Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eiropa

Džonsons pieredz pirmo pārbaudījumu pie balsošanas urnām

Lielbritānijā ceturtdien notiek starpvēlēšanas, kas tiek uzskatītas par pirmo jaunā premjerministra Borisa Džonsona pārbaudījumu pie balsošanas urnām un kuras konservatīvo zaudējuma gadījumā var samazināt valdības vairākumu parlamentā līdz minimumam.

Britu premjers neiekaro skotu simpātijas © DIENA(5)

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons šonedēļ ieradās Skotijā šarmēšanas vizītē, taču brauciens pie "kalniešiem" neizvērtās īpaši veiksmīgs. Tā laikā spilgti izgaismojās viņa un vietējās nacionālistu valdības dziļās domstarpības jautājumā par draudošo bezvienošanās Brexit un iespējamo referendumu par Skotijas neatkarību. Siltas jūtas pret Džonsonu nav arī viņa vadītās Konservatīvās partijas līderei Skotijā. Pēc viņa kļūšanas par britu premjeru no skotu politiķiem izskan brīdinājums, ka Džonsons var būt pēdējais Apvienotās Karalistes vadītājs.

Džonsons dodas vizītē uz Skotiju

Lielbritānijas jaunais premjerministrs Boriss Džonsons centienos stiprināt valsts vienotību pirmdien dodas savā pirmajā oficiālajā vizītē uz Skotiju.

Sausuma dēļ Reinā var apstāties kuģu satiksme © DIENA

Reinas upe ir viena no Eiropas svarīgākajām transporta artērijām, pa kuru augšup un lejup notiek intensīva kuģu satiksme, kas nodrošina izejmateriālu un gatavās produkcijas pārvadāšanu. Tās ceļā no Alpu kalniem Šveicē līdz Ziemeļjūrai atrodas daudzi rūpniecības uzņēmumi, kas ir ļoti atkarīgi no upes.