Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Eiropa

Lepena prognozē fundamentālas pārmaiņas ES(13)

Francijas galēji labējās Nacionālās apvienības (RN) līdere Marina Lepena piektdien paziņojusi, ka pieaugošā nacionālistu partiju popularitāte pēc Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām novedīs pie fundamentālām pārmaiņām Eiropas Savienībā (ES).

Spānijas premjers izsludina ārkārtas vēlēšanas

Spānijas premjerministrs Pedro Sančess piektdien izsludinājis pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas 28. aprīlī, kas būs jau trešās mazāk nekā četru gadu laikā. "No divām iespējām - nedarīt neko un turpināt bez budžeta vai dod spāņiem vārdu - es izvēlos otro," reportieriem pavēstīja Sančess.

ES tuvojas autortiesību likuma reformai; kritiķi bažīgi © DIENA(7)

Eiropas Savienības (ES) līderi trešdien vienojušies par melnrakstu autortiesību likumam, kas aizstās iepriekšējo, divdesmit gadus veco versiju. Interneta brīvības aizstāvji un ASV tehnoloģiju giganti jau ilgstoši pauduši bažas un cēluši trauksmi, ka tas radīs būtiskas problēmas izteiksmes brīvībai digitālajā telpā.

EP deputāti aicina izvērtēt medicīniskās marihuānas lietošanu(6)

Eiropas Parlaments (EP) aicina turpināt pētījumus par marihuānas izmantošanu medicīniskos nolūkos un mudina Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis izmantot marihuānu saturošu medikamentu sniegtās iespējas, portālu Diena.lv informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

ES turpina sarukt patvēruma pieprasījumu skaits(5)

Eiropas Savienībā (ES) pērn turpināja sarukt patvēruma pieprasījumu skaits, un šobrīd tas ir tādā līmenī, kāds nav pieredzēts kopš 2014.gada, liecina trešdien izplatītie Eiropas Patvēruma atbalsta biroja (EASO) dati.

Spānijas parlaments noraida Sančesa budžetu(2)

Spānijas parlaments, pret balsojot opozīcijā esošajām labējām partijām un katalāņu separātistiem, trešdien noraidījis premjerministra Pedro Sančesa vadītās mazākuma valdības sagatavoto 2019.gada budžeta projektu.