Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Ar piesardzīgu attieksmi © DIENA(1)

Latvija piekristu vienota saslimšanas ar Covid-19 rādītāja, pie kura jāievēro pašizolācija, ieviešanai visā Šengenas zonā, ja izdotos panākt vienošanos par savstarpēji salīdzināmiem kritērijiem, lai šādu slieksni varētu noteikt. Šādu Veselības ministrijas nostāju Dienai pauda tās Komunikācijas departamenta direktors Oskars Šneiders.

Eiropā strauji pieaug ar vīrusu inficēto skaits © DIENA(7)

Sākoties aukstākam un drēgnākam laikam, Eiropā atgriezušās bažas par jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) plaša mēroga uzliesmojumu. Valstu līderi sāk apsvērt dažādu pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumu lietderību – briti aizliedz pulcēties grupās, kas lielākas par sešiem cilvēkiem, bet Francija cer uz reģionāla mēroga ierobežojumiem.

Lukašenko Krievijā uzzinās atbalsta cenu © DIENA(32)

Šodien plānota Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko vizīte Sočos, kas iecerēta kā galvenā Kremļa atbalsta demonstrācija ilggadējam baltkrievu līderim. Lukašenko pēdējā mēnesī nācies stāties pretī simtiem tūkstošiem protestētāju, kuri uzskata, ka viņam ir laiks pamest amatu, un pauž viedokli, ka 9. augustā notikušās prezidenta vēlēšanas nav bijušas godīgas, demokrātiskas un tāpēc nav leģitīmi oficiālie vēlēšanu rezultāti, kas apliecina viņa pārliecinošo uzvaru.

Francijā reģistrēts lielākais Covid-19 gadījumu skaits kopš pandēmijas sākuma valstī(4)

Francijas veselības dienesti pagājušajā diennaktī reģistrējuši rekordlielu jaunā koronavīrusa gadījumu skaitu kopš pandēmijas sākuma - teju 10 000. Valstī plāno jaunus ierobežojumus, lai apturētu jaunā koronavīrusa izplatību divās lielās pilsētās un Francijas aizjūras reģionā Gvadelupā, piektdien paziņojis Francijas premjerministrs Žans Kastekss.

Vācijā pirmo reizi konstatēts Āfrikas cūku mēris(3)

Pirmo reizi Vācijā konstatēts Āfrikas cūku mēris (ĀCM), kas riskus cilvēkiem nerada, taču tā dēļ nācies likvidēt ievērojamu skaitu cūku visā pasaulē, paziņojusi valsts lauksaimniecības ministre Jūlija Kleknere.

Vācu autobūves milzis MAN likvidēs ceturtdaļu darbavietu

Vācijas kravas automobiļu un autobusu ražotājs MAN piektdien paziņoja, ka likvidēs līdz pat 9500 darbavietām jeb ceturtdaļu no kopējā darbavietu skaita, šādu lēmumu skaidrojot ar nepieciešamību veikt restrukturizāciju koronavīrusa pandēmijas negatīvās ietekmes dēļ.