Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eiropa

EP deputāti aicina britus palikt ES(1)

Atsaucoties Austrijas eiroparlamentārieša sociāldemokrāta Jozefa Veidenholcera iniciatīvai, 130 Eiropas Parlamenta (EP) deputāti parakstījuši vēstuli, aicinot Lielbritānijas tautu palikt Eiropas Savienībā (ES).

Jauna lietotne iedzīvotājus iepazīstinās ar ES paveikto

Eiropas Parlaments (EP) izstrādājis jaunu mobilo lietotni - Citizens’ App, kas iedzīvotājiem palīdzēs uzzināt un gūt detalizētāku priekšstatu par Eiropas Savienības (ES) paveikto, aģentūru LETA informēja EP Informācijas birojā Latvijā.

Meja: Parlamentam noraidot vienošanos, Brexit var nenotikt(8)

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja, tuvojoties otrdien parlamentā gaidāmajam izšķirošajam balsojumam, pirmdien mudinās likumdevējus apstiprināt Brexit vienošanos, brīdinot - pretējā gadījumā jārēķinās ar risku, ka Brexit nenotiks.

Briti pastiprina cīņu pret droniem lidostu tuvumā © DIENA(2)

Nesenie notikumi, kad Apvienotās Karalistes divās lielākajās lidostās atcēla simtiem lidojumu, jo to teritorijā bija pamanīti droni, ir uzkūluši diskusijas par nepieciešamību stingrāk ierobežot šo lidaparātu izmantošanu lidlauku tuvumā. Līdz ar dronu popularitātes straujo pieaugumu pēdējos gados arvien biežāk tiek reģistrēti gadījumi, kad tie lidinās virs Lielbritānijas lidostām, nopietni apdraudot lidmašīnas un to pasažierus. Tomēr lidostām un likumsargiem ir sarežģīti cīnīties pret ļaunprātīgiem dronu pilotiem.

Pēc sprādziena Parīzes maiznīcā gruvešos atrod vēl vienu upuri © DIENA(6)

Kopējais upuru skaits pēc nelaimes gadījuma Parīzē, kad pēc gāzes noplūdes notikušā eksplozijā tika izpostīta maiznīca pilsētas centrā, pieaudzis - glābējiem turpinot aizvākt gruvešus, tajos atrastas kādas sievietes mirstīgās atliekas. Sākotnēji pēc traģiskā negadījuma viņa oficiāli skaitījās bezvēsts pazudusi, raksta BBC.

Lavīnā Austrijas Alpos gājuši bojā trīs slēpotāji no Vācijas

Lavīnā Austrijas Alpos gājuši bojā trīs slēpotāji no Vācijas, bet vēl viens viņu biedrs pagaidām oficiāli tiek uzskatīts par pazudušu, svētdien paziņojusi Forarlbergas federālās zemes policija. Par vāciešu pazušanu sestdien ziņoja viena slēpotāja sieva. Trīs bojāgājušie tika atrasti sestdienas vakarā netālu no Lehas slēpošanas kūrorta, bet ceturtā meklēšanu nācās pārtraukt spēcīgas snigšanas un augstas lavīnbīstamības dēļ.

Sprādziens Parīzē: Slimnīcā izdziest vēl viena cilvēka dzīvība © DIENA(10)

Sprādzienā, kas sestdienas rītā nogranda kādā beķerejā Parīzes centrālajā daļā, gājuši bojā divi ugunsdzēsēji, paziņojušas Parīzes varas iestādes. Ievainojumus guvuši vēl 47 cilvēki. Sākotnēji Francijas iekšlietu ministrs Kristofs Kastanērs informēja, ka eksplozījā gājuši bojā četri cilvēki, bet vēlāk šī informācija precizēta. Nesen tapa zināms, ka diemžēl upuru skaits pieaudzis - slimnīcā no gūtajām traumām mirusi kāda sieviete no Spānijas. Notikušais nav uzbrukums, bet gan nelaimes gadījums - sprādziens izcēlies gāzes noplūdes rezultātā.

Lielbritānija varētu atcelt par sešiem mēnešiem īsākus cietumsodus(2)

Lielbritānijas valdība apsver iespēju atcelt cietumsodus, kas nav ilgāki par sešiem mēnešiem, lai samazinātu recidīvismu un mazinātu cietumu sistēmas noslodzi, sestdien paziņoja par ieslodzījuma vietām atbildīgais ministrs Rorijs Stjuarts. Saskaņā ar šo plānu no cietumsoda izvairītos desmitiem tūkstoši cilvēku, kas tiek notiesāti par nevardarbīgiem vai ar seksuālu vardarbību nesaistītiem noziegumiem, tādiem kā zādzība, intervijā laikrakstam The Daily Telegraph sacīja Stjuarts. Viņa ieskatā īslaicīgs cietumsods ir "pietiekami ilgs, lai nodarītu cilvēkam kaitējumu, bet nav tik ilgs, lai liktu kādam laboties."

Sāk izcelt Ziemeļjūrā no kuģa ieskalotos konteinerus

Sestdien Ziemeļjūrā sākti darbi pie vairāk nekā 200 konteineru izcelšanas, kas pagājušajā nedēļā vētras laikā iegāzās no kravas kuģa Zoe. Piektdienas vakarā no Eimeidenas ostas izbrauca divi specializēti Nīderlandes glābšanas kuģi, paziņoja Nīderlandes Infrastruktūras ministrija. Vēl viens glābšanas kuģis ir ceļā no Norvēģijas.

Ukraina iegādājas no Turcijas kaujas dronus(5)

Ukraina parakstījusi līgumu ar Turciju par jaunāko kaujas dronu iegādi, sestdien paziņoja Ukrainas prezidents Petro Porošenko. Līgumu par operatīvi-taktiskā līmeņa trieciena dronu Bayraktar TB2 iegādi Ukrainas bruņotajiem spēkiem parakstīja Ukrainas valsts kompānija Ukrspeceksport un Turcijas kompānija Baykar Makina, pavēstīja Porošenko.

Hants baidās no scenārija, kurā Lielbritānija nepamet ES © DIENA(3)

Ja parlaments noraidīts premjeres Terēzas Mejas valdības Brexit "šķiršanās līgumu", proti, vienošanos par nosacījumiem, ar kādiem Lielbritānija izstājas no Eiropas Savienības (ES), viss process varētu tikt paralizēts. Tas galu galā pat varētu novest pie situācijas, kad Lielbritānija bloku nemaz nepamet, brīdinājis valsts sekretārs Džeremijs Hants.