Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Laikraksts: Brexit varētu tikt atlikts par diviem gadiem(8)

Eiropas Savienības (ES) augstākās amatpersonas nopietni apsver Brexit atlikšanu līdz 2021.gadam, Briseles pacietībai, kā pašreizējā strupceļa situāciju risina britu vadība, arvien sarūkot, atsaucoties uz avotiem Eiropas diplomātu aprindās, ziņo britu laikraksts The Guardian.

Meja atliek balsojumu par Brexit vienošanos(2)

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja svētdien paziņojusi, ka atkārtots parlamenta balsojums par Brexit vienošanos nevarēs notikt tuvākās nedēļas laikā, bet solījusi, ka tas tiks sarīkots līdz 12.martam.

Orbāns aizstāv Junkeru un Sorosu nomelnojošu kampaņu(15)

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns piektdien aizstāvēja strīdīgus vērtējumus izsaukušās aģitācijas kampaņas plakātus, kuros Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers attēlots kā nelegālās imigrācijas aizstāvis.

Sašķeltā Moldova vēlēs parlamentu © DIENA

Pēc svētdien notiekošajām parlamenta vēlēšanām Eiropas nabadzīgākā valsts Moldova varētu palikt «pelēkajā zonā» starp Eiropas Savienību (ES) un Krieviju, kas nozīmētu gausas reformas un korupcijas neapkarošanu. Aptaujas liecina, ka ne pašlaik valdošā proeiropeiskā Demokrātiskā partija, ne promaskaviskā Moldovas prezidenta Igora Dodona pārstāvētā Sociālistu partija neiegūs absolūto balsu vairākumu likumdevējā, kas var apgrūtināt jaunas valdības izveidošanu. Prezidents neizslēdz iespēju izsludināt atkārtotas vēlēšanas, ja partijas nespēs vienoties.