Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vladislavs Nastavševs: Biezas sienas paglābj no reālās dzīves

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
ja nespēj piedalīties reālajā dzīvē
j
un kurus tas interesē? tādus pašus?
...
.
Ja scenogrāfs Blumbergs būtu dzīvs, tad viņam būtu ko teikt par Vladušas dekorāciju...
sāks, vladušošana, nākamis būs par
s
Ja zini, ka Blumbergam būtu ko teikt, tad taču jaud, ko tieši, kāpēc raksti nekatri?
 • 3
 • 0
Jāzeps
J
BĪBELE. JĀŅA EVANGĒLIJS 18-37 Īsi pirms Krusta nāves Pilāts vaicāja Jēzum,-kas ir patiesība ? Kristus Viņam atbildēja,=Es esmu dzimis un pasaulē nācis,lai apliecināt patiesību.Jo tikai Mans Vārds ir Ceļš Patiesība un mūžīgā Dzīvība. Šeit jasaprot sekojošais,- Kristus un Bībele, tas ir Viņa Vārds,=vienīgā pareizā mācība uz šīs zemes. Bībele,- ir Kristus Vārds,=ir taisnis, patiesības etalons,jo tas ir Dieva Vārds. Viss pārejais,kas neatbilst Dieva Vārdam, patiesības etalonam,-Bībelei= ir līks,- falšs atdarinājums. Kāpēc tik strikts nodalījums,=tāpēc kad tikai vienīgās patiesības,informacijas avots= BĪBELE=MĀCA PAREIZI UZVESTIES,- cilvēku aizved pareiza virzienā,atpakaļ pie Tēva uz paradīzi. Pieņemot citas mācības,citas patiesības,-cilvēks tiek aizvilkts uz elli. Tikai turoties pie vienīgā pareizā informacijas avota,= BĪBELES=,TĀ IR CENA,-lai cilvēks var nonākt Dieva svetlaimes mājokļos mūžībā. Ir tonnām un ešeloniem sadrukātas dažādas mācību grāmatas,tikai ar vienu mērķi,lai cilvēku novilkt projām no vienīgas patiesības=BĪBELES. Tu vari ignorēt caur Bībeli skaidrotās uzvedības normas, tu vari atdarinot lopiņu, publikai sevi demonstrēt puskailu vai kailu,tā ir tava izvēle. Iesaku noklausīties =Jutubos= nelielu,unikālu video (Профессор в аду)
anna2
a
Neticami spēcīgs un pievilcīgs kā personība. Nekas nav pa tukšo. Taču nekas nav arī kategorisks, pašmērķīgs, sevis izrādīšana. Tas urdīgums, tas īstais radošais nemiers (cik stulbi skan šajā kontekstā!), tas gan izraisa cieņu, gan ieinteresē par iecerēm, darbu. Noteikti piekrītu, ka reti mums nākas lasīt tik blīvas, patiesas un, jā, pretrunīgas intervijas. Lielo paldies!
kārtējais krievu kultūrtrēģeris
k
Tas viss notiek pēc plāna un grafikas.
Nenošķirt savu dzīvi no mākslas
N
Tas, ka viņš nenošķir savu dzīvi no savas mākslas. Bieži vien mākslinieki tā dara, viņi norobežojas no savas privātās dzīves un taisa kaut ko pilnīgi citu. Jā, interesanti, ka uz skatuves daudzi dara pilnīgi ko pretēju. Dzīvē pietiekami glumi, liekulīgi (arī bijušie komjaunatnes un partijas sekretāri), nodibinājuši saiknes ar kritiku, lieliski savu amtnieciskumu atražo no lomas lomā, dzīvo pārtikuši - kuriozākais, ka no skatuves vēlas drosminiekus un bezkompromisa varoņus atainot, bet nekas no tā nesanāk, viss falšāk par fašu, briesmīgi gaudeni. Un dīvainākais, ka šādi nosaka toni ne tikai savās mākslinieciskajās vienībās, viņus mediji atražo, un viņi jūtas pietiekami svarīgi. Teikšu kā ir, parasti ļoti skumji lasīt intervijas ar māksliniekiem, vienas vienīgas interviju klišejas, protams ar retiem izņēmumiem. Teātra ļaužu vidē tiešums un atklātība nav modē. VN ir uzdrošinājies nepiekrist, apšaubīt, un viņš prot būt pietiekami skarbs un tiešs. Tas nav maz. Šī intervija kā viena no retajām.
Marī
M
Brīnišķīgi Kultūras Dienā beidzot lasīt interviju, kur atbildes ir domāšanas un jušanas radītas, nevis tukšumu aizsedzoši PR saukļi.
Zāļu Vecis
Z
Nu kā tā var, nu kā: melnā sperma, tas ir brīnišķi juteklīgi, kad plūstaini izgaršota par daudz, melns gar acīm, tā lūk, bet asins, tad jau vaira nešļakstās, bet no kāda ievainojuma tek, kāds dūriens vai mēnešreizes sākas/ beidzas. Tēlaini domājot, šakāļi, hiēnas, vampīri rādās, bet nekas tie jau arī p-sās, tā kā ronas zelta vidusceļš, par tādām as' nīm, kas kvēlo, vandās, kaisli vada te neaizdomāsimies, vai ne? " Viņa( Lorkas) lirisms, nāves un mīlestības tuvums, kas ir gandrīz sinonīmi. Tā nāves klātesamība, kas saistās ar duendi, iedvesmu. Tai ir liels sakars ar nāvi. Es saprotu, kā tas ir. Iedvesmā ir kaut kas kosmisks. Nezinu, vai duende ir tikai iedvesma. Tas ir daudz vairāk nekā iedvesma. Ļoti nosacīti es to sauktu par staigāšanu pa klints malu. Jo vairāk tu ļaujies, jo lielākas iespējas nokrist. Jo ievainotāks tu kļūsti. Arī atbrīvotāks. " Neteikšu vairāk Nastavševa k-gam nekā, žēl ir un vispār...Man patīk, ka Lilija Dzena rakstīja: migrējošie paņēmieni, kas tie ir? Piemēram, Otello ķeckāšanās pa dūņām, skatuve kā spogulis-apvērsts skatītāju zāles interjers, bet nekā slikta tur nav. Viss taču jau bijis, ir ,būs, svarīga mūsu/ Nastavševa attieksme PRET. TĀ IR, to nevar nejust, ko nu Silvija darīs, ja Makbeta diegi izrādīsies plāni, ko? " Nevis atbaidīt, spīdzināt, bet harmoniski mijiedarboties. Tā ir mana personīgā izaugsme." Pēc tā alkstam , manuprāt, visi, tai skaitā aktieri, kas mēs arī esam, spēlējam savas lomas Visumā izrakstītas, komunicējam, esam instrumenti rokās un citās ekstremitātēs, jūtu kambaros, prāta plūsmās, galā pārdzīvojums- GAIŠA sajūta, katarse. Vladisslavam daudz nevēlēšu, kā jau teicu žēl ir un vispār d..su plēš pušu, paliec CILVĒKS, ESI, mūzikā gremdējies, kas sirdij un nerviem veldzi dod. Jā, personīgajā dzīvē-sakārtotību, kaut ko uz harmonijas bezprāta robežas, stāvi un brīnies... Būs labi, ir jau, tas nu tā, es vēl padomāšu, vai pašu labāko brālim iekš Tā Kunga sacīt...
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
Neatceros, kad pēdējo reizi latviešu masu plašsaziņas līdzekļos eleganti plūstošā latviešu valodā lasīta tik saturīga intervija (es domāju intervijas atbilžu daļu, protams.) V.N.: "... Par mūziku bija jautājums – kā lai es rakstu. Pirmkārt, es nekad nebiju komponējis ar latviešu tekstiem. Bija liels pārbaudījums, vai varēšu sajust dzejas dzīvo pulsu. [...] Bija arī jāsajūt latviešu valodas melodika, lai rakstītu..." - - - - - - - - Viena no ģēnija pazīmēm ir - šaubas. Nevis sevis nolikšanas nozīmē, bet - kā CIEŅAS pret savu darbu un saviem klausītājiem/skatītājiem izpausme! (Eirovīzijas konkursu dalībniekiem, kuri "rauj vaļā" pašsacerētās dziesmas ar pašdzejotiem vārdiem svešā (angļu) mēlē, derētu sev tā pavaicāt...) U.A.: "... Varam berzēt rokas, ka ar igauņiem Nastavševs nav sapraties..." - Vai te domāta kaut kāda asprātība? Un kāpēc "varam"? Vai tas būtu karaliskais pirmās personas daudzskaitlis, vai kā? Nastavševs pats pasaka īsi un skaidri: viņiem tā mana atklātība nebija vajadzīga. Par ko tur autorei rokas jāberzē?
skaisl-vaislenieks
s
Vīborgas pusē sen visi cīruļi dzied, bet sievietes ir vienkārši šausmīgas.
 • 4
 • 0
Jā,
J
Ja jau reizz ženierējamies, tad, atvainojos, kur gan Nop.bag.Tautas māksliniece Ženija Irbe aizzuduse, varēja gan čugunkāju laukā spert!
 • 3
 • 0
RĒGA k-gs, šauri domājat, mēs Spoki
R
BERZE un tad nepārtraukt, lūk, Dzīvības likums, rokas- tas tikai ženierēšanās pēc.
 • 1
 • 1
Paulas Jēger-Freiman rēgs
P
(Atvainojos, bet šis galīgi neizklausās kā mūsu slavenās Skaisles komentārs, jo krievu nīdēja viņa noteikti nava... Bet paldies par uzmanību un 8 mīnusiņiem tik un tā!)
 • 5
 • 4
Skaisle
S
Ūja, kādēļ tik pesimistiski - "Neatceros, kad pēdējo reizi..."? Un bieži jums tā gadās?
 • 9
 • 11
Man patīk patikt.
M
Kuram tad ne. Tas ir arī pašsaglabāšanās instinkts, jo nevar turpināt dzīvot visu laiku konfliktā ar cilvēci. Es turpinu gandrīz katru dienu, tagad izlasīju par Jums, mainu domas uz labu. Pacelsim sirdis! Vēlu CEĻU zem kājām gājēja sirds! Zāļu Vecis.
gaisa tumsā, saule, krēsla noslēpum
g
Te nu Tu stāvi, pie lielā melnā cauruma, bet tas nav tas, ko domājam šādos gadījumos, bet skatuves caurums. Vladislavam skatuve runā, bet pirms tam ilgi, rūpīgi klausās/ ieklausās, iejūtas, saprot, atdod, iet uz priekšu- mērķtiecīgi, bez sevis apkaifošanas. Neparasta atklātība atbruņotu pat mani, veiksmi!!
 • 3
 • 0
Paldies, Vladi
P
Nejūtos kā tukšinieks, nedz arī bez mērķa/iedvesmas dzīvoju, BET TU man ar savu piemēru apstiprini manas paša domas un izjūtas. TĀ mums visiem vajadzētu darīt, ne citam citu pamācīt/lekcijas pasniegt/ aizskart patmīlu-kurš tad publiski uzreiz kā TU gribēs atzīties, bet, ja ir PIEMĒRS, tad sekotāji neizpaliek. TĒVS Debesīs vai Visumā, vai Kodolā, Tēvs savam dēlam uz zemes kā instruments, kurš rada un rāda piemēru, dēlēns vai no ādas izlīdīs, gribēdams TĀ, lai sajustu novērtējumu tieši no tēva un Tēva, tad tik no citiem. VLADI, jūti vai mazjūti, nē, daudz gan, esi laimīgs, ka es esmu laimīgs, ka mēs abi sajutām. KĀDS man prieks, es to neslēpju, pasaku Tev un citiem, un TU saki un dari atkal, mēs būsim mijiedarbībā, mēs klumburosim, klupsim, bet iesim, virzīsimies. Es esmu CEĻŠ. TU aicini-seko man, es sekoju. Būs. Mēs pastāvēsim!
 • 5
 • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Maskas krīt lēni(4)

Mēdz teikt, ka slūžas nāk vaļā, kad kaut kas ir sakrājies un sāk gāzties ārā ar daudz lielāku jaudu nekā jebkad agrāk, bet šis mirklis vēl ir jāgaida.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja