Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Erdogans nespēj pieņemt sakāvi Stambulā(5)

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans aicinājis atbildīgās iestādes anulēt Stambulas pašvaldību vēlēšanu rezultātus, jo, viņaprāt, pārkāpti noteikumi darbinieku pieņemšanai vēlēšanu iecirkņos. Sākotnējie rezultāti liecina, ka mēra vēlēšanās Stambulā ar nelielu pārsvaru uzvarējis opozīcijā esošā Republikāniskās Tautas partijas (CHP) kandidāts, pieliekot punktu 25 gadus ilgušajai konservatīvo islāmistu valdīšanai Stambulā.

Trīs iespējamie Brexit scenāriji

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi trešdien pulcējas Briselē, lai lemtu, vai apmierināt Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas lūgumu atlikt Brexit. Ir izdalīti trīs dažādi notikumu scenāriji: bezvienošanās Brexit, Lielbritānijas izstāšanās no ES ar grozītu vienošanos vai ilgstoša Brexit atlikšana.

Labējie populisti sapņo pārņemt kontroli Eiroparlamentā © DIENA(30)

Ar solījumu "glābt Eiropu" nākammēnes gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās gatavojas startēt šonedēļ izveidotā galēji labējo partiju alianse, kuras priekšgalā ir izvirzījies Itālijas iekšlietu ministrs un vicepremjers Mateo Salvīni. "Daudziem cilvēkiem Eiropas Savienība ir murgs, nevis sapnis," viņš paziņoja pirmdien notikušajā populistu koalīcijas dibināšanas pasākumā Itālijas lielpilsētā Milānā.

ES dalībvalstis lemj par Brexit atlikšanas termiņu

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis apsver, cik daudz papildus laika būtu nepieciešams piešķirt Londonai, lai nodrošinātu gludu Lielbritānijas izstāšanos no bloka, un tas varētu liecināt, ka bezvienošanās Brexit faktiski jau izdevies novērst, otrdien vēsta diplomāti.

Aicina atcelt robežkontroli Šengenas zonas iekšienē

Eiropas Savienības (ES) migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisārs Dimitris Avramopuls aicinājis Vāciju un citas dalībvalstis atcelt robežkontroli Šengenas zonas iekšienē, kuru daudzas valstis atjaunoja migrācijas krīzes laikā. Ja Šengena beigtu pastāvēt, Eiropa mirtu, runā ASV domnīcā Atlantic Council Vašingtonā pavēstīja Avramopuls.

Bijušo Rumānijas prezidentu tiesās par noziegumiem pret cilvēci(1)

Rumānijas bijušajam prezidentam Jonam Iljesku būs jāstājas tiesas priekšā apsūdzībās par noziegumiem pret cilvēci, kas pastrādāti asiņainās antikomunistiskās revolūcijas laikā, pirmdien paziņojusi prokuratūra. "Tas ir sevišķi svarīgs mirklis Rumānijas tiesu sistēmai," žurnālistiem norādīja ģenerālprokurors Augustīns Lāzars.

Pēc strīdiem Rietumos skauj draugus Maskavā © DIENA(9)

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans šodien Maskavā jau trešo reizi šogad tiksies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Nevar nepamanīt, ka pēc pusgadu ilgā atsaluma starp abām valstīm, kas iestājās 2015. gada novembrī, kad Turcijas Gaisa spēku lidmašīna notrieca Krievijas iznīcinātāju Su-24, jo tas esot pārkāpis Turcijas gaisa telpu Sīrijas pierobežā, Turcija īpašu uzmanību velta attiecību attīstīšanai ar Krieviju.

Ministrs: Lielbritānijā nav apetītes rīkot EP vēlēšanas

Lielbritānijā nav "pilnīgi nekādas apetītes" rīkot Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, piektdien paziņoja Lielbritānijas ārlietu ministrs Džeremijs Hants, šādi izsakoties pēc tam, kad premjerministre Terēza Meja bija aicinājusi atlikt viņas valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) uz ilgāku laiku.

Meja lūdz ES atlikt Brexit līdz jūnija beigām

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien lūgusi Eiropas Savienību (ES) atlikt Brexit līdz 30.jūnijam, pieļaujot arī iespēju, ka Apvienotā Karaliste aiziet no bloka agrāk, ja parlaments beidzot apstiprina jau trīskārt noraidīto Brexit vienošanos.