Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Cits

Laikraksts: Tramps par aiziešanu no Sīrijas izlēmis, runājot ar Erdoganu

ASV prezidents Donalds Tramps šokējošo lēmumu par Savienoto Valstu karaspēka atvilkšanu no Sīrijas pieņēmis telefonsarunas gaitā ar Turcijas kolēģi Redžepu Tajipu Erdoganu, kurš sacījis, ka Sīriju no tur palikušajiem džihādistiem varētu attīrīt Turcija, piektdien vēsta laikraksts Hurriyet.

No SKS atgriezušies trīs astronauti

No Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS) ceturtdien uz Zemes atgriezušies trīs astronauti. Krievijas kosmosa kuģa Sojuz nolaišanās kapsula, kurā bija Krievijas kosmonauts Sergejs Prokopjevs, Vācijas astronauts Aleksandrs Gersts un ASV astronaute Serēna Aunjona-Čenslere, piezemējās Kazahstānas stepē.

CPJ: 2018.gadā pasaulē noslepkavoti 53 žurnālisti

Lai gan mazinājies risks kara un konfliktu zonās strādājošajiem mediju darbiniekiem, kopumā briesmas žurnālistiem sava darba dēļ kļūt par uzbrukumu upuriem 2018.gadā pieaugušas, trešdien paziņojusi Žurnālistu aizsardzības komiteja (CPJ).

Sji Dzjiņpins: Ķīna nevēlas dominēt globāli © DIENA(14)

Ķīnas ekonomiskie panākumi valsti ir nostādījuši tādā pozīcijā, ka tai neviens nedrīkst sniegt pamācības. Taču pašai Ķīnai neesot ambīciju kļūt par globālu hegemonu. Tāds bija galvenais vēstījums Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina otrdien teiktajā runā, atzīmējot 40. gadadienu, kopš komunistiski pārvaldītā valsts oficiāli apstiprināja ekonomikas liberalizācijas plānu, kas palīdzēja to izvilkt no dziļas atpalicības un padarīt par pasaules otru lielāko tautsaimniecību, pašlaik atpaliekot vienīgi no ASV, ar ko tā ir iesaistījusies bīstamā tirdzniecības karā. Tajā pašā laikā Ķīnas valdība nav samazinājusi kontroli pār saviem pilsoņiem, kuriem ir jārēķinās ar represijām, ja tie atļausies kritizēt režīmu.

Sji: Ķīnai neviens nediktēs, kas tai ir jādara(6)

Ķīna turpinās reformas un saglabās kursu uz lielāku atvērtību, bet neviens nevarēs diktēt, kas tai jādara, Ķīnas kompartijai atzīmējot reformu politikas 40.gadadienu, otrdien sacīja prezidents Sji Dziņpins.

Austrālija atzīst Rietumjeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu(7)

Austrālija ir nolēmusi oficiāli atzīt Rietumjeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, bet nogaidīs ar vēstniecības pārcelšanu uz turieni no Telavivas, līdz būs panākta mierīgs atrisinājums konfliktam starp Izraēlu un palestīniešiem, sestdien paziņoja Austrālijas premjerministrs Skots Morisons.