Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Eiropa

Kritizē Parīzes policiju pēc grautiņiem Elizejas laukos © DIENA(6)

Francijas valdība brīdinājusi, ka turpmāk aizliegs demonstrācijas Elizejas laukos Parīzē un citās pilsētās, ja protestu laikā tiks pamanīti cilvēki, kuru mērķis ir izraisīt nekārtības. Šāds lēmums pieņemts pēc aizvadītajās brīvdienās notikušajiem grautiņiem Parīzes centrā, kur jau 18. sestdienu pēc kārtas norisinājās tā dēvētās "dzelteno vestu" kustības protesti. Pēc notikušā amatpersonas kritizēja likumsargu pielietoto pūļa savaldīšanas taktiku, bet pirmdien atlaida līdzšinējo Parīzes policijas priekšnieku Mišelu Delpuešu, kura pēctecis darbu uzsāks jau trešdien.

Lielbritānijas valdība cenšas apiet spīkera obstrukciju(2)

Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas Brexit plānu īstenošanas izredzes arī otrdien saglabājas neskaidras, viņas valdībai cenšoties apiet parlamenta spīkera lēmumu, ka Mejai ir jāpanāk izmaiņas likumdevēju divreiz noraidītajā "šķiršanās" dokumentā, lai tas tiktu nodots balsošanai trešo reizi.

Meja brīdina: Lielbritānija var arī neizstāties no ES(13)

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja brīdinājusi parlamentu, ka gadījumā, ja tas neatbalstīs viņas Brexit vienošanos līdz ceturtdien gaidāmajam Eiropas Savienības (ES) samitam, pastāv iespēja, ka Apvienotā Karaliste neizstāsies no ES "vēl daudzus mēnešus vai pat vispār nekad".

ES sodīs Google par negodīgas konkurences praksi

Eiropas Savienības (ES) konkurences uzraugs piemēros ASV tehnoloģiju kompānijai "Google" vēl vienu sodanaudu par negodīgas konkurences praksi, ziņu aģentūrai AFP piektdien atklājis avots Briselē.

ES un Turcijai jātiek skaidrībā par attiecībām © DIENA(3)

Šogad apritēs 20 gadu, kopš Eiropas Savienība (ES) piešķīra Turcijai kandidātvalsts statusu, taču šajā laikā turki drīzāk ir attālinājušies no ES, nevis integrējušies tajā. Kāds to pat ir salīdzinājis ar saderināšanos, kam neseko kāzas. No malas raugoties, Briseles un Ankaras attiecības atgādina amerikāņu kalniņus, kas var uzvīties augstu, bet tad pēkšņi novirzīties lejup. Regulāro nesaskaņu pamatā bijusi abu pušu atšķirīgā izpratne par demokrātiju un cilvēktiesībām.

Tajāni atvainojas par Musolīni aizstāvēšanu(3)

Eiropas Parlamenta (EP) prezidents, Itālijas konservatīvais politiķis Antonio Tajāni ceturtdien atvainojies par Itālijas fašistu diktatora Benito Musolīni aizstāvēšanu, par ko eiroparlamentārieši pieprasījuši viņa atkāpšanos.