Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cits

Indija un Pakistāna nevēloties karot © DIENA(1)

Indijas un Pakistānas amatpersonas aicinājušas uz savaldību, lai nepieļautu jauna kara izcelšanos starp abām naidīgajām kodolvalstīm pēc tam, kad Pakistāna trešdien paziņoja, ka notriekusi Indijas iznīcinātājus, kuri veica uzlidojumus strīdīgajā Kašmīras teritorijā. Starp Pakistānu un Indiju kopš neatkarības atgūšanas no Lielbritānijas 1947. gadā notikuši trīs kari. Divi no tiem – par Kašmīru – pārsvarā musulmaņu apdzīvotu reģionu Himalajos, ko par savu uzskata abas valstis.

Tramps un Kims samitu sāk ar ieturēšanos © DIENA(1)

Otro reizi gada laikā pie sarunu galda sēdīsies ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čen Uns. Hanojā, Vjetnamā, notiekošais samits atklāts ar pozēšanu preses fotogrāfiem, Kimam ar Trampu sarokojoties, bet pēc tam abi līderi devās uz pieczvaigžņu viesnīcu Metropole, kur ieturēs maltīti, vēsta BBC.

Katoļu baznīcu satriec kardināla notiesāšana © DIENA(30)

Milzu satricinājums Vatikānam un visai katoļu baznīcai ir ietekmīgā austrāliešu garīdznieka Džordža Pella atzīšana par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā. Pāvesta Franciska bijušais padomnieks finanšu jautājumos ir līdz šim augstākā mūsdienās notiesātā Vatikāna amatpersona. Tiesas spriedums nāca atklātībā tikai dažas dienas pēc tam, kad Vatikānā noslēdzās pāvesta rīkotā bezprecedenta baznīcas augstāko amatpersonu sanāksme, kurā sprieda par katoļu garīdznieku seksuālajiem noziegumiem, kas daudzu gadu gaitā ir pastrādāti visā pasaulē.

Kubieši atbalsta jauno konstitūciju

Svētdien notikušajā referendumā par Kubas jauno konstitūciju, kas paredz zināmu ekonomikas liberalizāciju, taču saglabā vienpartijas sistēmu, vēlētāji pārliecinoši atbalstījuši jauno pamatlikumu.

Hanoja sagaida Trampu un Kimu © DIENA(2)

Neskaidrība valda pirms ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas diktatora Kima Čen Una otrā samita, kas trešdien un ceturtdien notiks Vjetnamas galvaspilsētā Hanojā. ASV prezidentam Donaldam Trampam, kurš attiecību normalizēšanu ar totalitāro Ziemeļkoreju uzskata par vienu no saviem lielākajiem ārpolitiskajiem sasniegumiem, tikšanās nepieciešama, lai apliecinātu, ka Korejas pussalas atbrīvošanās no kodolieročiem patiešām ir sasniedzams mērķis. Tramps un Kims Čen Uns par to vienojās pērn jūnijā notikušajā samitā Singapūrā, tomēr līdz šim Ziemeļkoreja nav izrādījusi īpašu gribu atteikties no sava kodolarsenāla. Tāpēc ir maz cerību, ka Hanojas samits varētu noslēgties ar Kima Čen Una stingru apņemšanos virzīties pretī kodolbrīvai Ziememeļkorejai.

Seula: Hanojas samitā varētu paziņot par Korejas kara beigām

Pirmdien vairojušās cerības, ka gaidāmā Hanojas samita gaitā ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čen Uns varētu oficiāli paziņot par 1950.-53.gada Korejas kara beigām, optimismam vairojoties pēc Dienvidkorejas paziņojuma, ka abi līderi varētu panākt vienošanos.

Amatpersona: Bangladešas lidmašīnas nolaupītājam bijusi rotaļu pistole

Bangladešas pilsonim, kurš svētdien mēģinājis nolaupīt Dakas-Dubaijas reisa pasažieru lidmašīnu, bijusi vien rotaļu pistole, turklāt sarunvedējiem viņš skaidrojis, ka lidmašīnas vadību mēģina pārņemt problēmu dēļ, kas radušās attiecībās ar dzīvesbiedri, pirmdien pavēstīja amatpersonas.