Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Dizaina izstāde 3 no 11

Profesionālās izglītības kompetences centra Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola keramikas, koka un metāla izstrādājumu dizaina izglītības programmu audzēkņu darbu izstāde. Izstādes atklāšana 2017. gada 7. decembrī plkst. 17.00

Latvijas Arhitektūras muzejā notiks izstāde 3 no 11, kas iepazīstinās ar Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas trīs dažādu nodaļu diplomdarbiem un tikko radītiem kursa darbiem.     

Izstādes dalībniekus vieno ne tikai darbnīcas pazīstamajā skolas ēkā Lāčplēša ielā 55 – arhitektes Zaigas Gailes vadībā izstrādātais senā nama rekonstrukcijas projekts ieguva Latvijas arhitektūras Gada balvu –, bet arī izpratne par dizaina priekšmetu formu, funkciju un materiālu, parādot, kā ar minimāliem izteiksmes līdzekļiem var radīt pārliecinošu, funkcionālu, tostarp estētiski kvalitatīvu darbu.

To apliecina arī veiksmīgā skolas dalība Londonas dizaina nedēļā jauno dizaineru skatē London Design Fair šī gada septembrī, kur ekspozīciju veidoja daļa no izstādē 3 no 11 redzamajiem koka un keramikas dizaina darbiem. Trīs izstādē eksponētie keramikas diplomdarbi ir Latvijas Dizaineru savienības gada balvas dizainā 2017. gada konkursa laureāti.

Izstādē aplūkojams plašs dizaina priekšmetu klāsts – gaismas ķermeņi, trauki, mēbeles un rotas, kuru risinājumos izmantoti dažādi materiāli un tehnoloģijas. Kursa darbos visi autori veidojuši vienu uzdevumu, bet diplomdarbu koncepcijas ir atšķirīgas. Tomēr rezultātā izveidota vienota, skolas stilistikai raksturīga ekspozīcija, kurā katra izglītības programma saglabā savu individualitāti.

Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola, senāk pazīstama kā Rīgas Lietišķās mākslas vidusskola, bet tagad ieguvusi profesionālās izglītības kompetences centra statusu, ir lielākā un viena no vecākajām vidējām profesionālās izglītības mācību iestādēm Latvijā. Skolas 11 izglītības programmās mācās 490 audzēkņi. Katru gadu skolu beidz vairāk kā 100 absolventu, kas pēc tam sekmīgi turpina studijas Latvijas, Eiropas un pasaules vadošajās dizaina, mākslas un arhitektūras augstskolās.

 

Kur?

Latvijas Arhitektūras muzejs, Mazā Pils 19

Kad?

8. decembris, 2017 – 5. janvāris

Pr. 9 -18 Ot., Tr., Ce. 9 -17 Pk. 9 -16

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Simtgades paģiras(16)

Kamēr decembris noklāj zemi ar baltu, skopu sniegu, Latvijas simtgades svētku baltais galdauts vēl klāj sabiedrības galdu.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja