Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Eiropa

Ungārijas opozīcija sola atsākt protestus pēc svētku brīvdienām

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā opozīcijas rīkotās ielu demonstrācijas pret darba likuma grozījumiem otrdien bija mazāk apmeklētas nekā iepriekšējās dienās, bet opozīcijas parlamentārieši solīja izmantot juridiskās un parlamentārās iespējas cīņai pret valdību un atsākt protestus pēc Ziemassvētku brīvdienām.

Meja paātrina gatavošanos Brexit bez vienošanās

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja otrdien tikusies ar sava kabineta locekļiem, lai apspriestu sagatavošanos iespējai, ka Apvienotajai Karalistei no Eiropas Savienības (ES) būs jāaiziet bez izstāšanās līguma, jo liela daļa parlamenta deputātu joprojām iebilst pret viņas panākto Brexit vienošanos.

ES pagarinās operāciju Sophia Vidusjūrā(3)

Eiropas Savienība (ES) vēl uz trim mēnešiem pagarinās Vidusjūrā īstenotās karaflotes kuģu operācijas Sophia mandātu, otrdien vēsta koncerna Funke Mediengruppe izdevumi.

Vācija maksās kompensācijas pēc Kristāla nakts izglābtajiem ebrejiem(1)

Ebrejiem, kas no nacistiskās Vācijas tika izvesti pēc 1938.gada Kristāla nakts grautiņiem operācijas Kindertransport gaitā, tiks izmaksātas vienreizējās kompensācijas 2500 eiro apmērā, pirmdien pēc sarunām ar Vācijas Finanšu ministriju pavēstīja ebreju organizācija Jewish Claims Conference (JCC).

Ungāri protestē pret vairāk virsstundām © DIENA(2)

Ungārijas galvaspilsētu Budapeštu jau gandrīz nedēļu pārņēmuši plaši protesti pret valdošās partijas Fidesz kontrolētā parlamenta apstiprinātajām izmaiņām darba likumā un kārtējām tieslietu sistēmas reformām, kas iedragāšot tiesnešu neatkarību. Kritizētie likumdevēju lēmumi ir izveduši ielās ne tikai arodbiedrību biedrus un tiesiskuma aizstāvjus, bet arī sašķeltās opozīcijas politiķus. Valdības pārstāvji uzskata, ka aiz protestiem stāv ungāru izcelsmes amerikāņu miljardieris Džordžs Soross.

Korbins ierosina neuzticības balsojumu Mejai(1)

Opozīcijā esošo leiboristu līderis Džeremijs Korbins ierosinājis parlamentā neuzticības balsojumu Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai, jo viņa atteikusies nekavējoties sarīkot balsojumu par Brexit vienošanos.