Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

ES diskutēs par Prāgas apsūdzībām Maskavai © DIENA

Eiropas Savienības valstu ārlietu ministri šodien attālinātā sanāksmē apspriedīs Čehijas valdības paziņojumu par Krievijas īpašo dienestu saistību ar 2014. gadā notikušo sprādzienu munīcijas noliktavā Vrbeticē.

Čehija izraida 18 Krievijas diplomātus(5)

Čehija izraida 18 Krievijas diplomātus, kas, kā konstatējis Čehijas izlūkdienests, ir Krievijas izlūkdienestu slepenie aģenti, sestdien pavēstīja Čehijas ārlietu ministrs Jans Hamāčeks.

EK gatavojas piesaistīt līdz 800 miljardiem eiro ekonomikas atveseļošanas finansēšanai

Eiropas Komisija (EK) izmantos diversificētu finansēšanas stratēģiju, lai līdz 2026.gadam piesaistītu aptuveni 800 miljardus eiro faktiskajās cenās, veicot pasākumus, kas nodrošinās, ka aizdevumi no pagaidu atveseļošanās instrumenta Next Generation EU tiks finansēti ar visizdevīgākajiem noteikumiem Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un to iedzīvotājiem.

Covid-19 upuru skaits Eiropā pārsniedzis miljonu(2)

Ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits Eiropā pirmdien pārsniedza viena miljona atzīmi, un Pasaules Veselības organizācija (PVO) brīdināja, ka inficēšanās gadījumu skaits eksponenciāli pieaug par spīti centieniem apturēt šo pieaugumu.

Merkeles alianse lems par kanclera kandidātu © DIENA(1)

Vācijā šoruden beigsies 16 gadu ilgusī kancleres Angelas Merkeles ēra, un pēc 26. septembrī paredzētajām Bundestāga vēlēšanām valdību veidos un vadīs kāds cits politiķis. Partijas jau sākušas gatavoties vēlēšanām, un izņēmums nav arī Merkeles ilgi vadītā konservatīvo alianse. Uz kanclera kandidāta nomināciju pieteikušies gan Kristīgo demokrātu savienības (CDU) līderis Armīns Lašets, gan Bavārijas Kristīgi sociālās savienības (CSU) vadītājs Markuss Zēders. Kuru no viņiem alianse izraudzīsies par kandidātu, tikšot izlemts pāris nākamajās nedēļās.