Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Cits

Ārkārtas stāvoklis mežu ugunsgrēku dēļ © DIENA(5)

Austrālijas Jaundienvidvelsas štatā ir izsludināts ārkārtas stāvoklis saistībā ar plašajiem un postošajiem mežu ugunsgrēkiem, kuri jau kopš septembra ir pārņēmuši lielu daļu valsts teritorijas. Stihija vissmagāk ir skārusi Austrālijas dienvidaustrumus, kur vairāki tūkstoši ugunsdzēsēju cīnās ar liesmām, bet bruņotie spēki veic cilvēku evakuāciju.

2020. gadā pasaule mīņāšoties uz vietas © DIENA(2)

Pasaules lielākie mediji prognozē, ka 2020. gads, visticamāk, nenesīs ļoti nozīmīgas pārmaiņas pasaules politikā un ekonomikā, drīzāk vēl vairāk padziļinās konfrontāciju un neveselīgu bruņošanās sacensību, pastiprinoties jaunu konfliktu iespējamībai. Faktiski notiks tāda kā mīņāšanās uz vietas, jo jau atkal jaunā gada prognozēs jārunā par to pašu – ASV prezidenta Donalda Trampa politiku, Brexit, Vācijas problēmām, Francijas nespēju protestu dēļ panākt nepieciešamās reformas, Krievijas ieroču žvadzināšanu, karadarbību Ukrainā.

Pasaule sagaida 2020.gadu(1)

Pasaule ar uguņošanu, lāzeršoviem un krāšņām svinībām sagaida Jaungadu un jaunu gadu desmitu, lai gan pirotehnika daudzviet šai gadumijā tiks lietota mazāk nekā līdz šim gan ekoloģisku, gan drošības apsvērumu dēļ.

Austrālijā glābiņu no savvaļas ugunsgrēka meklē jūras krastā(1)

Spēcīga vēja dzīts savvaļas ugunsgrēks Austrālijas Viktorijas štatā pilnībā atgriezis no pārējās pasaules nelielo Mallakūtas pilsētiņu, liekot aptuveni 4000 tās iedzīvotājiem meklēt glābiņu jūras krastā, un varas iestādes apsver iespēju evakuēt viņus pa jūru.

Gazprom samaksājis Ukrainai 2,9 miljardus dolāru(5)

Krievijas enerģētikas uzņēmums Gazprom samaksājis 2,9 miljardus dolāru Ukrainas uzņēmumam Naftogaz, lai noregulētu ieilgušo strīdu par tranzīta izmaksām gāzes transportēšanai uz Eiropu, piektdien paziņoja kompānija.