Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Eiropa

Francija un Vācija nolūkā stiprināt ES paplašinās Elizejas līgumu(1)

Francija un Vācija, cenšoties apliecināt, ka Berlīnes-Parīzes ass joprojām ir stipra, un demonstrējot apņēmību stāties pretī eiroskeptiski noskaņotajiem nacionālistiem, kas gūst arvien lielāku ietekmi citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, vienojušās paplašināt 1963.gada līgumu par izlīgumu pēc Otrā pasaules kara.

Dombrovskis: Finanšu sektora uzraudzības prasības ES jāvienādo arī Brexit dēļ(11)

Eiropas Savienības (ES) finanšu tirgu uzraudzībā būtu jāievieš līdzvērtīgas prasības visās dalībvalstīs ne tikai naudas atmazgāšanas apkarošanas, bet arī Lielbritānijas izstāšanās dēļ, lai novērstu situāciju, kad kādu valstu uzraugi uz finanšu institūciju faktisko pārcelšanos lūkojas pielaidīgāk, intervijā aģentūrai LETA sacīja Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Francijā plāno aizliegt nesaskaņotus protestus © DIENA(14)

Francijas valdība ir nolēmusi vērsties pret agresīviem demonstrantiem līdzīgi kā pret futbola huligāniem. Tā būs atbilde uz visā valstī jau astoņas sestdienas notikušajiem tā dēvētajiem dzelteno vestu protestiem, kuru dalībnieki iesaistījušies sadursmēs ar policiju un apzināti sabojājuši īpašumu. Premjerminists Eduārs Filips šonedēļ brīdināja, ka vardarbīgiem protestētājiem nāksies dārgi samaksāt par savu rīcību. Francijas varasiestādes līdz šim nav spējušas tikt galā ar protestu kustību, kam nav līderu un kas ir kļuvusi arvien radikālāka. Pirms šajā sestdienā gaidāmajiem protestiem visā valstī tikšot mobilizēti vairāk nekā 80 tūkstoši policistu.

Nepatīkams atradums Lielbritānijas kūrortpilsētā - gigantisks "taukbergs" © DIENA(5)

Lielbritānijā iecienītā atpūtas galamērķī pie jūras Sidmutā kanalizācijas sistēmā vien dažus metrus no jūras rutīnas pārbaudes laikā uziets 64 metrus garš sacietējušu tauku, eļļaina ūdens un salvešu blāķis, kuru britu mediji jau nodēvējuši par "taukbergu", apspēlējot vārdu "aisbergs". Atradums sagādājis ne tikai pamatīgas rūpes kanalizācijas uzturēšanas dienestu darbiniekiem, bet arī ir kārtējais apliecinājums par cilvēku radītā piesārņojuma problēmas apmēriem.

Saindētā Skripaļa māju daļēji demontēs © DIENA(9)

Lai garantētu, ka māja, kurā Krievijas bijušais dubultaģents Sergejs Skripaļs nonāca kontaktā ar ārkārtīgi indīgo vielu Novičok, neradītu draudus apkārtējiem, to nolemts daļēji demontēt. Ķīmiskā piesārņojuma ekspertu komanda atsākusi uz Ziemassvētku laiku apturēto darbu, un nu tuvāko mēnešu laikā plānots mājai pilnībā noņemt jumtu, vēsta The Guardian.

Itālijai un Maltai strīds par migrantiem © DIENA(38)

Romas pāvests Francisks bijis spiests iesaistīties Itālijas un Maltas strīdā par to, kam vajadzētu uzņemt 49 Vidusjūrā izglābtus migrantus, kuri ir iestrēguši uz diviem palīdzības kuģiem. Abas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ir atteikušās dot atļauju kuģiem piestāt savās ostās un pieprasa solidaritāti no citām blokā ietilpstošajām valstīm. Tikmēr strīdā ierautie migranti, kuru vidū ir bērni un sievietes, spiesti uzturēties necilvēciskos apstākļos, jo glābšanas kuģi nav paredzēti ilgstošai liela skaita cilvēku izmitināšanai.

Par sniegu un salu brīdina 20 Eiropas valstīs(1)

Tuvākajās dienās Alpu kalnu reģiona ziemeļdaļā atkal gaidāma spēcīga snigšana, tādēļ Austrijas Alpos no otrdienas līdz piektdienai būs spēkā sarkanās krāsas brīdinājums, liecina meteoroloģijas dienestu sniegtā informācija.

Populisti, labējie lec uz pretvakcinēšanās viļņa © DIENA(26)

Populistisko partiju popularitātes pieaugums un nonākšana valdību vadībā sākusi nopietni apdraudēt sabiedrības veselību, jo bieži izmanto pretvakcinēšanās mītus lielāka atbalstītāju loka iegūšanai. Īpaši aktuāla tā ir tā dēvēto postpatiesību laikmetā, kurā tehnoloģiju un sociālo tīklu attīstība rada iespējas pretvakcinēšanās mītu veidotājiem ātri iegūt atbalstītājus un eksplozīvi izplatīt savus zinātniski nepamatotos apgalvojumus.