Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Grieķi gatavo vēlēšanu sakāvi premjeram Cipram © DIENA(1)

Neapmierināti ar galēji kreisā premjerministra Alekša Cipra un viņa valdības darbu četru gadu garumā Grieķijas pilsoņi svētdien notiekošajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās varas grožus varētu nodot lielākajai opozīcijas partijai Jaunā demokrātija un tās līderim Kirjakam Micotakim. Konservatīvais politiķis sola iepūst jaunu dzīvību Grieķijas ekonomikā, kas joprojām nīkuļo pēc postošās krīzes. Lielākā neziņa pirms balsojuma ir par to, vai pēc vēlēšanām Micotakim vajadzēs veidot koalīciju ar citām partijām.

Vēbers apsūdz Makronu un Orbānu par "aizkulišu vienošanos"(4)

Vācijas politiķis Manfrēds Vēbers ceturtdien asi kritizējis Francijas prezidentu Emanuelu Makronu un Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu par "aizkulišu vienošanos", kuras dēļ viņam bija jāzaudē cerības uz Eiropas Komisijas (EK) prezidenta krēslu.

Putins Vatikānā tiekas ar pāvestu Francisku(17)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien Vatikānā ticies ar Romas pāvestu Francisku. Putins ar pāvestu ticies dienu pirms Ukrainas katoļu līderiem paredzēta tikšanās Vatikānā, lai runātu par krīzi savā valstī. Izskan arī runas, ka šī vizīte varētu būt priekšvēstnesis pāvesta pirmajam Krievijas apmeklējumam.

Serbijas amatpersonas nevarēs apmeklēt Kosovu(4)

Kosova aizliegusi Serbijas amatpersonām ieceļot savā teritorijā to "pastāvīgās propagandas un viltus ziņu dēļ", ceturtdien pavēstīja Kosovas Ārlietu ministrijas amatpersona, vēl vairāk saasinot spriedzi bijušo kara pretinieku starpā.

Tusks: Leienas izraudzīšana bija demokrātiska(2)

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks mudināja Eiropas Parlamenta (EP) deputātus atbalstīt Eiropas Komisijas prezidenta amatam nominēto Vācijas politiķi Urzulu fon der Leienu, sakot, ka Eiropas Savienības (ES) līderu lēmums bijis demokrātisks.

Dažāda reakcija uz Leienes virzīšanu Eiropas Komisijas prezidenta krēslā © DIENA(1)

Eiropas Savienība (ES) ir tikusi pie vienas no augstākajām amatpersonām, kas nomainīs līdzšinējo bloka vadību. Eiropas Parlamenta (EP) jaunais sasaukums trešdien par ES likumdevēja spīkeru ievēlēja itāli Dāvidu Mariju Sasoli, kuru bija izvirzījusi pēc deputātu skaita otra lielākā – sociālistu – frakcija. Saskaņā ar vienošanos bijušais televīzijas raidījumu vadītājs Sasoli EP vadīs divarpus gadu, bet pēc tam viņu amatā nomainīs konservatīvo pārstāvis.

Parīze plāno aizliegt tūristu autobusus pilsētas centrā

Parīze plāno aizliegt tūristu autobusus pilsētas centrā, lai pamudinātu pilsētas viesus staigāt, braukt ar divriteni vai izmantot sabiedrisko transportu un tādējādi mazinātu sūdzības par masu tūrisma radītajām neērtībām, paziņojis Parīzes mēra vietnieks Emanuels Greguārs.

Par EP spīkeru ievēlēts Sasoli

Par Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāju otrdien ievēlēts sociālistu kandidāts Dāvids Marija Sasoli. Otrajā balsošanas kārtā no 667 deputātiem, kuru biļeteni atzīti par derīgiem, par Sasoli balsojuši 345.

No Meksikas deportēto migrantu skaits jūnijā pieaudzis par 33%(2)

Meksika jūnijā deportējusi par 33% vairāk ārvalstnieku nekā maijā, paziņojušas vietējās amatpersonas. Tas noticis pēc tam, kad valsts piekrita "līdz šim nepieredzētiem pasākumiem", lai samazinātu migrāciju un izvairītos no ASV prezidenta Donalda Trampa plānotajiem muitas tarifiem.

Arestētā migrantu glābēja šķeļ Eiropu © DIENA(34)

Itālijā arestētā vāciete Karola Rakete, kuras vadītais glābšanas kuģis Sea-Watch 3 ar vairākiem desmitiem Vidusjūrā izglābtu afrikāņu migrantu uz borta aizvadītajā nedēļā bez atļaujas piestāja Lampedūzas salā, ir kļuvusi par jauno simbolu migrācijas krīzei Eiropā.