Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Britu džihādistes bērns miris Sīrijā(8)

Lielbritānijā dzimušās džihādistu grupējuma Islāma valsts dalībnieces Šamimas Begumas dēls ir nomiris Sīrijā, piektdien paziņoja ASV atbalstītais, kurdu vadītais nemiernieku grupējums Sīrijas Demokrātiskie spēki.

Atkāpjas Somijas valdība(5)

Somijas valdība, kas bijusi spiesta atteikties no plāniem reformēt veselības aprūpes sistēmu, piektdien atkāpsies, paziņojusi prezidenta kanceleja.

Gandrīz trešdaļa britu miljardieru pārcēlušies uz nodokļu patvēruma valstīm(4)

Gandrīz trešdaļa Lielbritānijas miljardieru ir pārcēlušies vai gatavojas pārcelties uz tā dēvētajām nodokļu patvēruma valstīm, liecina ceturtdien laikrakstā The Times publiskotie izmeklēšanas rezultāti. Laikrakstā teikts, ka Lielbritānijas turīgākie iedzīvotāji pēdējo desmit gadu laikā no Lielbritānijas Valsts kases slēpuši vairākus miljardus sterliņu mārciņu.

Briti lems, kā cīnīties ar duršanas sērgu © DIENA(4)

Divu nepilngadīgu jauniešu noduršana Apvienotajā Karalistē no jauna ir uzšķīlusi diskusijas par uzbrukumiem cilvēkiem, kuros ir izmantoti naži un citi asi priekšmeti. Arvien biežāk par šādu noziegumu izdarītājiem un upuriem kļūst pusaudži, liecina statistika. Esošie un bijušie iekšlietu sistēmas darbinieki uzskata, ka nažu noziegumu pieaugums ir cieši saistīts ar policistu skaita dramatisko samazināšanu laikā, kad pie varas ir atradusies Konservatīvā partija. Premjerministre Terēza Meja, kura pirms kļūšanas par valdības vadītāju ieņēma iekšlietu ministres amatu, nepiekrīt šādam secinājumam.

Makrons aicina domāt par Eiropas atdzimšanu © DIENA(25)

Eiropa ir apdraudētāka nekā jebkad pēc Otrā pasaules kara, tāpēc eiropiešiem jāaizstāv kopīgās vērtības, kas viņiem visu pēckara periodu nodrošinājušas mieru un labklājību, paziņojis Francijas prezidents Emanuels Makrons. Otrdien politiķis ar 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu laikrakstu starpniecību vērsās pie eiropiešiem, izklāstot viņiem savu plānu bloka reformām. Visticamāk, ka viņa raksts ar nodomu tika publicēts pirms drīzumā gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kurās labus panākumus prognozē galēji labējiem populistiem. Makrons, pret kuru jau mēnešiem Francijā protestē tā sauktā dzelteno vestu kustība, brīdina, ka šīs EP vēlēšanas būs "izšķirošas mūsu kontinenta nākotnei".

Orbānam izvirza ultimātu Fidesz palikšanai EPP(18)

Eiropas Tautas partijas (EPP) kandidāts Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatam Manfrēds Vēbers otrdien uzstādījis ultimātu Ungārijas premjerministram Viktoram Orbānam un viņa vadītajai partijai Fidesz, ko EPP apsver izslēgt no frakcijas.

Lielbritānijā pacients izārstēts no HIV

Ar cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV) inficētam pacientam Lielbritānijā pēc cilmes šūnu transplantācijas vīruss vairs nav konstatēts un viņš, iespējams, ir izārstēts, paziņojuši zinātnieki.