Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Cits

Pasaulē izlietots vairāk nekā pusmiljards Covid-19 vakcīnu devu(1)

Pasaulē līdz šim ir izlietots vairāk nekā pusmiljards Covid-19 vakcīnu devu, tomēr valstu panākumi šajā jomā ir ļoti atšķirīgi un Pasaules Veselības organizācija (PVO) piektdien aicināja bagātākās valstis ziedot vakcīnas, lai palīdzētu nabadzīgākām valstīm sākt vakcināciju.

Ķīnas mediji aicina boikotēt Rietumu firmas(5)

Dažas dienas pēc tam, kad Eiropas Savienība (ES) Ķīnai bija noteikusi sankcijas par cilvēktiesību pārkāpumiem pret uiguru minoritāti, Ķīnas oficiālie mediji pastiprinājuši Rietumu kritiku, aicinot uz boikotu.

NASA gatavojas pirmajam kontrolētajam lidojumam uz citas planētas © DIENA

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) ieplānojusi aprīļa sākumā veikt vēsturē pirmo kontrolēto ar dzinēju darbināma lidaparāta lidojumu uz citas planētas. Paredzams, ka tiks izmēģināta uz Marsu nogādātajam roveram Perseverance apakšā piestiprinātā minihelikoptera Ingenuity pacelšanās nelielā augstumā. Ja lidojums izrādīsies sekmīgs, tas signalizēs par jaunām tehnoloģiskām iespējām, kas pavērsies Marsa virsmas ainavas izpētē.

Ziemeļkoreja izšāvusi divas raķetes

Ziemeļkoreja svētdien izšāvusi divas raķetes, kas ir pirmās, kopš ASV prezidenta amatā stājies Džo Baidens, trešdien paziņoja ASV un Dienvidkoreja.