Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eiropa

Aptauja: EP vēlēšanās piedalījās ievērojami vairāk jaunu cilvēku(2)

2019. gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās piedalījās ievērojami vairāk proeiropeisku jaunu cilvēku nekā iepriekš, liecina visās 28 dalībvalstīs veiktas Eirobarometra aptaujas rezultāti. Dažas nedēļas pēc vēlēšanām vairāk nekā 28 000 pilsoņu visā Eiropas Savienībā (ES) atbildēja uz jautājumiem par dalību vēlēšanās un motivāciju tajās piedalīties.

Nākas izvēlēties starp sliktu un vēl sliktāku © DIENA(3)

Jaunā, pagaidām vēl ceļā uz varu esošā Grieķijas valdība varētu mainīt līdzšinējo valsts ekonomisko kursu, kurš iepriekš bija orientēts uz taupības pasākumu ievērošanu, lai šī Dienvideiropas valsts tiktu pie starptautisko aizdevēju līdzekļiem un vietējā tautsaimniecība nenonāktu brīvajā kritienā.

Francijā vairs nekompensēs homeopātiskos produktus © DIENA(8)

Alternatīvās medicīnas lietotājus un ražotājus Francijā ir sadusmojis valdības lēmums turpmāk no valsts budžeta nekompensēt homeopātiskās zāles, kas ir ļoti populāras šajā valstī. To bija ieteicis arī Francijas veselības uzraugs, kas apšauba homeopātisko preparātu iedarbības efektivitāti. Zinātnieki jau gadiem apgalvo, ka homeopātiskās zāles, ko ražo no dabīgām vielām, nevar palīdzēt nopietnu saslimšanu ārstēšanā un zināmos gadījumos pat nodara kaitējumu. Savukārt homeopātijas atbalstītāji uzstāj, ka dabīgie preparāti ir nekaitīgāki par ķīmiski sintezētiem medikamentiem.

Neskaidrība par Merkeles veselības stāvokli nav mazinājusies © DIENA(15)

Pēc trim gadījumiem, kad Vācijas kanclere Angela Merkele oficiālos pasākumos bija redzama ar grūtībām valdot drebēšanu, neskaidrība par kancleres veselības stāvokli nav mazinājusies. Tiek ziņots, ka Merkele lūgusi pieļaut atkāpes no protokola un Dānijas premjerministres vizītes laikā abu valstu himnas klausīties sēdus.

Ar Batjku jau ceturtdaļgadsimtu © DIENA(39)

Baltkrievijā šajās dienās pirms 25 gadiem notika valsts vēsturē pirmās un līdz šim arī pēdējās demokrātiskās prezidenta vēlēšanas, kurās pārliecinoši uzvarēja bijušais sovhoza priekšsēdētājs Aleksandrs Lukašenko. Kopš tā brīža Lukašenko nav atlaidis varas grožus un šogad pēc Kazahstānas ilggadējā prezidenta Nursultana Nazarbajeva atkāpšanās kļuvis par visilgāk valdījušo līderi bijušajā Padomju Savienībā.

Atkāpies Lielbritānijas vēstnieks ASV(3)

Lielbritānijas Ārlietu ministrija trešdien paziņojusi, ka no amata atkāpies Apvienotās Karalistes vēstnieks Vašingtonā Kims Darohs, kura kritiskie izteikumi par ASV prezidenta Donalda Trampa administrāciju nedēļas nogalē parādījušies presē.

Londona aizstāv Trampa kritizēto vēstnieku © DIENA(5)

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja negrasoties atsaukt karalistes vēstnieku ASV Kimu Deroku, kurš vairāku gadu garumā savās atskaitēs Londonai ir regulāri neglaimojoši izteicies par savas rezidences valsts prezidentu Donaldu Trampu. Daļa no konfidenciālajiem diplomātiskajiem ziņojumiem pagājušajā nedēļā nonāca britu preses slejās.

Parīze izsludina klimata ārkārtas situāciju(10)

Sekojot vairāku citu pilsētu un nacionālo parlamentu piemēram, Parīze, kur 2015.gadā tika parakstīta vienošanās par globālās sasilšanas ierobežošanu, otrdien izsludinājusi klimata ārkārtas situāciju.

Konservatīvie atgriežas pie varas Grieķijā © DIENA

Ar solījumu smagi strādāt pirmdien amatā stājās krīžu nomocītās Grieķijas jaunais premjerministrs Kirjaks Micotakis. Konservatīvais politiķis pārņēma varu pēc tam, kad svētdien notikušajās parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās pārliecinoši uzvarēja viņa vadītā centriski labējā partija Jaunā demokrātija, apsteidzot līdz šim valdījušā galēji kreisā premjera Alekša Cipra partiju Syriza.