Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Mēness kalendārs dārzkopim: 22.-28. jūnijs

Mēness kalendārs dārzkopim: 22.-28. jūnijs.

Lapu dārzeņu kopšana

22. un 23. jūnijā sējiet jaunās skābenes, atkārtotai ražai – salātus, spinātus, rukolu. Lai raža būtu baudāma visas vasaras garumā, sējiet šos zaļumus ar dažu nedēļu intervālu. Ja sākumā tie auga siltumnīcā, tagad vieta jāatdod tomātiem un citiem siltummīļiem, bet zaļumus varat sēt dobītē. Tā kā šiem augiem nav dziļas sakņu sistēmas un tie ir ātraudzīgi, tos veiksmīgi iespējams izaudzēt arī balkona kastēs un puķpodos pat iekštelpās. Varat ārā dobēs stādīt vēlos kāpostus, brokoļus, lapu kāpostus kalē. Līdz jūnija beigām gan šie darbi jāpaveic, lai raža pagūst nobriest. Kāda būs vasara, karsta vai lietaina, mēs nezinām. Varat ievākt ārstniecības augus tējām un pirts slotām. 

Augļu koku un ogulāju kopšana

No 23. līdz 25. jūnijam no dārza darbiem jāatpūšas, vien varat jau ievākt ražu, ja iepriekš sagatavotās siltumnīcās vai zem agrotīkla ir gatavas zemenes. Ja arī kāds gurķis jau siltumnīcā gatavs, pagatavojiet mazsālītos gurķīšus – tie lieliski garšo, tik tikko svaigi iesālījušies, un ir gatavi jau pēc dažām stundām, ja sagriežat tos šķēlēs vai strēmelēs, lai sālījums labāk uzsūcas. Svētku galdam noderēs!

Sakņu dārzeņu kopšana

No 25. līdz 27. jūnijam retiniet burkānus un bietes, sējiet rutkus rudens ražai. Rušiniet, ravējiet, mulčējiet. Lūkojiet, vai agrie kartupeļi jau nav gatavi, un pārbaudiet, vai kaitēkļi nebojā rudens ražu. 

Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana

27. un 28. jūnijā ravējiet puķu dobes, stādiet vasarā ziedošās puķes, ievāciet tējai ziedošās puķes. Ja sīpolpuķes gribat stādīt citā vietā, tās jāizrok līdz Jāņiem vai dažas dienas pēc tam, kamēr tām vēl ir lapas. Laistiet zālienu, ja nepieciešams, un mēslojiet. Apgrieziet noziedējušās puķes un noņemiet vecos ziedus, lai dārzam ir sakopts izskats. Baudiet vasaru un dārza skaistumu! 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Cinniju laiks pašā plaukumā

Cinnijas ir vienas no tām puķēm, kuras vasaras dārzā iezīmē pāreju uz rudens pusi. Cinnijas zied līdz vēlam rudenim košās, priecīgās krāsās, tās rotā dārzu un ir izturīgas arī vāzē, tādēļ labi piem...

Brīvais lidojums dara cilvēku līdzīgu putnam

Tad, kad intervija ar Latvijas Paraplanierisma federācijas (LPF) prezidentu Normundu Pakuli jau tuvojas beigām, viņš piedāvā: "Izlidojam?" Nepaspēju nobīties, kad galvā jau ir ķivere, k...

Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits