Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Mēness kalendārs dārzkopim: 22.-28.februāris

Mēness kalendārs dārzkopim: 22.-28.februāris.

Lapu dārzeņu kopšana

No 22. līdz 24. februārim turpiniet apzaļumot savas palodzes ar pirmajiem pašaudzētajiem vitamīniņiem – garšaugiem un mikrozaļumiem. Kas ir visgardākie? Kā jau par daudz ko, gaumes ir atšķirīgas, taču iecienītākie ir zaļie un sarkanie redīsu dīgsti, kressalāti, mini rukola, pikanti un specifiski ir sinepju dīgsti, gardi arī brokoļi un kāposti, bet saulespuķu dīgstiem tiešām garša kā saulespuķu sēkliņām. Ja šie zaļumi ir labi uz sviestmaizēm, pie salātiem un pārkaisīti zupām, tad graužami kā našķi būs zirņu asni – tie ir sulīgi un saldi kā cukurzirnīši, kaut arī tos var audzēt no parastajiem pelēkajiem zirņiem. Tā kā asniņos ir ļoti koncentrētas gan garšas, gan dažādas vērtīgās uzturvielas, tur izteiktāk koncentrējas arī tas, ko augs saņēmis no augsnes vai apkārtējās vides, tādēļ mikrozaļumu audzēšanai ieteicams izvēlēties bioloģiski sertificētas sēklas un tās diedzēt augsnē, kurā nav minerālmēslu, bet ir maksimāli dabisks sastāvs. 
 

Sakņu dārzeņu kopšana

25. februārī izlasiet bojātos dārzeņus no pagraba dārzeņu apcirkņiem. Plānojiet dārza darbus pavasarī, pērciet sēklas internetā, ja jums ir apkurināma siltumnīca, varat jau iesēt redīsus. 
 

Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana

No 24. līdz 26. februārim aprūpējiet telpaugus, laistiet, mēslojiet, smidziniet un, ja vajadzīgs, pārstādiet. Ja dārzā ir daudz sniega, to no dekoratīvo un augļu koku un krūmu zariem saudzīgi nopuriniet. Nolīdziniet sniega kaudzes, lai tās nekrājas uz zālāja un zem sniega neveidotos izsutumi un mauriņa bojājumi. Pārbaudiet, vai arī uz dobēm nav pārāk daudz sniega, kas tur var sablīvēties un bojāt košumaugus. Noteikti nevajadzētu ļaut krāties sniega kupenām uz rozēm un citiem jutīgiem košumaugiem.


Augļu koku un ogulāju kopšana

No 26. līdz 28. februārim sējiet papriku dēstu audzēšanai.

Top komentāri

Skolnieciņš no Pokaiņu meža
S
Kopš senatnes latviešus dēvē par arāju tautu. Zemkopība ir katra latvieša gēnos. Latvijas iedzīvotāju mīlestība pret Dabas Māti ir iedzimta. Bez mazdārziņa nevar iztikt neviens kārtīgs laucinieks. Kaut arī mūsdienas audzēt dārzeņus savai mājsaimniecībai ir kļuvis finansiāli neizdevīgi, taču mazdārziņš var uzlabot apkārtējo ainavu. Lai apliecinātu savu uzticību Dabas Mātei, nelietosim mazdārziņos biocīdus: insekticīdus, herbicīdus un fungicīdus. Būsim uzticīgi Dabas Mātei ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem. Nelietosim pārmērīgi slāpekli saturošos minerālmēslus. Slāpekļskābes sāļi ļoti labi šķīst ūdenī, ja tos pārmērīgi lieto, tad augi tos nevar uzsūkt un tie skalojas gruntsūdeņos. Rūpēsimies par apkārtējo vidi. Stādīsim savos mazdārziņos mūsu tautas svētkokus – pīlādžus un kadiķus. Šie koki dāvā mums Latvju Dievu svētību, kā arī pasargā mājas iemītniekus no ļauna. [Komentāra 1. daļa]
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Dārzkopja mazie palīgi

No dārznieka uzmanības, centības un prasmēm būs atkarīga dārza raža, taču neiztikt arī bez palīgiem, kurus devusi pati daba, un, gudri saimniekojot, iespējams nodrošināt to klātbūtni. Tie ir gan apput...

Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits