Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Šonedēļ Rīgā notiek starptautiska konference Vai deja ir viena?

No 22. līdz 25. novembrim Latvijas Dejas informācijas centrs (LDIC) aicina uz starptautisku konferenci Vai deja ir viena?, kas pulcēs dejas jomas profesionāļus no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas un Norvēģijas, informēja centra sabiedrisko attiecību speciāliste Daina Tabūna.

22. novembrī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) teātra mājā Zirgu pasts sadarbībā ar biedrību LAUKKU un LKA Laikmetīgās dejas mākslas studiju programmu notiks vārdisku un dejisku sarunu un diskusiju vakars par tēmu Deja ir īstā! / Dance is the One!. Par jaunumiem nevalstiskajā dejas sektorā Krievijā stāstīs kultūras centra ZIL dejas mājas kuratore Anastasija Prošutinska (Anastasia Proshutinskaya). Nelielu ieskatu Krievijas baleta situācijā sniegs dejas pētniece, Krievijas Teātra mākslas universitātes (GITIS) pasniedzēja Vita Hlopova (Vita Khlopova). Turpinājumā LKA studenti dalīsies ar savām pārdomām par deju Latvijā. Vakars noslēgsies ar džemsesiju horeogrāfes Ilzes Zīriņas vadībā.

23. novembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā sadarbībā ar JVLMA Horeogrāfijas nodaļu notiks Vitas Hlopovas lekcija par baletu Krievijā. Lekcijas apmeklētājiem būs iespēja iztaujāt arī Anastasiju Prošutinsku no Maskavas un dejas pētnieci Svetlanu Ulanovsku (Svetlana Ulanovskaya) no Minskas.

24. novembra konferences programma lielā mērā būs veltīta dejas nozares praktiskajiem jautājumiem – pārstāvji no Lietuvas Dejas informācijas centra, Norvēģijas Dejas informācijas centra, Tallinas dejas telpas Sõltumatu Tantsu Lava, Maskavas kultūras centra ZIL dalīsies ar savu pieredzi un sniegs priekšlasījumus par atbalsta struktūrām dejai savās valstīs. Elīna Gaitjukeviča iepazīstinās ar mūsdienu dejas specifisko situāciju Latvijā – tā ietver gan ielas deju, gan džeza un estrādes deju, savukārt Guna Truškāne runās par latviešu skatuviskās dejas ainu. Horeogrāfi Tēts Kasks (Teet Kask) no Igaunijas un Laurīns Žakevičs (Laurynas Žakevičius) stāstīs par to, kā viņu mākslinieciskajā darbībā sintezējas dažādi žanri – ielu deja, balets, laikmetīgā deja – un kā tas palīdz vai traucē viņu karjerās. Vīlandes Kultūras akadēmijas pasniedzējas Kai Valtnas prezentācija vēstīs par to, kā dažādos laikos interpretēts baleta Gulbju ezers” materiāls.

25. novembrī tiks spriests par aktuālajām estētiskajām idejām un vadošajām tendencēm dažādos dejas žanros. Igauņu mākslinieka Jāna Ulsta (Jaan Ulst) praktiskā meistarklase būs veltīta tautas dejas sapludināšanai ar laikmetīgās improvizācijas prasmēm. Baltkrievijas Mūzikas akadēmijas pasniedzēja Svetlana Ulanovska sniegs pārskatu par starpžanru iestudējumiem Baltkrievijas dejā. Par situāciju Krievijas baletā stāstīs Vita Hlopova, savukārt ar Latvijas baleta ainu iepazīstinās Gunta Bāliņa. Anastasija Prošutinska stāstīs par nesen Maskavā notikušo laikmetīgās dejas horeogrāfu kopienas kongresu, bet prezentāciju par laikmetīgo deju Latvijā sniegs Ramona Galkina.

Plašāka informācija pieejama LDIC tīmekļa vietnē www.dance.lv.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi apmierināts/a ar interneta pieejamību un kvalitāti Latvijā?

Kopā nobalsojuši: 481

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Jautājums par skumjām

Bērnība. Tas bija laiks, kad daba vēl nesteidzās un liepas neziedēja trīs mēnešus agrāk, tas bija laiks, kad cilvēki nevarēja sasniegt cits citu ar klikšķi jebkurā diennakts stundā.

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja