Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Baibas Rīteres gobelēnu izstāde

7. decembrī plkst. 16.00 Livonijas ordeņa pilī atklās tekstilmākslinieces Baibas Rīteres personālizstādi Mežs ienāk pilī.

«Lūk, te ir tas meža stūris,» māksliniece Baiba Rītere priecīgi norāda uz tuvējo, svaigi piesnigušo birztalu pie savas darbnīcas Austrumi. Jā, ir gan tas pats, tikai iespaidīgais gobelēns Meža stūris ir kā ainavas koncentrāts. Un līdzīgi ir arī ar citiem izstādes Mežs ienāk pilī darbiem, - tie it kā rāda fotogrāfisku līdzību ar attēlojamo objektu, un, tomēr gobelēnā austie vilnas pavedieni sakārtoti blīvā un nedaudz maģiskā ritmā, tiem piemīt nobeigtība un pamatīgums.

Izstādē eksponēti darbi no mākslinieces privātkolekcijas un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājuma. Baiba Rītere ir pazīstama tekstilmāksliniece, viņas darbi atrodas vairāku Latvijas un Eiropas muzeju kolekcijās, kā arī Japānas Sniega muzeja krājumā. Gobelēni radīti gan Vācijas dievnamiem, gan Latvijas un Zviedrijas uzņēmumiem. Kopš 1999.gada Baiba Rītere aktīvi piedalās starptautisku izstāžu projektos (Lietuvā, ASV, Ķīnā, Francijā, Ungārijā, Polijā, Austrālijā u.c.) un saņēmusi arī vairākas godalgas par dalību izstādēs un konkursos.

 

Kur?

Livonijas ordeņa pils, Jāņa 17, Ventspils

Kad?

7. decembris, 2017 – 15. janvāris

Ot. -Sv. 10 -18

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja