Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Eiropa

Borels: ES jāpauž atbalsts Krievijas opozīcijai

Eiropas Savienībai (ES) ir jānosūta atbalsta vēstījums Krievijas opozīcijai pēc Alekseja Navaļnija nāves cietumā, sacīja bloka augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels.

Ukrainas ģenerālis: Avdijivkā notiek sīvas kaujas

Kara nomocītajā Doneckas apgabala Avdijivā turpinās sīvas kaujas un Ukraina gatavo jaunas pozīcijas agrākajā rūpniecības centrā, kuru Krievija ir ielenkusi no trim pusēm, piektdien paziņojis Ukrainas ģenerālis Oleksandrs Tarnavskis.

Zelenskis Elizejas pilī parakstīs drošības garantiju līgumu ar Franciju © DIENA

Paredzams, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis šodien Elizejas pilī Parīzē kopā ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu parakstīs divpusējo līgumu par drošības garantijām Ukrainai, vēsta France24.com. Līdzīgu divpusējo līgumu, kurā pausta apņemšanās palīdzēt Ukrainai ar modernu bruņojumu un karavīru apmācību, janvārī Ukraina parakstīja ar Apvienoto Karalisti.

NATO aizsardzības ministri nolemj attīstīt NATO pretgaisa un pretraķešu aizsardzību, tajā skaitā Baltijas valstīs

NATO aizsardzības ministru sanāksmē nolemts attīstīt NATO pretgaisa un pretraķešu aizsardzību, tajā skaitā Baltijas valstīs, turklāt Kanāda nolēmusi 188 miljonus eiro ieguldīt jauna militārā aprīkojuma iegādei Kanādas vadītajai NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai, aģentūru LETA informēja Latvijas Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.