Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Lielbritānijas nākamo premjeru nosauks 23. jūlijā

Uzvarētājs cīņā par Lielbritānijas Konservatīvās partijas līdera un valsts premjerministra amatu tiks nosaukts 23. jūlijā, otrdien pavēstīja Konservatīvā partija. Uz augsto amatu pretendē bijušais ārlietu ministrs Boriss Džonsons un pašreizējais ārlietu ministrs Džeremijs Hants. Labākas izredzes uz uzvaru tiek prognozētas Džonsonam.

Ukraina sašutusi par Krievijas balsstiesību atjaunošanu un aptur dalību EPPA(14)

Protestējot pret Krievijas balsstiesību atjaunošanu, Ukrainas delegācija otrdien pametusi Eiropas Padomes Parlamentāro asambleju (EPPA). Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paudis vilšanos par EPPA lēmumu, bet Ukrainas delegācijas vadītājs paziņojis, ka Ukrainas delegācija aptur savu darbību asamblejā. EPPA agrā otrdienas rītā vienojās atjaunot Krievijas balsstiesības, kuras tika apturētas, reaģējot uz Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksiju 2014. gadā.

Džonsons gatavs atstāt ES arī bez vienošanās © DIENA(1)

Bijušais Lielbritānijas ārlietu ministrs un favorīts cīņā par premjera posteni Boriss Džonsons uzsver, ka centīsies ar Eiropas Savienību (ES) vienoties par jaunu tā dēvēto "šķiršanās līgumu", taču ir gatavs arī Brexit scenārijam bez vienošanās, ja bloks viņa prasības noraidīs.

Labējie ekstrēmisti rada draudus vācu politiķiem © DIENA(6)

Kaseles apgabala Hesenē vadītāja nogalināšana mēneša sākumā un nāves draudu nosūtīšana vairākiem citiem atbalstu migrantiem izteikušiem politiķiem pagājušajā nedēļā Vācijā ir izraisījusi bažas par labējo ekstrēmistu aktivitāšu pāraugšanu no naidu kurinošiem paziņojumiem nāvējošā rīcībā, vēsta Deutsche Welle. Slepkavība ir iezīmējusi pirmo reizi kopš septiņdesmitajiem gadiem, kad amatā esošs politiķis Vācijā ir nogalināts tieši politisko uzskatu dēļ.

Rietumeiropā gaidāms karstuma vilnis(6)

Liela daļa Rietumeiropas nākamnedēļ piedzīvos karstuma vilni, kurā gaisa temperatūra var sasniegt pat 40 grādus pēc Celsija, piektdien vēstīja sinoptiķi, atzīstot šādu karstuma vilni jūnijā par bezprecedenta parādību.

Neērts pārbaudījums Erdoganam Stambulā © DIENA(2)

Svētdien notiekošās atkārtotās mēra vēlēšanas Turcijas ekonomiski nozīmīgākajā pilsētā Stambulā var kļūt par politiski bīstamu un ļoti neērtu pārbaudījumu autoritārajam prezidentam Redžepam Tajipam Erdoganam, lai gan viņš pats vēlēšanās nemaz nekandidē.

Norvēģijas sala vēlas kļūt par "bezlaika zonu"

Norvēģijas sala Sommaroja, kur saule nenoriet 69 dienas gadā, vēlas kļūt par "bezlaika zonu" un ieviest elastīgākas skolas un darba stundas, lai pēc iespējas vairāk izmantotu garās vasaras dienas.

Aptauja rāda uzticības krīzi vakcīnām Eiropā © DIENA(11)

Globāli veiktā aptauja atklāj, ka pēdējos gados strauji samazinājusies cilvēku uzticība vakcinācijas efektivitātei un drošumam. Tas, pēc ekspertu domām, rada milzīgu risku sabiedrības veselībai. Secinājumi par aptaujas rezultātiem liecina, ka skepse pret vakcīnām palielinās un uzticība ārstiem mazinās tieši attīstītākos un vairāk pārtikušos reģionos – to vidū īpaši izceļas Rietumeiropa un Austrumeiropa.