Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Ukraiņi atzīmē revolūcijas gadadienu © DIENA(6)

Ukraina šajā nedēļā atzīmē piekto gadadienu kopš traģiskajiem notikumiem galvaspilsētā Kijevā, kuru rezultātā tika gāzts un no valsts bija spiests aizbēgt promaskaviskais prezidents Viktors Janukovičs, bet Ukrainā pie varas nāca prorietumnieciski noskaņoti politiķi. Varas maiņu Kijevā veikli izmantoja Krievija, kas okupēja un anektēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet pēc tam izraisīja karu Donbasā.

Eiropieši neatsaucas ASV prasībai repatriēt džihādistus © DIENA(26)

Eiropas valstis ir atturīgi reaģējušas uz ASV prezidenta Donalda Trampa prasību repatriēt un tiesāt savus pilsoņus, kas ir devušies uz Sīriju, lai pievienotos džihādistu grupējumam Islāma valsts. Amerikāņu atbalstīto un kurdu vadīto Sīrijas demokrātisko spēku (SDS) gūstā esot nonākuši aptuveni 800 ārvalstu kaujinieku, taču nav skaidrības par viņu likteni pēc tam, kad Sīriju pametīs ASV karaspēks. Eiropiešu izvairībai ir gan politiski, gan tiesiski iemesli.

Briti negrib kalifāta sievu atgriešanos © DIENA(37)

Apvienotajā Karalistē asas diskusijās izraisījusi laikrakstā The Times publicētā intervija ar Lielbritānijas pilsoni Šamimu Begumu, kura savulaik aizbēga no Londonā dzīvojošās ģimenes, lai pievienotos islāmistu teroristiskajai organizācijai Islāma valsts Sīrijā. Viņa tagad atrodas bēgļu nometnē Ziemeļaustrumsīrijā un vēlas atgriezties Lielbritānijā, jo uzskata to par labāku vietu nupat dzimušajam dēlam.