Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Cits

Japāna atceļ ārkārtējo stāvokli

Japānas premjerministrs Sindzo Abe atcēlis ārkārtējo stāvokli Tokijā un vēl četros apgabalos, kur tas joprojām bija spēkā, visā valstī pārtraucot ierobežojumus, kas bija ieviesti jaunā koronavīrusa izplatības iegrožošanai.

Pakistānā nogāzusies pasažieru lidmašīna(2)

Pasažieru lidmašīna Airbus A320 ar vairāk nekā 100 cilvēkiem piektdien nogāzusies dzīvojamā rajonā Pakistānas pilsētā Karāči, ziņo valsts aviācijas aģentūra.

Tautas kongresā Ķīna lūkos "aizmirst" vīrusu © DIENA(3)

Jau šodien Ķīnas galvaspilsētā Pekinā sākas jaunā koronavīrusa uzliesmojuma dēļ pārceltā ikgadējā Nacionālā tautas kongresa pavasara sesija. Lai arī kongresā valsts līderi centīsies sniegt teju pusotram miljardam ķīniešu pārliecību, ka vīrusa izraisītā krīze otrajā pasaules lielākajā ekonomikā ir faktiski aiz muguras, paredzams, ka 10 dienu pasākums tiks saīsināts un žurnālisti sēžu zālēs netiks ielaisti.

Covid-19 melnie rekordi un varas haotiskā reakcija vairo bažas Brazīlijā © DIENA(7)

Dienvidamerikas valsts Brazīlija šonedēļ nostiprinājusi jaunā koronavīrusa karstā punkta statusu pēc tam, kad tur konstatēts rekordliels inficēto un mirušo skaits. Savukārt haotiskā un vāji koordinētā varasiestāžu reakcija uz Covid-19 izplatību rada bažas, ka sliktākais šajā valstī vēl ir tikai priekšā, raksta Bloomberg.com. Žurnāls Forbes prognozē, ka, ja līdzšinējās tendences saglabāsies, Brazīlija, kas pašlaik atrodas apstiprināto inficēto skaita ziņā trešajā vietā pēc ASV un Krievijas, 7–10 dienu laikā var Krieviju apsteigt.

Indijā un Bangladešā evakuē miljonus ciklona dēļ © DIENA

Indijas un Bangladešas varasiestādes sākušas sarežģītu vairāk nekā divu miljonu cilvēku evakuācijas operāciju, lai glābtu viņus no ciklona Amphan, kas pāri Bengālijas līcim jau trešdien varētu sasniegt abu valstu piekrasti, vēsta Al Jazeera. Evakuāciju apgrūtina drošības pasākumi koronavīrusa izplatīšanās ierobežošanai.

Brazīlija ieņem trešo vietu pasaulē pēc Covid-19 gadījumu skaita(5)

Brazīlija ir ieņēmusi trešo vietu pasaulē pēc Covid-19 gadījumu skaita, atpaliekot tikai no ASV un Krievijas, liecina Veselības ministrijas pirmdien publicēti oficiāli dati. Brazīlijā ir apstiprināti 254 220 inficēšanās gadījumi ar jauno koronavīrusu, Krievijā - 290 tūkstoši, bet ASV - vairāk nekā 1,5 miljoni.