Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Lielbritānijā notiek reģionu parlamentu un pašvaldību vēlēšanas

Lielbritānijā ceturtdien notiek pirmās pašvaldību un reģionālās vēlēšanas kopš Brexit un pandēmijas sākuma, un galvenā uzmanība pievērsta reģionālā parlamenta vēlēšanām Skotijā, kur aicinājumi uz vēl viena neatkarības referenduma sarīkošanu bijis viens no galvenajiem priekšvēlēšanu tematiem.

Skotija ceļā uz vēl vienu neatkarības referendumu © DIENA

Šodien notiekošajās Skotijas parlamenta vēlēšanās izredzes iegūt vairāk nekā pusi no 129 deputātu mandātiem ir Skotu Nacionālajai partijai (SNP). Priekšvēlēšanu kampaņa apliecina, ka aktualizēsies jautājums par jauna neatkarības referenduma rīkošanu, jo izstāšanās no Apvienotās Karalistes ir SNP līderes un Skotijas valdības vadītājas Nikolas Stērdženas kvēlākais sapnis.

Arī šogad Oktoberfest nenotiks

Covid-19 pandēmijas dēļ otro gadu pēc kārtas atcelti tradicionālie Minhenes alus svētki Oktoberfest, pirmdien paziņojis Bavārijas federālās zemes premjerministrs Markuss Zēders.

Londonā sākas G7 ārlietu ministru sanāksme

Pirmdien Londonā pulcējas industriāli attīstīto valstu grupas G7 ārlietu ministri, un šo pirmo klātienē organizēto sanāksmi kopš Covid-19 pandēmijas dēļ izsludināto ierobežojumu ieviešanas ievada Lielbritānijas ārlietu ministra Dominika Rāba un ASV valsts sekretāra Entonija Blinkena divpusējās sarunas.