Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Eiropa

Gangsterdžihādisti rada raizes Rietumeiropai © DIENA(14)

Cietumi ir kļuvuši par galveno vietu, kur Rietumeiropas džihādisti vervē jaunus sekotājus un potenciālos kaujiniekus, apgalvo terorisma pētnieki. Tipisks piemērs tam ir uzbrucējs, kurš pagājušajā nedēļā Francijas pilsētā Strasbūrā sarīkoja nāvējošu terora aktu. Viņš vairākkārt bija izcietis cietumsodu par noziegumiem, kas nebija saistīti ar terorismu, bet radikalizējās, būdams ieslodzījumā. Arī iepriekš Rietumeiropā terora aktus ir pastrādājuši cilvēki ar kriminālu pagātni. Beļģijas varasiestādes šādas personas ir iesaukušas par gangsterdžihādistiem.

Turcijas ārlietu ministrs: Tramps strādā pie Gilena izdošanas(1)

ASV prezidents Donalds Tramps sacījis Turcijas kolēģim Redžepam Tajipam Erdoganam, ka Vašingtona gatavojas izdot islāma garīdznieku Fetullu Gilenu, kuru Ankara vaino 2016.gada 15.jūlijā notikušā neveiksmīgā militārā apvērsuma mēģinājumā, svētdien paziņojis Turcijas ārlietu ministrs.

Turcija sola noskaidrot patiesību par Hašogi slepkavību

Turcija neatteiksies no centieniem noskaidrot patiesību par The Washington Post žurnālista un Rijādas kritiķa Džamala Hašogi slepkavību Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, sestdien paziņoja Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu.

Globālās Lielbritānijas ilūzijas © DIENA(10)

Apvienotās Karalistes ārlietu ministrs Džeremijs Hants oktobrī paziņoja par valdības plāniem paplašināt diplomātisko dienestu, lai vairotu valsts ietekmi pasaulē pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES). Lai sagatavotos Lielbritānijas lielākajām ārpolitiskajām izmaiņām vairāk nekā 40 gadu laikā, viņa vadītā ministrija gatavojas pieņemt darbā aptuveni tūkstoš jaunu diplomātu, atvērt jaunas vēstniecības un paplašināt valodu apmācību diplomātiskajā korpusā strādājošajiem.