Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cits

Peru Kongress impīčmenta prāvā nolemj atcelt no amata prezidentu Viskarru

Peru Kongresa deputāti pirmdien impīčmenta prāvā nolēma atcelt no amata prezidentu Martinu Viskarru, izdarot to nepilnus divus mēnešus pēc tam, kad Viskarra bija izturējis iepriekšējo impīčmenta balsojumu. 105 Kongresa deputāti atbalstīja impīčmentu, 19 balsoja pret un četri atturējās. Prezidenta atcelšanai no amata bija nepieciešams vismaz 87 deputātu atbalsts.

UNESCO: Pieaug žurnālistu slepkavību skaits ārpus konflikta zonām(4)

Lai gan žurnālistu slepkavību skaits pasaulē pēdējos gados ir samazinājies, satraukumu rada apstāklis, ka situācija pasliktinājusies ārpus konflikta zonām, teikts UNESO ziņojumā, kas publicēts, atzīmējot Starptautisko dienu nesodāmības izbeigšanai par noziegumiem pret žurnālistiem.

Katarā pirmo reizi notiks nacionālas vēlēšanas © DIENA

Arābu valsts Kataras valdnieks paziņojis, ka nākamgad pirmo reizi valsts vēsturē notiks nacionālas vēlēšanas, kurās būs jāizraugās valsts politikas veidošanas institūcijas (sava veida parlamentārās padomes analogs) locekļi, vēsta AFP. Līdz šim katarieši varējuši balsot vien referendumā par konstitucionālajām reformām un municipālās padomes vēlēšanās.

Filipīnās taifūnā Goni 16 bojāgājušie

Taifūnā Goni Filipīnās iznīcināti tūkstošiem māju un dzīvību zaudējuši vismaz 16 cilvēki, pirmdien pavēstīja amatpersonas. Goni ir spēcīgākais šogad Filipīnās pieredzētais taifūns. Valsts austrumu krastu tas sasniedza sestdien.

Ryanair sešos mēnešos cietusi 197 miljonu eiro zaudējumus(6)

Īrijas zemo cenu lidsabiedrība Ryanair šī finanšu gada pirmajos sešos mēnešos, kas noslēdzās septembrī, strādājusi ar 197 miljonu eiro tīrajiem zaudējumiem, salīdzinot ar 1,15 miljardu eiro peļņu attiecīgajā laika periodā pirms gada, teikts pirmdien publiskotajā aviokompānijas paziņojumā.