Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Cits

Naftas uzņēmums Schlumberger likvidēs 21 000 darbavietu

ASV un Francijas naftas ieguves lauku pakalpojumu kompānija Schlumberger plāno likvidēt vairāk nekā 21 000 darbavietu jeb ceturtdaļu no kopējā darbavietu skaita, šādu lēmumu skaidrojot ar nepieciešamību koronavīrusa pandēmijas izraisītās krīzes dēļ samazināt izdevumus.

Eiropā izplatās bažas par vīrusa otro vilni © DIENA(8)

Aizvadītās nedēļas nogalē ar jauno koronavīrusu (SARS-CoV-2) inficēto skaits pārsniedza 16 miljonu atzīmi, un, kā liecina Pasaules Veselības organizācijas dati, vīrusa izplatība lielākajā daļā pasaules turpina paātrināties. Kopš 1. jūlija ziņots par vairāk nekā pieciem miljoniem jaunu inficēšanās gadījumu. Lielākais saslimušo skaits ir ASV, Brazīlijā un Indijā.

Ķīna liek ASV slēgt konsulātu Čendu

Ķina piektdien deva rīkojumu ASV slēgt konsulātu valsts dienvidrietumu pilsētā Čendu, šādi reaģējot uz Vašingtonas lēmumu likt Ķīnai slēgt konsulātu Hjūstonā.

Veiksmīgie vakcīnu testi rada optimisma vilni © DIENA(10)

Jaunā koronavīrusa izraisītā globālā pandēmija pasaulē ir nonāvējusi vairāk nekā 600 tūkstošus cilvēku. Savukārt tās apturēšanai paredzētie ierobežojumi daudzviet ir izraisījuši ekonomikas dīkstāvi un ievērojamu bezdarbu.

Austrālijā rekordaugsts jauno koronavīrusa gadījumu skaits

Austrālijā aizvadītajā diennaktī reģistrēts rekordliels jauno inficēšanās ar koronavīrusu gadījumu skaits - 501, un varasiestādes brīdinājušas par jaunu kritisku epidēmijas fāzi valsts divās lielākajās pilsētās. Jaunais inficēšanās gadījumu rekords sasniegts teju četrus mēnešus pēc sākotnēja pandēmijas kulminācijas punkta.

Prasība valkāt maskas izraisa konfrontāciju © DIENA(8)

Bažas par inficēšanās ar jauno koronavīrusu gadījumu skaita pieaugumu un iespējamiem nākamajiem inficēšanās viļņiem likušas daudzu valstu valdībām pastiprināt prasības par sejas aizsargmasku lietošanu publiskās vietās.