Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Intervija ar Rīgas Doma muzikālo vadītāju Aigaru Reini. No smalkuma līdz grandiozitātei

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Šodiena
Š
Tagad jaunajam koncertu rīkotājam būs iespēja Ivetu Apkalnu aicināt. Ar prieku nākšu klausīties. Ja runā par augstajām materiālajām prasībām, tad tas nebija kā pārmetums, bet fakts. Viņa ir pelnījusi būt novērtēta. Starp citu, daudzi pasaulē atzīti un izcili ērģelnieki Domā nav spēlējuši, jo līdz šim neviens "īpaši" nav aicinājis. Mākslinieki piesakās paši. Un vēl - paldies Domam, ka koncertos var dzirdēt daudzu profesionālu latviešu ērģelnieku spēli.
Diena
D
Interesanti, no kurienes nepamatots apgalvojums, ka ērģelnieki būtu skaudīgi?? Iveta Apkalna gan jau Domā var spēlēt jebkurā laikā, vienīgi, vai Doms ir spējīgs viņai maksāt....
Nerakstiet "Dienas" vārdā
N
No kurienes apgalvojums, ka daļa ērgeļnieču neapskauž Apkalnu? Kura raksta "Dienas" vārdā, vāji pārzin, par ko raksta: Apkalnai nav augstākas materiālas prasības, spēlējot Domā, kā kolēģēm. Nevar spēlēt, ja Doma koncertu rīkotāji gadiem neaicina, tikai ja "Latvijas koncerti" iekļauj.
 • 5
 • 5
Great
G
No sirds vēlu izdošanos un māksliniecisku piepildījumu. Izskatās ļoti cerīgi! Ceru, ka beidzot pierims ērģelnieku skaudība. Kad Ivetai Apkalnai bijis pēdējais koncerts Domā?
aspuden
a
Apkalna lai spēlē savu sintezatoru un turpina vaibstīties kameru priekšā.
 • 6
 • 7
fans
f
Protams, ka LU aulas ērģēlēm ir jāskan un koncertiem ir jābūt. Tā būtu īstā vieta mūsdienu mūzikai, kamēr Rīgas koncertzāle vēl tikai top un kamēr tā tiks pie īstām stabuļu ērģēlēm.
fans
f
Un par biļešu cenām priekš Reiņa un viņa komandas ir ieteikums - vienkārši piešķirt 50% atlaidi klausītājiem, kuriem ir rīdzinieka vai kādas citas Latvijas pašvaldības karte. Daudzās pašvaldībās tāda jau ir. Tas būtu tikai godīgi pret Latvijas klausītājumi un tas arī nesamazinātu ieņēmumus no tūristiem.
fans
f
Doma koncertiem bez jau minētā konservatīvisma ir divi citi trūkumi. Pirmkārt, nedaudz subjektīvs viedoklis - bet Doma ērģeles nespēj piepildīt telpu. Klausītājam no ērģēlēm gribas sajust skaņu un spēku un arī katru niansi. Jēkabā tas ir, Vecajā Ģertrūdē - noteikti, arī Jānī. Bet Domā nav. Un tā ir vilšanās. Un nezinu, ko tur lai dara. Otrkārt, luturu biznesa politika un koncertu cenas nav normālas. 10-20 eur par 1 stundas koncertu 1-3 dalībnieku sastāvā ir grūti salīdzināt ar 10-25 eur Sinfonietta orķestra divu daļu koncertu, kurā vienmēr ir solists (bieži vien pasaules klases, jā, jā - čellistu Kjeras un klarentistu Frostu uz Rīgu atveda tieši tādi Sinfonietta koncerti un tā bija fantastika!) un pilns kamerorķestris (bija pat reize kopā ar Tallinas kamerorķestri). Ja Reinis būtu gatavs atdzīvināt Doma koncertus un padomā arī par vietējo publiku, tad noteikti ir jāsamazina cenas.
arī fans
a
Var piebilst fana teiktajam, ka noteikti vajadzīgi lielo formu koncerti ar simfonisko orķestri, baroka mūzikas koncerti, un nevis tā ākstišanās ar kamermūziku, bet gan pa riktīgo, ar zēnu kori un baroka orķestri.. Kapēc Latvijas baroka orķestris regulāri spēlē Bahu un Šarpantjē Pētera un Magdalēnas baznīcās, nevis Domā? Vai tad nevar to sakārtot? Arī Operas orķestris un koris ar Verdi rekviēmu piemēram, būtu interesanti dzirdēt. Nacionālo orķestri manuprāt arī pārāk reti dzird Domā.
 • 3
 • 4
fans
f
Ļoti negribētos, bet nedaudz izklausās pēc laikmeta beigām Vecajā Ģertrūdē - tik daudz fantastisku un interesantu koncertu nebija nevienā citā Rīgas baznīcā, t.sk. arī mūsdienu mūzika un latviešu mūzika. Doma programmas pa šiem gadiem ir bijušas daudz konservatīvākas un neticu, ka tur kaut ko spēs izmainīt pat Reinis, kaut vai tāpēc, ka Domam tomēr ir savs biznesa modelis un savs klausītājs, kas vispirms jau ir tūrists un kuru vispirms interesē atzīmēties. Un mūzika, eksperimenti, meklējumi un atradumi, retas un nepazītas emocijas, sastapšanās ar citu pieredzi - tas viss jau laikam ir tikai pēc tam.
klausītājs
k
Interesanti koncerti notika pateicoties tiem daudzajiem mūziķiem un ērģelniekiem, kuri piedāvāja savas programmas un sniedza koncertus pilnīgi par baltu velti, atbalstot Aigara Reiņa iniciatīvu un Vecās Ģertrūdes baznīcas ērģeļu restaurāciju.
 • 6
 • 0
Pleno
P
Kāpēc beigas? Tagad taču ari Vecajā Ģertrūdē nekas nav apstājies un turpināsies!
 • 4
 • 0
Retas emocijas
R
Nepazītas emocijas muzikālo ekskrementu meklējumos.
 • 4
 • 2

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja