Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Opozīcija uzskata, ka Andžejam Dudam pandēmijas ierobežojumi radījuši negodīgas priekšrocības © DIENA(2)

Jaunā koronavīrusa pandēmijas uzliesmojums daudzviet licis atcelt ne tikai pasākumus un sporta spēles, bet arī dažāda mēroga vēlēšanas. Vēl līdz pat trešdienai Polijas vadība, par spīti pandēmijai, pieturējās pie plāna 10. maijā rīkot Valsts prezidenta vēlēšanas, taču vien četras dienas pirms vēlēšanām tās atcēla. Tomēr koalīcijas partijas, kas iepriekš strīdējušās par iesūtītu biļetenu leģitimitāti, spējušas samierināties, un ceturtdien parlaments atbalstīja vēlēšanas pa pastu vēlāk.

Viļņā aizliegs autosatiksmi cauri vecpilsētai(2)

Viļņā no jūlija būtiski reorganizēs autosatiksmi, aizliedzot automašīnās doties cauri vecpilsētai, proti, tajā varēs tikai iebraukt no četrām dažādām pusēm, nevis šķērsot to tranzītā, paziņojis Lietuvas galvaspilsētas vicemērs Vītauts Mitals.

Kontaktpersonu lietotnes rada bažas par privātumu © DIENA(3)

Eiropas valstīm gatavojoties atcelt vai mazināt stingrākos no jaunā koronavīrusa apturēšanai ieviestajiem ierobežojumiem, aktualizējas jautājums, kā visefektīvāk novērst jaunus Covid-19 slimības uzliesmojumus. Papildus dažādiem fiziskās aizsardzības līdzekļiem arvien vairāk valstu grasās ieviest vai jau izmanto lietotnes, kas informē ierīces īpašnieku par iespējamo kontaktu ar inficētajiem.

Vācija plāno aizliegt lielus pasākumus vismaz līdz augusta beigām(1)

Vācijas federālā valdība plāno paturēt spēkā lielu publisku pasākumu, tai skaitā festivālu un sporta sarīkojumu, aizliegumu vismaz līdz augusta beigām, liecina lēmuma projekts, ar kuru iepazinās ziņu aģentūra DPA pirms trešdien notikušām sarunām starp kancleri Angelu Merkeli un federālo zemju valdību vadītājiem.