Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Eiropa

Britu vēlēšanām grūti paredzams iznākums © DIENA(2)

Premjerministra Borisa Džonsona vadītā Konservatīvā partija ir favorīte ceturtdien notiekošajās Apvienotās Karalistes parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās, taču pēdējie vēlētāju aptauju rezultāti liecina, ka toriju prognozējamais pārsvars pār opozīcijā esošo Leiboristu partiju samazinās.

EK nāk klajā ar Eiropas Zaļo līgumu(31)

Eiropas Komisija (EK) trešdien nākusi klajā ar savu plānu vides un klimata aizsardzībai - Eiropas Zaļo līgumu, kura mērķis ir līdz 2050.gadam panākt Eiropas Savienībā (ES) oglekļa dioksīda emisijas neitralitāti.

Francijā turpinās streiki pret pensiju sistēmas reformu(2)

Francijas lidostu darbinieki, skolotāji un citu profesiju pārstāvji otrdien pievienojušies streikam, ko, protestējot pret Francijas prezidenta Emanuela Makrona iecerēto pensiju sistēmas reformu, sākušas arodbiedrības, kas pārstāv Parīzes sabiedriskā transporta sistēmas darbiniekus.

Vācijā padziļinās valdošo partiju attiecību krīze © DIENA

Vācijā valdošās lielās koalīcijas nākotne ir neskaidra. Sociāldemokrātiskā partija (SPD), kas pēdējos gados piedzīvo vēlētāju atbalsta kritumu, ilgāku laiku runā par aiziešanu no valdības, ko tā veido kopā ar kancleres Angelas Merkeles pārstāvēto Kristīgo demokrātu savienību (CDU) un tās Bavārijas māsaspartiju – Kristīgi sociālo savienību (CSU).

Zelenskis un Putins pirmo reizi aci pret aci © DIENA(11)

Ukrainas un Krievijas atšķirīgais redzējums par konflikta noregulējumu Donbasā vieš maz optimisma pirms pirmdien Parīzē paredzētās Ukrainas, Krievijas, Francijas un Vācijas līderu tikšanās, kurā valstu vadītāji apspriedīs iespēju izbeigt pašlaik vienīgo aktīvo karu Eiropā.