boeing 737 MAX 8, ņemot vērā neseno šī modeļa lidmašīnas katastrofu Etiopijā, pavēstīja transporta ministrs Marks Garno.

Slaktiņā skolā Brazīlijā vismaz seši nogalinātie © DIENA(2)

Vismaz pieci audzēkņi un viens darbinieks gājuši bojā apšaudē kādā skolā Brazīlijas dienvidaustrumos, Suzano, kas atrodas netālu no Sanpaulu, vēsta ārzemju mediji. Pašlaik pieejamā informācija liecina, ka uguni pusdienlaika starpbrīdī atklājuši divi pusaudži.

Bīstamus Boeing 737 MAX autopilota "niķus" konstatējuši arī amerikāņu piloti © DIENA(8)

Vismaz divos ASV aviokompāniju reisos, kuros izmantotas Boeing 737 MAX sērijas lidmašīnas, piloti saskārušies ar bīstamu autopilota kļūmi, kas pēkšņi koriģē lidmašīnas purngalu uz leju un liek tai strauji zaudēt augstumu, vēsta ziņu aģentūra Associated Press. Ir aizdomas, ka autopilota kļūme varētu būt vainojama arī pērn oktobrī notikušajā Lion Air un aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajā Ethiopian Airlines katastrofā.

Divas katastrofas dažu mēnešu laikā: Kuras aviokompānijas turpinās lidot ar Boeing 737 MAX 8 © DIENA

Aizvadītajā nedēļas nogalē notikusī Ethiopian Airlines avārija bija jau otrā traģiskā aviokatastrofa nepilna pusgada laikā, kurā iesaistīta jaunā Boeing 737 lidaparāta modifikācija - Boeing 737 MAX 8. Pērn oktobrī Javas jūrā iegāzās šī paša modeļa lidaparāts, kas bija Lion Air flotē. Kamēr vairākas aviokompānijas pēc notikušā apturējušas šo lidmašīnu izmantošanu, līdz tiks noskaidroti avāriju cēloņi, dažas aizvien veic lidojumus ar Boeing 737 MAX 8, vēsta CNN.