Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Birutas Delles, Jāņa Straupes un Visvalža Asara izstādes

Kultūras pilī Ziemeļblāzma būs apskatāmas vairāku mākslinieku – Jāņa Straupes, Visvalža Asara un Birutas Delles izstādes.

Visvalža Asara plakātu izstāde Rentgens – brīnišķīga iespēja vienkopus apskatīt  mākslinieka radītos plakātus dažādiem pasākumiem – pirmie darbi tapuši jau 1983. gadā. Visvaldis Asaris ir plakātists, grafiskā dizaina un vides mākslas speciālists. Mākslinieks ir viens no pirmajiem ikgadējā gaismas festivāla Staro Rīga gaismas objektu autoriem, kā arī daudzu gadu festivāla Ziemas svētku egļu ceļš, 18. novembra, 4. maija un Līgo svētku Rīgas vides gaismas objektu un grafiskā dizaina autors. Nozīmīgi vides objekti - Imanta Ziedoņa piemiņas siena Tukumā, kā arī Vecā Stendera 300 gadu jubilejas atceres tēlnieciskais objekts Sunākstē.

Jāņa Straupes izstādes eksponāts ir  Vabole – apbrīnojams un unikāls slēgts kabineta skapis. Mākslinieks ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, Latvijas Dizaineru savienības valdes loceklis. 1997. gadā Jānis uzsāka darbu savā mēbeļu un dizaina uzņēmumā, kura galvenie darbības virzieni ir unikālu mēbeļu un interjera priekšmetu projektēšana un realizēšana. Straupe savā darbnīcā izstrādā projektus un gatavo maketus, pēc kuriem pieredzējuši meistari, apvienojot senās amatu prasmes ar mūsdienu tehnoloģijām, izgatavo jaunus produktus. Paralēli individuālajiem pasūtījumiem tiek radīti mākslas darbi - lielgabarīta brīvdabas objekti un skulpturālas mēbeles.

Birutas Delles izstādes Citadelle eksponēšana pagarināta līdz 2018. gada 7. janvārim. Biruta Delle ir māksliniece, vecmeistare un klasiķe, kas dažkārt tiek dēvēta arī par disidenti. Var teikt, ka viņas vecāki ir gaisma un laiks - no mātes mantota sirds, no tēva - gudrība. Gaisma viņas darbos izgaismo katru no mums – visu, kas apkārt un mūsos pašos apliecina dzīvi un dzīvību. Izstādes norises laikā tiks projicēta režisores Dailas Rotbahas filma Biruta Delle.

Ieeja izstādēs un eksponātu apskate – bez maksas.

 

Kur?

Kultūras pils Ziemeļblāzma, Ziemeļblāzmas 36

Kad?

9. decembris, 2017 – 7. janvāris

Pr. -Sv. 9 -19.30

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai esi apmierināts/a ar interneta pieejamību un kvalitāti Latvijā?

Kopā nobalsojuši: 482

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Jautājums par skumjām

Bērnība. Tas bija laiks, kad daba vēl nesteidzās un liepas neziedēja trīs mēnešus agrāk, tas bija laiks, kad cilvēki nevarēja sasniegt cits citu ar klikšķi jebkurā diennakts stundā.

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja